Jump to content
Българският форум за музиканти

Amplitube 1


Black Bird

Recommended Posts

Ето малко звуци за почитателите на Амплитуб версия 1

http://nalbantov.com/patches.rar ----->>> for Amplitube 1

http://nalbantov.com/Amplitube_DS-1.mp3 --->>> this patch DN-2_+DS-1.amps

 

Поздрави,

:virtuoz:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много бих се зарадвал на пресети за Амплитюб 2 . Разбира се сега ще пробвам тези за версия 1 , която все още радва и бих казал , че е прекрасно попадение в ВСТ амповете . :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.... Мите заради теб изрових от архива Amplitub-1 щото вече трудно се намира в наште сайтове - явно е минал в графа морално остарял .... както и да е . интересно ми беше какъв саунд си направил с него щото на времето бая чосове отидоха за да мога да изкарам що годе свестен саунд ... и ето какво е моето мнение , по специално за соловата бленда - мисля че си успял да извлечеш максимума от Amplitub-1 , звучи не лошо даже за определени нещо много удачно но все още го има ,а според мен не може да го няма проблема със принципната честотна характеристика на целия софт - явно саунд енжина на Amplitub-1 за разлика от този на Amplitub-2 и Гитар риг 2 и 3 е доста по опоскан откъм честоти - звучи като цяло забито в сравнение с саунда на по новите софтове , което с оглед на тенденцията за все по отворен и напомпан саунд означава че ако решиш да го ползваш ще ти трябва пост записна работа , което удължава процеса и губи време - проблем което е решен по сравнително удачен начин в новите софтове особено в Гитар Риг 3 , защото за мен винаги идеята е била да ползвам софт с който работата да ми отнема най малко време - нямам време да си играя по цели нощи за жалост .....

.... друг е въпроса ако ползваш преамп след китарата преди саунд картата - там може и амплитюб 1 да е достатъчен - все още не съм работил по този начин и затова не мога да дам мнение за такава конфигурация .....

..... като и да е ...... да обобщя - моето мнение е че за начин на работа - китара с инфинити 1 и 2 , саунд карта М-Аудио Аудиофил външна , Cubase SX3 , Amplitub-1 не е достатъчно добър като саунд в сравнение с по новите Amplitub-2 и Гитар Риг 3 особено ..... от това което съм чувал мога да кажа че честотно се доближава до софта на Waves за китара , което не означава че не трябва да има хора които да го харесват - напротив ... всеки е с правото си да харесва квото си иска и аз съм последния човек който ще има за цел да казва на някого какво да харесва или ползва ..... но просто това е моето мнение ...

...... което разбира се не ми пречи да повторя че наистина си успял да изтискаш максимума от Amplitub-1 ... но това едва ли е учудващо ... всички знаем че имаш подобаваш опит с ВСТ-та за китара ..... жив и здрав . Цеко :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дам...просто се сетих за версия 1 и се изкегих на звука....има си характер и ме кефи...:metalist:

Иначе новите софтове звучат по шлайфано няма спор...по като за краен продукт...има го и факта че ме кефи да ръчкам повече звука...;) Ше се радвам да споделим презети за новите амп симулатори...

 

Живи и Здрави!

 

Митко

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^Колега Занев, моите уважения, ама... Митко е единствения човек в света успял да постигне китарен саунд от набедения за пълна помия Green Machine AMP и то повече от добър саунд!!! Та какво остана за Амплитюба. ако ще версия 0.01 алфа да е... :lol:

Та в тоя ред на мисли не мих се учудил ако изкара китарен саунд на комп с Линукс без шел и липсваща саунд карта дори... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... Колега Baby Thomas , моите уважения , ама ..... ти да не би случайно да не си чел какво точно съм написал в поста си .... след като прочетох твоя аз се върнах да препрочета моя и го направих 5-6 пъти .... но не знам защо никъде не видях изречение от което някой може да си направи извод че Митака не знае как се прави китарен саунд и неща от този род ... това което съм имал предвид е че Митака е успял да изцеди максимума на Amplitub-1 което не е учудващо щото както всички знаем той е от малкото които се отнасят сериозно към тази материя и по всичко личи че имат и дарба за това , но просто по мое мнение възможностите на Amplitub-1 са ограничени вероятно защото е първа версия и т.н. та затова както и да го бъзикаш за жалост все като Amplitub-1 ще си звучи в крайна сметка щото както повечето неща в живота и този софт си има лимит ..... и за мен е любопитно да коментирам по тези въпроси не на последно място и поради факта , че и аз се занимавам в тая сфера от години и съм напълно наясно , че с много играчка и бъзикане и ОСОБЕННО пост записна дейност и от Amplitub-1 в крайна сметка може да се изкара що годе приличен звук на ниво домашно студио , НО ..... както съм пояснил в поста си аз вече нямам това време и затова предпочитам по новите версии които ми спестяват много от кушията ..... това е ...... нито повече нито по малко .....

..... а иначе досега винаги когато е имало повод и тук във форума и в личните ми кореспонденции с Митака , съм давал да се разбере какво е моето отношение към него като личност и към това което прави и то винаги е било еднозначно - евала на такива хора като него ..... жалко че са малко във форума .... но такъв е живота дето се вика .... както навсякъде в живота - много лайкаджии , малко хора които вършат работа , а още по малко които я вършат добре ....

...... но както пеят Мерилиън в едно парче - в един момент започваш да свикваш ...... и не ти пука .......

..... живи и здрави . Цеко :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета не се карайте! ;) А който познайва Енглиш и обича Софтуерните Усилватели

Може да помага и да пише в новия форум.

http://nalbantov.com/forum/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.