Jump to content
Българският форум за музиканти

Jimy Hendrix - Psychedelic Lick Contest


TONY

Recommended Posts

Здравейте !

След като Даймбег контеста предизвика завиден интерес, логичното продължение на идеята е, да направим трибют на Джими Хендрикс.

Джими - първият ел.китарист, разбунил духовете и направил толкова много за популяризирането на китарата и допринесъл за популярноста на марки като Фендер, Маршал, различните китарни ефекти - дистер, уауа и тн, едва ли не всичко започва от Хендрикс. Паралелът Хенрикс - Даймбег - за мен е очевиден. Не е важно кой, как е свирел (стилово) - духът и новаторството и съответното влияние, което са оставили е съизмеримо.

 

Нека има две категории -

1. запис само с китара - бекинг ритъм и соло трак, естествено може да се импровизира в неговият стил - ДОРИ Е ЖЕЛАТЕЛНО - ДЖИМИ НИКОГА НЕ Е СВИРИЛ ЕДНО СОЛО, ДВА ПЪТИ ПО ЕДИН И СЪЩИ НАЧИН!

2-3 минути са напълно достатъчни. Не се притеснявайте от нивото си, просто се включете.

2. за по амбициозните - фул бекинг трак - парче едно към едно или нещо в стила на Джими - с характерните ритми, сола , плюс нещо от Вас.

 

За да не се проточва във времето , нека пак има дедлайн - 31.Декември.

Ако се окаже, че времето не стига - може да удължим до 10 Януари ( но засега не се предвижда )-

според как се развие.

 

Надявам се, да нямате против, че си продължавам идеята, все пак си е моя (както Плебой идеята е на Хю Хефнер,). Имам и концепция, какво ще се случва и по натам.

Надявам се, да Ви е интерсно и полезно!

Редактирано от TONY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 71
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ако дойде машината до дедлайна смятам и аз да се плъгна. Че предния фен хич не беше от мойте... :hysterical:

 

П.П. Запазвам си Литъл уинг! :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето от мен "Drivin South",малко е дълго,ама сешън да става..

Трака-

http://www.guitarbackingtrack.com/play/hen...rivin_south.htm

Мойте извращения-

http://media.putfile.com/jimmy-38

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жестоко мн се радвам че има и за Джими..Аз понеже немога да запиша нищо много съжелявам обаче ако има и догодина ще се включа..Успех на всички и Хендрикс го заслужава...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето от мен "Drivin South",малко е дълго,ама сешън да става..

Трака-

http://www.guitarbackingtrack.com/play/hen...rivin_south.htm

Мойте извращения-

http://media.putfile.com/jimmy-38

 

 

:metalist::) :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:metalist: Малко оф-топик, само искам да кажа какво мисли един приятел дет метъл(не е пубер, спокойно на 33 е) за Хендрикс. Викам му аз:"Светльо, кво мислиш за Джими Хендрикс?", и той ми вика "Кво да мисля, наркоманска история..."

 

Не ми се сърдете :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:metalist: Малко оф-топик, само искам да кажа какво мисли един приятел дет метъл(не е пубер, спокойно на 33 е) за Хендрикс. Викам му аз:"Светльо, кво мислиш за Джими Хендрикс?", и той ми вика "Кво да мисля, наркоманска история..."

 

Не ми се сърдете :)

лесно е да се каже ,но ми е чудно твоя приятел колко би издържал на неговия начин на живот

сигурно след десетия концерт ще се самоубие

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако издържи до 10-я след толкова различни сола и т.н. обаче стига офтопик само да кажа моето мнение за Хендрикс...Може да е друсал обаче това му е нещо като ежедневие преди да стане световно известен смисал че това е част от живота му и никой не може да го упрекне ами че е уникален и такъва талант се ражда на 10239057 години си е просто факт...Ами аз лично не съм и капка повлиян от Дет метъла и не го признавам за музика(лично мое мнение) !!! ами Записа ти е найстина Велик ...мн мн мн надъхва...

Редактирано от Chrysalid
Нарушение на правилото за цитиране на предходен коментар!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята че е хубава, хубава е...

ама какво стана с предишния?!

 

нищо не разбрах. Дори на нито един от въпросите ми не беше отговорено, а питах поне 4-5 неща . Почвам да си мисля че сте ме игнорирали :hysterical::greenball:

Доста хора пуснаха неща след крайния срок. Какво стана с журито....

 

абе общо взето нищо не разбрах :thumbdown:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предишният завърши.

Понеже нямаше повече от 15 кандидатски рифа или трака - нямаше нужда от жури.

Всичко отиде на общо гласуване.

В никакъв случай не си игнориран.

За крайния срок - действително изчаках един съфорумник, който от предният ден си каза,че ще се забави до обяд на 08.12 и заради него малко удължих.

След него имаше още две поствания, но нямаше как да се включат, тъй като пула вече бе съставен , а няма възможност за вмъкване.

ОТДЕЛНО, КРАЙНИЯТ СРОК Е МНОГО ХУБАВО И ВЪЗПИТАТЕЛНО НЕЩО.

 

Днес един уважаван от мен съфорумник ми каза, че според него 30 дни е по - добър вариант.

Не знам, казвайте Вие - 20 дни или 30 дни.

 

Fenix, ако имаш конкретни въпроси - карай и на лични, за миналия контест, ако не съм отговорил - е може би , че въпросите ти са били зададени по принцип, а не към мен конкретно и после така е останало.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ве, няма проблеми :thumbdown:

Само очаквах малко повече организация, нещо такова. Примерно затворете темата като свърши, обявете победителите, това онова. :hysterical:

А иначе миналата беше доста hot topic и все се пишеше и като нищо оставаха постове непрочетени.

 

Аз за тая ще се отчета с един Little Wing май само, като колегата от Русе :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.