Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

как звучи тва, мисля, че съм докарал добър звук

 

писна ми да бачкам и взех, че почнах едно голвмо такова, далеч съм от мисълта, че мога да напиша симфония.

 

всъщност качено е на майла на форума, за малко да забравя

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За класическа музика ти е ужасно високо нивото на записа! Не повече от -15 dB RMS .

 

 

 

Има и по-добри звуци за класикическа музика,виж торентите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пич

Направил си нещата донякъде

 

Помисли за по-добро, широко разположение на хармонията

Обогати с различни оркестрови групи - контрабаси, чели, виоли, цигулки, дървени т.н.

разхвърляй ги като панорами

сложи различна реверберация на отделните групи, изгради звукова среда

мисли като за сцена-се едно си на концерт и слушаш,представи си как е

и се опитай да се доближиш до това звучене колкото е възможно повече

 

Ако трябва -иди на един класически концерт и чуй

После ще мислиш по друг начин

 

важното е да осмислиш какво правиш

успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:think: утре ше чуя на свежа глава, явно съм се подвел нещо по работата и ми звучи добре :dance: . има уж панорами и не са малко инструментите, само контрабас не съм сложил, абе нещо съм оплескал утре кат чуя ........кой знае къв джинджифил съм праснал на ориза :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

а, пицикато може да се добави :think: абе кво умувам и аз в 3 и половина айде лека нощ

 

edit: и включвания на woodwinds и цигулки

Редактирано от peshoy2k
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

включвания на woodwinds и цигулки -

нали и аз тва викам

 

Споделям кво би могло да ти е полезно и как би могло да стане по-добре, според мен де.

Иначе ти си знаеш .твой бизнес.

 

Be happy.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен пък много ми харесва - като музика имам предвид! За звука и разположението на инструментите и панорамите и т.н. не мога да говоря, щото не разбирам много от оркестрво звук, но като музика ме кефи и имаш индивидуален стил, поздравления! Иначе на едно място има една флейта, дето съвсем леко неубедително ми звучи - може би малко повече трябва да я изкараш на преден план. Но като цяло - браво! :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност сега като го слушам отново, не мога да ти кажа къде точно флейтата ми звучи неубедително, но забелязвам, че динамиката и не е много хомогенна - сигурно си въвеждал с MIDI клавиатура. Сигурно затова ми се е сторило неубедително. Може малко да поизравниш динамиките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аха начи добре за флейтата малко бързах като я свирих и съм ползвал и волум в реално време та за това малко се поомаза де ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

btw основата трябва да се раздвижи май.Струнните дето водят хармонията са много зле сега като го слушам. Идеята е готова, просто трябва да си поиграя и ще трябва да видя да е на някоя програма с повече миди възможности, щото тая секвоя почти нищо няма, можеха малко по-добре да се справят с мидито, иначе sound-а повече ме кефи от нуендото

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

btw основата трябва да се раздвижи май.Струнните дето водят хармонията са много зле сега като го слушам. Идеята е готова, просто трябва да си поиграя и ще трябва да видя да е на някоя програма с повече миди възможности, щото тая секвоя почти нищо няма, можеха малко по-добре да се справят с мидито, иначе sound-а повече ме кефи от нуендото

пуу ... разгеле още некой да го забележи за Саунда;)

Ама миди-то и в Секвоя и в Сампли куца....в Сампли 8 е подобрено доста...но хич не е върха на сладоледа пак, но като че ли и не му отделят много време и ресурси де. А Секвоята не е и много насочена към МИДИ де. По-скоро е пльоснато МИДИ, поради - "аде да има, щото всички имат".

 

Все таки мен ме кефи инструментала определено като музикална идея. Че хармониите могат да се пипнат - могат, особено на струнните. Иначе акцентите с флейтат и обоите са добре. Нивото както се спомена горе е доста високо. Динамиката бива обаче - изравняването така или иначе не е типично за класическата музика, ама пък и прекаленото и използване ми навява мисли за чичковци с черни фракове и папионки, които махат артистично по рояла и в крайна сметка се чудиш половината ноти има ли ги, няма ли ги - да не говорим за музикалната идея. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

http://free.data.bg/shirpotreba/new/orchj222_Bnew.MP3

 

нищо др освен отново миксиране и естествено по-подходящи нива, онова много се омаза щото мн качих нивата и....... бла, бла

 

това трябва да звучи по-добре

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://free.data.bg/shirpotreba/new/orchj222_Bnew.MP3

 

нищо др освен отново миксиране и естествено по-подходящи нива, онова много се омаза щото мн качих нивата и....... бла, бла

 

това трябва да звучи по-добре

Не ми се отваря data- та. Ако го качиш на gmail-а, ще мога да го чуя и аз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.