Jump to content
Българският форум за музиканти

По колко време се упражнявате?


axxess

Recommended Posts

  • Отговори 47
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Към автора на темата

Препоръчително е всичко да е с мяра,щади си ръцете,много хора са си изпатили от пресвирване.Не са важни часовете свирене а системата на свирене

 

Именно.

Тендовагинитът винаги дебне зад ъгъла всеки, който си е въобразил, че с по 10 часа на ден бързо ще стане виртуоз. Познавам хора, които са стигали до по над 15 часа дневно за месец примерно и ръцете им са ОК. Правилната постановка е задължителна, но дори тя не е гаранция, че си предпазвате ръцете ако свирите повечко. Преди доста време аз от по 10-ина часа дневно получих странни болки в ставите на пръстите и проблем с мъртва кост в китката. Слава Богу, всичко е ОК, но бях тръгнал да прекалявам явно.

 

Накратко: наистина свирете по няколко часа дневно, но преди това се уверете (при учител най добре), че имате правилна постановка. Това ще Ви предпази от нежелани контузии и ще улесни напредването Ви с инструмента.

 

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато ти е кеф и докато ти е приятно. Да стискаш зъби до "поставената фикс минута", въпреки, че те болят ръцете, е глупаво и донякъде опасно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съвет към всички: усетите ли болки в ръцете докато свирите (не говоря само за пръстите ами изобщо в ръцете) ВЕДНАГА СПРЕТЕ ! Починете си малко, защото повече може и да не просвирите. Един колега на учителя ми вече не може да хване китара, защото един път прекалил и костите му омекнали. Това е адски гадно. Това, че Ричи Блекмор е свирил по 10 часа на ден не значи, че всички трябва да го правим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз така един път попрекалих и ми омекнаха костите,но после ми мина и сега нищо ми няма пак :surprise:

Редактирано от kolio_k
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми аз си свиея колкото ми е кеф, илил с колкото време разполагам, зависи от деня. Понякога свиря прекалено дълго, но не почват да ме болят пръстите, а се схващат и започвам да ги движа малко по бавно, тогава спирам за известно време, обикновенно 10-тина минути и ако все още имам желание продължавам(обикновенно имам :surprise: ). Досега от такива схващания на пръстите нищо не ми е станало, но ТО ВЕДНЪЖ СЕ СЛУЧВА, така , че всеки сам си решава, но както се казваше в едно предаване - " ...опастностите са реални ... "

 

 

 

 

Поздрави, Рендаков!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Средно по около 2 часа на ден. Понякога повече, понякога по-малко.

Редактирано от Slipaway
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съвет към всички: усетите ли болки в ръцете докато свирите (не говоря само за пръстите ами изобщо в ръцете) ВЕДНАГА СПРЕТЕ ! Починете си малко, защото повече може и да не просвирите. Един колега на учителя ми вече не може да хване китара, защото един път прекалил и костите му омекнали. Това е адски гадно. Това, че Ричи Блекмор е свирил по 10 часа на ден не значи, че всички трябва да го правим.

 

 

:):surprise: :surprise:

 

За първи път чувам за омекнали кости от пресвирване....Разкажи по-подробно.

 

Аз се упражнявам толкова, колкото мога. Имал съм периоди, в които съм свирил класика по 10-12 часа на ден. Имал съм периоди, в които съм свирил и модерна музика пак по толкова. Сега нямам толкова време, за съжаление. Но се упражнявам по-целенасочено. Което е по-важното. Имам си "програма минимум" с неща, които трябва всеки ден да упражнявам + някои цели, които си поставям всеки ден/седмица/месец и действам така. Някой път имам само 2-3 часа на ден, но е достатъчно, когато знаеш какво правиш.

 

Иначе правилната постановка е задължителна. Вижте случая с омекналите кости....Не правете като тях, за да няма ОХ и АХ!

 

Поздрави,

 

Петър

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми аз за сега свиря средно между час и два часа...Най - вече по час и 20 , 30 минути...Ама още съм начинаещ , а и не намирам много ноти пък по таблатури не обичам да свиря много , много...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам ама въобще не ми е кеф да свиря на тъпата стара Кремона свиря по 30-40 мни и то насила на ден. Абе немога много ми е тъпо! Хора дали е от това че се уча на акустична а съм си метъл и мечтата ми е да свиря на електрическа. Дали като взема електрическата ще ми дойде жаланието?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

axxess моя случай започваше като твоя.

В началото имах една Кремона (още си свира на нея)

и исках да науча Layla на Клептън обаче не стваше добре и бях решил, че

причината е именно в китарата. Дойде време зех си ел. китара почнах да свира

пусках си яко дисторшън и дрънках без абсолютно никаква мелодия. И след

седмица, две всичко отмина. Разбрах, че така няма да се науча. И пак си

взех старата Кремона и си почнах да си уча акорди. После зех пак ел. китарата

пуснах чистия канал и почнах с неща от сорта на RHCP. Е тогава вече бях доволен.

Сега още си уча пободни неща, обогатявам си акордите, усъвършенствам научените

(а тия barre chords са много тегави).

Тва е си е моя случай при теб незнам как ще е, но мисля, че ще е най- добре ако

си вземеш ел. китара да не забравяш акутичната. Най- добре си свири и на 2-те.

Загрей на акустична после дерзай на електрическата :hysterical:

 

 

Така по темата.. Свира винаги когато имам свободно време.

Най- много мраза като не мога да свира повече от 5,6 дни и

кожата на пръстите ми омекне :topicsux:

Случвало се е и да нямам желание да свира с дни, но после

като дойде желанието е голямо ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

усъвършенствам научените

(а тия barre chords са много тегави).

споко - веднъж свикнеш ли - кеф - не ти прави впечатление такива ли свириш или по-лесни :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за отговорите, то сега аз уча някакви неща като например да ноти, да не си свивам пръстите как се дърпат струните с перцето, как се държи китарата и някакви такива досадни работи, ама зех да се притеснявам, че ми е адски тъпо и неме свърта да ги правя тия неща повече от 30-40 мин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.