Jump to content
Българският форум за музиканти

Първия ви бас


Nikifena

Recommended Posts

Та да не останем по-назад от онея дет са ги турнали на 1во място в "музика" във форума, викам да питам и аз кой с кво е започнал и до къде е докарал

 

Ето и мойта хронология

95-96 почнах с български бас ала пол макартни - полуакустичен стил цигулка без адаптер с гладки струни за фретлес, после зех от 1 приятел адаптер за китара който му сложих колкото да се чува през касетофона :metalist:

около 98ма си купих чисто нов пълдин с активна електроника.

около 2001ва 1 тиквиник ми направи бас, щот съм левичар и ми трябваше лееко къстъм бас.

пак по същото време тоя тиквиник ми подари 1 дъска която преправи на фретлес.

 

това с басовете

за напред 1 готин фретлес....

 

Иначе от към 2000 имам 1 солокитара, която прериодично е оправям. сега е с готини ключове и адаптери и със сменени позиции.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

2000 полуакустичен орфей за 35 лева, 3/4 мензура с гладки струни и жак тип "петица". Смених му жака и 3 месеца свирих само акустично щото не разбирах от поялници и ме беше шубе да го запоявам, накрая ми го оправиха

2003 май беше - B.C.Rich Warlock за 400, ама лицензен, с 1 "разминат" адаптер. Главата му беше супер, щото ключовете се падаха отдолу!

2003 по-късно - в интервал от 2 дни продадох и двата. Орфея - с 15 лева напред :metalist: :metalist:, БиСиРича пак за толкоз и си взех Sangwha 5 струнен, пасивен, 2 хъмбъкера, голдън хардуаре.

Редактирано от Shakesbeer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

За съжаление не помня годините, за да дам точна хронология, но ще гледам да компенсирам с фотоси

 

... полуакустичен орфей за 35 лева, 3/4 мензура с гладки струни и жак тип "петица"....

и моят първи бас беше такъв, ако говорим за едно и също нещо, значи формата беше такава:

jolana_special.jpg

но представете си бас, по два ключа от двете страни на главата на грифа, на адаптерите пише Orfeus,

в една училищна банда-еднодневка съм дрънкал на ей това:

orfeus.jpg

а в друга underground (разбирайте мазе) банда съм си имал вземане-даване и с друго пловдивско създанийце като това:

i-1.jpg

следващата ми дъска я взех от едно магазинче, custom made:

pic7.jpg

последното нещо, върху което си пробвам ръцете е Ibanez GSR205.

Редактирано от fracture
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята "кариера" като басист също започна с един Орфей а ла Пол Маккартни с извадени прагчета, който ми го подари един приятел (мерси Марто!).

После след време си взех една Yamaha RBX270F (пак фретлес).

И накрая за капак си взех контрабас, който предимно ползвам в последно време.

Доста по-трудно се свири на контрабаса, но пък си заслужава :metalist:

 

Сега остава да се науча да свиря, като хората*

 

*б.а. хора - Дейв Холанд, Чарли Хейдан, Рон Картър, Еберхард Вебер, Стенли Кларк и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

*б.а.  хора - Дейв Холанд, Чарли Хейдан, Рон Картър, Еберхард Вебер, Стенли Кларк и т.н.

Усещам че сме от една порода:metalist: Особено за мр. Вебер. А ако трябва да продължим по темата: аз започнах също със споменатия орфей тип Пол Макартни ама преди известно време както си е стоял без да го пипам, струнника заедно с държащия го винт се измъкнали - явно дървото не е издържало и сега така си стои без струни. Иначе той от един момент нататък стана фретлес. Другата цепеница на която свиря и досега е от пълдините с активна електроника, който също от доста време е фретлес. Той преживя какви ли не кошмари - от минаването през ръцете на един известен "лютиер", споменаван в тоя форум, който трябваше да му поизправи грифа, но го спука и се покри, после през ръцете на дру лютиер, който му запълни дупките от праговете с някакви пластмасови парчета (горе-долу добре стана де), после пък в един дъжд калъфа му пропусна вода и фингърборда се разлепи та един приятел му направи нов и аз после си нарисувах позициите с маркер за дърво, който в последствие тук-там се поизтри. Сега последно грифа пак се е поизметнал и скоро ще опитам рискованата операция сам да го изправям. Иначе звука му когато е с активна електроника ми харесва, но пък има много брум - има някакъв проблем със замасяването и то само на електрониката щото иначе когато тя е изключена го няма тоя брум. Е това е от мен..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първия бас на който свирих /около половин година/ го даде приятеля на един приятел...беше самоделка-убиец :) по всяка вероятност някога е била Орфей, но и бяха причинили доста...Най-важното е, че на главата с черен фулмастер беше написано "BC RICH"...абе уникален бас беше...

Ама си го взе човека един ден и ми се наложи набързо да купувам нов...Сега карам с този зелен змей , който е custom модел на един пловдивски майстор

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първият бас на който съм свирил беше "Овърленд"-а на един приятел...после за дълго(пак назаем) ми се случи да свиря със един "Кремонстър", който си вършеше работа имайки предвид в какви условия бяхме.

Та първия мой бас е това:T25

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз запо4нах с един цигулков бас със струни "Томастик".Бе6е в добро състояние ,като изклю4им обаче кривия гриф. След като дрънках на него 2 години си взех една кремонка в отлично състояние. И досега си свиря на нея и съм "много" доволен .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.