Jump to content
Българският форум за музиканти

Вапрос за ТРЕМОЛО !


Mr_Crowley

Recommended Posts

Ако китарата не е с тремоло означава ли това, че тя няма Whammy bar ? Защото след около месец ще си зимам ето тази китара

 

BCRich006.jpg

 

И така като я гледам няма тремоло . . . дали ще трябва да и слагам или нещо такова ?

 

П.с: сори за грешката в заглавието на темата не оцелих Мто : ;)

Редактирано от musicman
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз сам още нов като китарист, смисал тва ще ми е парвата ел.китара и ако ми обесниш как . . . защото до сега сам свирил само на кухарка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи, това се прави предимно при свободни струни, звучащи със или без флажолети, но като цяло не е препоръчително за начинаещи, а и надали това е целта ти. Тонът се променя с около четвърт, някъде. Друг вариант е докато свириш с едната ръка по грифа, с другата да огъваш струните при ключовете или да я поставиш зад струната, на която свириш и въпросната струна да я огъваш.

 

Накратко, не модвай китарата или си взема друга. Според мен това е правилното решение, а тия техники, за които писах са изродски - не се притеснявай ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Допускам, че звуча малко неясно - утре, като се върна, ще ти драсна едно видео с тия три техники ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В случая е много по-удачно да се натиска зад бриджа, тъй като е ТОМ-стайл. ;)

 

Към Ози фена: ако искаш ръчка си купи китара с ръчка. И не се хаби да сменяш пикапи. Като сложиш EMG нищо кой знае какво няма да стана, още по-малко ще го усетиш щом се причисляваш към начинаещите. Особено пък ако имаш ялова апаратура! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Абе хора, малко :hysterical: ама имам въпрос към автора:

Защо по дяволите, при положение че не си свирил на ел., всм начинаещ и така нататък си си избрал къртачка BCRitch, която едно че надали е мн евтина, а и по-важното-ще е неудобна...ако държиш на тремоло, земи си китара с тремоло! Примерно почти секи Squier на пазара си има най-обикновено фендерско тремоло и положително е на доооста по разумна цена...

И не искам да се заяждам, просто задавам въпрос защото ми е доста чудно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с кривенето на грифа са само гъзарийки :thumbs_up: , по-добре китара с тремоло да си купиш.Относно адаптера смени го с EMG каквато и да ти е апаратурата ще има разлика. :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе хора, малко :hysterical: ама имам въпрос към автора:

Защо по дяволите, при положение че не си свирил на ел., всм начинаещ и така нататък си си избрал къртачка BCRitch, която едно че надали е мн евтина, а и по-важното-ще е неудобна...ако държиш на тремоло, земи си китара с тремоло! Примерно почти секи Squier на пазара си има най-обикновено фендерско тремоло и положително е на доооста по разумна цена...

И не искам да се заяждам, просто задавам въпрос защото ми е доста чудно...

 

 

Ако съм начиещ китарист, свирил само на кухарка, но имам парите да си взема BCRitch, то какъв е проблема тогава, въпреки, че ще ми е първата ел. китара?

 

Иначе към автора:

В началото, т.е. малко след като си взех китарата и аз започнах много да се захласвам по изпълнители, които интензивно използват тремолото си. Интереса ми обаче бързо утихна. Причина - имам Squier, споменатата по-горе китарата от колегата...

Тремолото на Squier просто разстройва китарата зверски. Е, разбира се при някои може да е по-малко, при други повече, обаче е факт, че го има. За това си помисли хубаво дали след 2 месеца, след като си вземеш китарата, пак ще използваш тремолото или Whammy Bar-а ще стане излишен атрибут, който в последствие ще махнеш.

Иначе, ако толкова много държиш, ориентирай се към китара с Floyd Rose тип тремоло, което обаче допълнително усложнява свиренето, настройването и смяната на струните...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Казваш, че си начинаещ, значи ли това, че поне засега ще си свириш вкъщи? Защото, ако това е истина се замисли относно практическата употерба на конкретната китара в твоя случай. Формата е нещо важно, нещо, което радва окото, създава стил и усещане, но понякога причинява и дискомфорт. Аз имам малък опит с подобна форма и честно да ти кажа седнал не мога да свиря с такъв инструмент. Разбира се на теб може да ти е страшно удобна - вкус другар няма!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе вие начинаещите май не се усещате разликата между стандартно тремоло и това, дето му викат "уами бар"...

 

Нормалното тремоло е това, което виждаме на всеки Squier по магазините, то не е предназначено за екстремни изпълнения - само за леко...tremolo, близко е до акъла, т.е. леки вибрацийки за украсяване на бендове, акордчета и така нататък.

 

Whammy bar от своя страна е всичко живо, на което му се вика "locking tremolo", тоест Floyd Rose тип тремоло, както му казахте, а и за нарицателно вече - флойд. Затова и американците са му сложили този псевдоним - УАми бар, защото с него можеш спокойно да направиш китарата да каже "Уууаааааааааааау" (като последното "у" е поне октава и половина под първото :cheers2: ) .

 

А и за не знам си кой път трябва да казвам, че на китара, която няма флойд, най-малоумното нещо, което можеш да искаш е да й сложиш такъв. Моделът с флойд сигурно ще струва 200 лв повече, но за 200 лв НЕ МОЖЕ да се сложи флойд достатъчно качествен и добре поставен, за да не прее** китарата безвъзвратно.

 

Справки:

 

ТУК и ТУК

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.