Jump to content
Българският форум за музиканти

The Next Dimension - Sundiver


Recommended Posts

The Next DImension - Sundiver

 

Малко екстремни експерименти от 2003година записани на нов глас. Суровичък микс - ако можете помогнете с идеи за по-доброто смесване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересна композиция ,ама сякаш малко трябва да я дообмислите и да я поизчистите от излишни елементи ,за да стане по- въздействаща върху слушателя

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:thumbs_up: Що бе - яка тресня си е станало! Само май малко повечко е компресирано...

 

Май за първи път да съм съгласен с мнение на zarra... ;)

Редактирано от Ивелин
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хай май френд! ;)

За стила звучи ОК. Един проблем мисля че барабаните не са подходящи. Хмм май само кика е гаден.

Има прекалено реверб. Китарите се замазват със синта. Може малкичко да е по ясно всичко. Иначе е супер!

 

Поздрави

Митко

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хай май френд! :P

За стила звучи ОК. Един проблем мисля че барабаните не са подходящи. Хмм май само кика е гаден.

Има прекалено реверб. Китарите се замазват със синта. Може малкичко да е по ясно всичко. Иначе е супер!

 

Поздрави

Митко

 

Съгласен съм с набора ;)

А барабаните специално някак ми звучат недобре на фона, вкл. и соло барабанчето. Като че ли могат да се вдигнат малко в микса и са малко изтеглени назад (ехо??).

 

И на мен много ми харесва музиката - много много яко ;):(:) Тук таме една акустична китарка щеше да бъде много много файн в аранжимента като съпорт на пианото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mного благодаря за мненията и градивата критика. С една голяма молба само, ако някой е правил пресети за Адиктив Дръмс (целият сет е от тях) и е успял да поорежат обертоновете които остават след удар. Колкото и да врътках копчетата, не можах да направя звука на касата както исках ;) та ако някой е правил интересни пресети на адиктив моля, МООЛЯЯЯ да споедли ;)

Китарите са писани със ЗООМ 505 II, като ползвам лийд драйва му с геин около 18 (от възможен 30) а другото са воксенго пристейн с дабъл ейдж и един JSM + C1 Waves compressor. Поради слабата ми машинка Семпронче 3200+ всичко съм ударил на инпут канала и записвам директно от там. Ще съм благодарен отново ако споделите къдее хубаво да поорежа честотно китарите така че наистина да не се припокриват толкова много с клавирите...

Ухх ама съм мара подробна...

 

 

П.С забравих да споделя барабаните са 1:1 т сета, който ми попадна (май беше тама стар класикс) без никакви добавени ефекти върху им.

A това по-долу е послендия микс за сега с малко промени по клавирите (специално в аутро-то)

 

The Next Dimension - Sundiver

Редактирано от TheNextDimension
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Невероятно е пич,оркестралния блек ти се получава от всякъде две мнения по въпроса не вярвам да има :rolleyes:

ше има ли вокали ?

п.с.бах тоз зум брат!яко зумти

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще съм благодарен отново ако споделите къдее хубаво да поорежа честотно китарите така че наистина да не се припокриват толкова много с клавирите...

Мисля че можеш да повдигнеш китарите около 5 - 5.5 кХц с 1/8 октава ширина и 6-12 дБ. Така ще получиш по-модерно блек звучене. Също можеш и да им дадеш повече тежест с 3-6 дБ с тесен бууст около 80 - 90 Хц.

Иначе за припокриването с клавира мисля че и така както са си в момента е добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адиктив искат смесване...готовите презети не ме кефат.....що не пробваш и ЕЗ Дръмер??? Мен по ме кефи...

Иначи Дилън е много права!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

......ЕЗ Дръмер??? Мен по ме кефи...

И

+1 :) Мен също, макар и не за всички да е така, в което нема лошо - разни хора - разни идеали:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз по инерция направих аналог с Inspell, но както се оказа тези неща са един вид на Inspell по-големия брат :thumbs_up:

Едни вокалчета много ще отворят парчето, така си е сухичко, макар и с доста клавири.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодарности на всички, които се отзоваха!!!

Еммм ще потърся ЕЗ дръмер-а. За него трябва да зареждам банки както беше с батери или в самия софт (видях че е около 1 СД) си има семпли ?

Ето тук малко пипнат вариант от към дръмс (използвах каса със семпъл на Yamaha в батери, но дори само таи каса ми качва CPU usage с около 35%), както и още едно парче, но все така без вокали и без бас, последните се очакват в най скоро време :)

 

Тhe Next DImension - Orb Of Glass And Metal

The Next Dimension - Sundiver

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много thin и с много високи, особено около 4кхз...с други думи Black :greenangel: Това ли е звука, който търсиш или просто така ти се получава?

 

(питам само, не се заяждам)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много thin и с много високи, особено около 4кхз...с други думи Black ;) Това ли е звука, който търсиш или просто така ти се получава?

 

(питам само, не се заяждам)

 

Ааа не го приемам за заяждане :hysterical: Просто така ми се получава. Специално за този проект, ако бих имал "мечтан" звук би бил от рода на последните два Old Man's Child. Зачетох се в EQ tips на Анди Снайп на форума, ще пробвам да направя нещо с китарите този следобед след работа :hysterical: Благодаря ви за активността.

 

Митко ме беше питал на какво смесвам, ето го и отговора : MIGHTY 1/10 Респром 30 ватови :) Все се опитвам да чуя звука на много места като завърша нещо за да придобия по-ясна представа за нещата, но обикновено слушането ми се изчерпва до това в къщи и на работното място (където мониторите са ни само от среди-вискоки около 4" високоговорители....)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.