Jump to content
Българският форум за музиканти

Walden Guitars


Trysth

Recommended Posts

Мисълта ми беше, че когато аз си купувах китара бях изчел много такива мнения и очаквах едва ли не, че като си купя евтина китара си купувам нещо което ще се счупи от две падания, и не може да изкара грам звук.

 

В действителност се оказа, че и евтините китари свирят, и скъпите китари свирят, просто скъпите свирят много по-добре :) ,а когато си начинаещ не можеш да направиш разлика между скъпа и евтина китара.

Редактирано от Чукопад
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, не, свирят си евтините китарки, но по-компромисно. И начинаещ МОЖЕ да чуе разликата, стига да му се извсирят готини неща за слушане.

Главната ми мисъл беше, че трябва да се избере конкретна китарка. Така, само заради едната марка, едва ли много може да се каже.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, което ми направи приятно впечатление е употребата на истински дървен материал, дори и при най-евтините модели. Няма ламинати и шперплати. За цена 200-300 лв китара от истинско дърво си е добра цена. Всичко останало опира до качеството на изработка на конкретната китара - просто трябва да се пробва. Иначе по-скъпите модели са доста атрактивни също така на цените, на които се предлагат. Отзивите за марката като цяло са добри.

Моето мнение е, че определено струва повече от Корт, Ямаха, Фендър и други в този ценови клас (те дори не са от дърво - ако щете само за това).

 

А дали китара за 2000 звучи като за 2000 - не съм сигурен. Да сложим най-добрите материали (палисандър тяло и гриф, масиве топ от кипарис или друг добър материал, качествена изработка и прочее) - според мен горната граница на звученето е доста под 2000 лв. Всичко отгоре е въпрос на маркетинг /или ако е майсторска - доколко майстора си цени времето и му е известно името.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Toва просто не е така. От едни и същи материали изключително много зависи, кой ще ти направи китарата и колко време и внимание ще и отдели. А времето струва пари. Освен това материалите за качествените китари са маалко по-скъпи от тези за китара за 200 кинта. Качествените материали, вкл. дърво за инструмент могат да достигнат от 400$ до 3000$ (за страници и задна страна от бразилски палисандър например). Струва ли толкова дървото, може би не - но е въпрос на търсене и предлагане и ограничения при придобиването му.

Walden са нелоши инструменти и звучат доста по-добре от парите, които струват, но тъй като разполагам с няколко нелоши акустични инструмента, вкл. и лютиерско изпълнение, те са просто класи над и като звук и като изработка и като удобство и лекота при свирене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не оспорвам - просто спекулирах на тема "цената на звука". Съгласен съм с твоето мнение. Въпросът, върху който разсъждавах е дали китарата за 2000 е десет пъти по-добра от китарата 200, иначе казано. Че са по-добри - спор няма. :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо да е десет пъти по-добра; колата, която струва три пъти повече от друга кола, три пъти по-добра ли е? Водка, която струва пет пъти повече от Флирт, пет пъти по-добра ли е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се, че нямат. Всичко е въпрос на мерак и възможности.

Как беше: "...Да пием за това желанията ни да съвпадат с възможностите"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Именно.

Неправилно е, да обясняваме как гроздето е кисело, както правят някои наши съфорумци.

Не, гроздето не е никак кисело, просто в случая струва доста повече.

Това не пречи човек да вземе евтина китара, която да му харесва.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е. И тук си прав. Трябва да се гледа реално на нещата - аз затова казах, че спекулирам на темата, демек чеша си езика. :thumbdown:

Дори и така да е - гибсън и другите няма да си свалят цените, защото някъде някой е доказал нещо си.

Мерак и възможности...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сори, но времената се а-променят. купух китаиска епифон ривиера и я сравних с моята ес335, която струваше 8 пъти повече. какво да кажа - ще инвестирам още 2-300ста кинта в адаптери и потенциометри и имам китара на същото ниво. направо ме плаши това, но е факт.

 

старите сметки вече останаха само за дървените философи...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета :ok::recourse::virtuoz:

Уолдън...не Епифон.. или не Гибсън...или не...

Trysth попита за китара от ценови клас ... 180-200 лева.

Като материал... Уолдън за мене са избора.

Като собственик на китара от този клас мога да кажа..

Да ! Като за тези пари си струва.

^Именно.

Неправилно е, да обясняваме как гроздето е кисело, както правят някои наши съфорумци.

Не, гроздето не е никак кисело, просто в случая струва доста повече.

Това не пречи човек да вземе евтина китара, която да му харесва.

Без спор!!100% инстината!

Аз лично благодаря на gueorgues и Evtim Djerekarov за изчерпаемостта им в коментарите :coolp:

Ако прочетете коментарите им ще разберете че тук има написано повече за китарите

от това което има в сайта на Уолдън. :music:

Редактирано от Lumash
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без спор!!100% инстината!

Аз лично благодаря на gueorgues и Evtim Djerekarov за изчерпаемостта им в коментарите :greenball:

Ако прочетете коментарите им ще разберете че тук има написано повече за китарите

от това което има в сайта на Уолдън. :greenball:

 

 

аз пък освен общи приказки нищо не видях ;-.)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Tony го каза много добре , китара за 200 лв си е китара за 200 лв и да пробшане му е майкта , винаги сум ги казвал като има някакви такива теми , отиваш свивиш и спираш да се чудиш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.