Jump to content
Българският форум за музиканти

Препоръчайте ми струни 0.14 или 0.13


the_gorer

Recommended Posts

Препоръчайте ми марка и модел струни с първа 0.14 или в краен случай 0.13.

Ще поръчвам от София, защото тук при нас най-дебелите са 0.11 и направо се побърках от яд, защото се набутах цели седем лева, а са тънки за моите дет проекти (свиря в standard А#).

Мерси!

Редактирано от the_gorer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами купи си ги на бройка. Малко по-скъпо излиза, но ще имаш какъвто искаш комплект...

...или другото, което ми идва наум е да ползваш 11-ките от 2-ра нагоре и да си намериш дебела струна за 6-та(и без това вече си ги купил) ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

РОТОСАУНД - R13 Roto Greys- Heavy (ideal for de-tuning)

Това са ръчно изработени английски струни, взех си 3 комплекта преди години от оня магазин срещу Универсиада, дето вече не работи. 11-тки и 13-тки. Дълго време събираха прах, сложих ги преди 5 месеца и не са мръднали дори като звън. Не мога да повярвам, но е факт. Не знам какво покритие имат, но тия струни удрят в земята всякви еликсири и тем подобни наноглупости. Горещо ти препоръчвам да потърсиш дали се внасят в Бг. Виж само списъка с ендорсърите.

 

http://www.rotosound.com/electric.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси, ще напазаруваме от тези Ротосаунд! :thumbs_up:

 

PS:

Аз преди седмица си сложих някакви ментаци - тези 0.11-ките.

Интересното е, че са супер менте, но и те не са мръднали като звън.

Ако не бяха толквоа тънки, щяха да ме кефят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз свиря с 13-56 Д'Адарио и съм много доволен,ама съм в СИ..за Ла# ти трябват по-дебели.Май имаше в РФ някви комплекти дето шеста беше 60 - те ще са добре:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здрасти,

мен много не ме влекат "електриките".... ама помисли над вариант да си купиш комплект за 7струнна ... не знам как е като цена, но погледнах набързо как изглеждат като размер ... (първите които видях бяха д'Адарио XL(някви)) 10-59 (10-13-17-26-36-46-59) .. което като махнеш 1ва ми зву4ат като доста умесни ...

 

успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...удрят в земята всякви еликсири и тем подобни наноглупости...

Тия Ротосаунд прекалено евтини ми се виждат, за да са читави. И мисля, че няма нужда да проверяваме счетоводството на Райзинг Фарс, за да видим на колко ги купуват, след като продажната им цена е 11 лв.

Освен това бих искал да получа отговор на следните два въпроса:

1. Къде видя, че са с покритие.

2. Къде видя, че са ръчно изработени.

 

Не, че имам нещо против да говориш неверни неща, но на тема Elixir съм крайно чувствителен... :coolp:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно това казвам- не знам какво покритие имат, и имат ли изобщо, защото, повярвай ми издържат повече от всчики струни, с които съм свирил - вече 20 години - включително и Еликсир. Сори че те настъпвам по мазола, но на мен тези по- ми харсеват и като звук, и наистина държат повече. Че са ръчна изработка пише на моето пакетче. Както и че са произведени в Англия. Не знам в РФ кво внасят, не е изключено вече да са се появили ментета. Срещал съм много ментета и на Дадарио, и на Дийн Маркли, що да няма и на Ротосаунд. Моите ги купих от оня пич до Универсиада преди 5-6 години и не бяха от евтините.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мазола е ОК. Той затова е там, да го настъпваме! ;)

Не казвам, че са лоши тия Ротосаунд, просто споменаха продажна цена от 11 лева и...ю ноу...

Сега ме нави и аз да ги тествам, защото нямам нищо против да намеря нов фаворит в личната си класация. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ти за 5лв ли търсиш ;)

те май бг струните са по 5лв вече :)

Редактирано от Chrysalid
Нарушение на правилото за цитиране на предходен коментар!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.