Jump to content
Българският форум за музиканти

Най-подходящата китара.


tzvetan

Recommended Posts

хм обърни си китарата като Хендрикс и си готов

 

И аз съм на това мнение. Той просто си използва китара за десняци, но я е обърнал като за левичари и е закачил струните наобратно :thumbs_up:

А има и такива левичари,които си свирят на стандартна китара без да обръщат струните -

http://www.youtube.com/watch?v=agZUm7IKsmM...feature=related

Даже някои тексас Рей Воун са се учили от тях..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ееее ама това е Gibson Flying V, а тази китарка е симетрична и няма значение дали китаристът е десняк или левичар, защото става и за 2-та типа хора :)

А пък ако нашия човек иска да си взема нещо, което е Стратокастърска форма ще трябва да я обърне ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^Т'ва е пълна глупост! :) Или не си разбрал какво каза Hillbilly или гледаш да оспамиш.

Междодругото също съм срещал човек да свири така и тук в Ловеч. Отначало доста се изненадах.. сигурно е било интересно да учи акордите наобратно (свиреше old school rock песни) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Надявам се, че осъзнавате, че не само си раздъвкваме локумите, ами и помагаме или пречим на един човек да направи избор, от който зависят някои неща, включителното и здравето му.... :);)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не се намираш в рекордно бързане, може да се измисли нещо с китарата.

Примерно, мога да поогледам тука(В софия) магазините, и ако видя нещо да ти пиша.

Или пък да поръчам, ако е възможно, от твое име.

Само кажи и какъв горе-долу ценови диапазон те интересува...

Ако не ти се идва до тук, а се намери китара, може и куриери да се използват - за ден-два стига пратката.

 

Иначе, относно симетричните китари - това не е точно така. Потенциометрите и кабела, като си обърнеш китарата, се пречкат. Като имаш тремоло, ръчката му се пада от обратната страна. Изобщо, по-добре е, китарата да си е за левичар, ако се иска да се свири с дясната ръка на грифа, според мен.

От друга страна, може и да има преимущество, по-сръчната ръка да седи на грифа... не знам.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново!

 

Вече съм почти убеден, че подходящата за мен китара е тази за лява ръка. Това обаче явно далеч не решава проблемите ми. Доколкото разбирам не е никак лесна работа да си намериш въпросната китара. Дори доколкото разбрах е сравнително лесно да си вземеш такава акустична, но не дай си Боже един ден да реша да скоча на соло/бас, тогава пък работата става още по-трудна.

 

Понеже действително не съм наясно в тази област, искам да попитам - голяма рядкост ли са китарите за лява ръка?

 

Относно единия от горните коментари, свързан с цена - начинаещ съм, не търся някакъв съвършен инструмент, по-скоро нещо евтино, на което да почна. Защото ако се изръся 300-400 лева и повече, и се окаже, че китарата не ми е стихията, ще ми стане още по-неприятно :hysterical:

Редактирано от tzvetan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами един ден като решиш да скочиш на електрическа/бас ще събереш 1000лв и ще поръчаш на майстор да ти направи :greenangel: сещал ли си се за този вариант?

за лява ръка са рядкост - примерно фендер ако имат 100 модификации за дясна ръка имат само 1-2 за лява

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм левак, но свиря с дясна ръка. Тва при свиренето поне за мен не е фактор. Както каза някой зависи как ще се хванеш да свириш отначало ;D Имам един приятел басист, който прави всичко с дясна ръка, само свири с лява :]

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има още едно нещо за левите и десните китари, което Евтим е пропуснал да спомене:

 

Прагчетата по принцип не са успоредни, ами съвсем леко се разширяват от страната на ниските струни и това е заради различните им мензури. Това автоматически означава, че ако на дясна китара и се обърнат струните, ще звучи фалшиво - вярно, малко, но все пак :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.