Jump to content
Българският форум за музиканти

Проблем със струните


duzo

Recommended Posts

Наскоро си купих китара, но докато я пробвах в магазина й немаше нищо, освен че струните беха разстроени. Когато се прибрах и я настроих, струните издаваха невероятно дрънкащ звук и на първо прагче звук почти няма. Ако някой знае защо е това да казва, моля!

 

Това е китарата, за която става дума:

GALLERY_GIT0005991-001_1_images400.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен или струните са много ниски или грифа не е добре натегнат. Аз скоро си играх с една евтина китарка, която беше УЖАСНО сетъпната и имаше сходни на твоите симптоми. Наложи се настройване на височината на струните и пипане на тръс рода. Завъртях 3 оборота (не цели, колкото позволява горе дизайна на китарата. Дефакто се пада около един цял оборот 360*) и в комплект с оправяне височината и интонацията на струните китарата зазвуча повече от прилично! Успех! :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хора моите струни звънтяха но ги повдинах от блокчетата сега не звънтят но ако отхлабя струните ще звънтят ли ? За какво служат болтовете зад магарето ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

що не я настрои в магазина - ами ако е фалшива??

ами немога да настройвам по слух, ако е фалшива я връщам и си взимам друга!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не се лъжа болтовете зад моста са за регулиране височината на струните спрямо грифа и да ви кажа и аз имам проблем....... :hysterical: вибрато лостът ми е нещо скапан и когато го използвам ми се разстройва китарата, а преди няколко месеца и моята 1ва струна започна да звънти.Дали ако я вдигна малко ще спре?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пффф аз също съм изправен пред кофти проблем....тряа сменям струните на моя Jackson,а дори нз как стаа номера...с флойд е и съм пълен шок.........с тва се опитвам да те успокоя,че има и хора по-зле от тебе :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ПРОБЛЕМА Е МНОГО ГАДЕН а защо идеш от там където си я купил и не ги накараш да я включат и да видат ? За колко си я зе ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От xxxx в София, само че ми е трудно да я занеса там, за да я чуят, защото не съм от София.

Filthy, моя проблем никак не е малък, защото мойта китара въобще не свири

Еl`ToRo, напиши ми на ЛС какъв е проблема и ако твойта китара също е от РФ да ходиме заедно за 1 скандал :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойта не е от xxxx ама проблема ми е горе долу същия , като свиря на 4 -та 5-та и 6-та има некво жужене много дразнещо особено на 6-та.Даже като свиря nothing else прай така и ме дразни .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Или струните са прекалено ниско или трябва да се затегне малко тръс род-а (това е един метален шиш във вътрешността на грифа). Не е нищо фатално, това е нормална процеура по сетъпване на една китара. Просто трябва да се внимава. Гайката на тръс род-а обикновено се намира под едно пластмасово капаче на главата на грифа. Регулира се с шестограмно ключе. Надясно се затяга, наляво се отпуска. Целта е грифа да е съвсееееееем (ама наистина малко) огънат към струните (като лък), а не обратно (както вероятно е при вас).

Върти се по малко, примерно 1/8 до 1/4 оборот и се оставя час-два - ако трябва след това се коригира и пак се изчаква.

Как се проверява дали дъгата е правилна? Натиска се 6-та струна при 1-во и 17-то прагче и се гледа на 7-мо прагче - трябва да има съвсем малко разстояние между струната и прагчето - примерно около половин мм, но не повече от 1мм. Ако струната опира плътно в прагчетата - значи дъгата е обратна и трябва да се коригира.

Най- важното е да се внимава и да не се насилват нещата. Ако е трудно да се затегне, отпуснете струните и пробвайте пак. Въртете ПО МАЛКО, макс. 1/4 оборот.

Редактирано от fluti
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.