Jump to content
Българският форум за музиканти

Diy стенд за бормашина/дрелка?


Recommended Posts

Извинявам се за малоумния въпрос, но има ли някой идеи как може да се направи някакво стендче за бормашина? Налага ми се да дупча относително фини неща, пък на ръка не става. В същото време не ми се дават 150 лева за такъв стенд, след като ще го ползвам веднъж на два месеца да речем...

 

П.П. Чоплих в нета, но засега намирам само готови стендове по разни DIY сайтове в разделите Туулс.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 30
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Сигурно имаш предвид да си направя някакво рамо с поставка за дрелката и да я "захапя" с менгемето...

Може да се пробва!

Но ми се искаше да намеря някой поразработен проект из нета. Ще продължавам да търся, де...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо такова,зависи какво ще дупчиш,а най лесно е да захванеш бормашината с менгемето за да не мърда насочена настрани(водоравно) и нещо като плот за да опираш детайла в него и само натискаш.Това не е много безопасно обаче,става ако дупчиш по дълги неща,за да не са ти ръцете близо до бургията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи за каква бормашина ;)

 

Имаше в конрад едни малки стендчета, но за малки бормашинки за дупчене на платки само. Те бяха на нашенска цена - дест'тина леа.

Стенд за бормашина ала "дремел" не съм вибждал, а стенд за стандартна бормашина има, но не знам как вървят цените там. Разпитай SPARKY. Те може да предлагат ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами по принцип не се притесняваи да дупчиш даже и много фини дупчици с голяма бормашина.даже е по стабилна с по малко вибрации.а стоиките за тях са по 70лв,а не 150.стендовете за дремел са 110лв в пловдивския практикер.с нормална(небиеща)бормашина и стандартен стенд спокоино си правиш дупки 0,5мм та и по малки.регулируеми обороти не е зле да има.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами в Практикер видях някакви за около 150 лева. Но за моите нужди не е оправдано да наливам толкова пари просто...

Дрелката ми е такава (само че с друга "марка", за 30 лева):

060220222.jpg

И някакъв подобен стенд би бил супер (с ограничител за дълбочина и с подвижна основа).

 

Ще мина да видя в Конрад, но надали ще става за толкова голям добитък. Има ударен механизъм, обороти 0-2000, 750 вата, две посоки, бла-бла...

А Спарки имат бая скъпи машинарии, та надали стендовете ще са Тънки. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам подобна менте за 25 кинта - върши си сериозно работа!

Освен да ти потърся едно менте за тебе - само дето моята беше единствена бройка в железарията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@metalhammer, може ли и аз да заявя едно Менте от 25 лева, ако е възможно?

 

От много време търся такъв стенд и всичките са по 50-60 лева - Много Пари. :)

Пускал съм теми по чуждестранни форуми относно това как с подръчни средства да си направиш такъв стенд, но винаги отговарят умници, които те убеждават, че няма смисъл да си правиш, понеже те са евтини.

Къде евтини, бе братче, 50 лъва са това!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми за 25 лева направо няма смисал да ти кажа.

 

И аз съм мислил да си правя , после исках да си купя истинска стоика за 70 лева ама на дрелка за 25 да сложиш стойка за 70 някак не върви.

 

 

Иначе ментето си е метално - няма пласмасови чаркове - направо ме учуди в магазина.

 

Верно не е прецизно има допуски но е хиляда пъти по добре с него отколкото наръка.

 

Ще потърся и ще информирам ако открия някакви по магазините.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си спомням в Практикер или Мосю Бриколаж гледах цяла бормашина на стенд с регулируеми обороти и стиска отдолу за 125 лева с 2 години гаранция. Като се има предвид колко струва една обикновена дрелка, както и че няма да я ползваш много често може би е добре да се замислиш по въпроса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ То аз съм виждал и цели колонни бормашини за 85 лева, но при положение, че вече имам три ръчни дрелки, защо да давам още 85 или 125 лева, а не само 25?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си спомням в Практикер или Мосю Бриколаж гледах цяла бормашина на стенд с регулируеми обороти и стиска отдолу за 125 лева с 2 години гаранция. Като се има предвид колко струва една обикновена дрелка, както и че няма да я ползваш много често може би е добре да се замислиш по въпроса.

 

 

Тия са готини, само дето са менте малко. А и като се замисля, че моята бормашина е 180 кинта...

Иначе много съм навит за една такава.. Айде един ден като си имам мое хале за работа тогава ще си взема :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Женския пазар.... не се смейте там няма само дебели ромки продаващи кофти боксерки. ОТ към бул. Сливница има от лявата страна (не се сещам по коя от двете улички) имаше нещо като бутчица до един ключар пича продаваше такава стойка за бормашина със стандартна глава 20 лева 25 беше... За ориентир се сещам че наблизо почти срещо него имаше (в сграда) голям магазин за всякакви бормашини, флексове, печки и т.н. дано съм помогнал.... Утре след работа мога да проверя...евентуално

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдам Baby Thomas го уредихме с един ментак.

В тая железария обаче винаги имат само по 1 бройка - но ще докарат пак.

 

Като се пробера у нас ще го снимам с камерата за ко става на въпрос.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.