Jump to content
Българският форум за музиканти

Упражнения


DeadWing

Recommended Posts

^да, Гамбали горкият, все не му се чуват тоновете и все нещо му куца ритъмът...нема се научи тва момче(вече не до толкоз момче :thumbs_up: )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Даммм ... и аз подкрепям мнението за метронома. Задължително си намери един. Свири много с него и ще видиш как след време вече ще имаш чувство за ритъм и метронома вече няма да ти трябва, но в началото е от изключителна важност да свириш с метроном. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

след време метронома вече няма да ти трябва

 

Хич не съм съгласен с това. Свиренето с метроном е задължително ежедневно упражнение за всеки музикант. Или поне за тези, които искат да свирят кадърно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

lizardman,маи не се разбрахме нещо по вьпроса за гамбали.исках да кажа ,че по неговия начин имат смисьл тия хави с бьрзите арпежи и пинизи.писал си,че си от пловдив,та ако не си на 13,би трябвало да знаеш че тука имаше хора ,които поназнаиваха да посвирват неговите хави.как да е....а,и не може да станеш китарист,без да свириш и досадни неща!

та по темата де-каквото и да е упражнението,все ще е полезно,стига да се свири ритмично,следователно-метроном и репетиции с група!каква е фаидата от заучени сола,като не можеш да ги изсвириш ,като почне бандата отзад...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Попринцип няма как да свиря с група , най- малкото заради стила , който свиря ,а и заради липсата на хора...Иначе сега съм се заел да търся метроном...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

lizardman,маи не се разбрахме нещо по вьпроса за гамбали.исках да кажа ,че по неговия начин имат смисьл тия хави с бьрзите арпежи и пинизи.писал си,че си от пловдив,та ако не си на 13,би трябвало да знаеш че тука имаше хора ,които поназнаиваха да посвирват неговите хави.как да е....а,и не може да станеш китарист,без да свириш и досадни неща!

та по темата де-каквото и да е упражнението,все ще е полезно,стига да се свири ритмично,следователно-метроном и репетиции с група!каква е фаидата от заучени сола,като не можеш да ги изсвириш ,като почне бандата отзад...

 

Да де,ама човека е на 18 и когато ти показваше на хората сола на Гамбали в профсъюзния дом,той е бил на 4.Старост-нерадост :rocker:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

след време метронома вече няма да ти трябва

 

Хич не съм съгласен с това. Свиренето с метроном е задължително ежедневно упражнение за всеки музикант. Или поне за тези, които искат да свирят кадърно...

 

Прав си. Полезно е да свириш с метроном, но аз примерно вече нямам толкова голяма нужда от него. Най-нужен е в началото, когато още ти е трудно да следваш ритъма ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен достатъчно се изписа за метронома и за приложението му, къде да си намерим и ала бала. Мисля, че на всеки ще му е полезно да знае как да си окраси песните , т.е. със сола и модулаций. Мисля, че ще е интересно да се каже, когато се свири в дадена тоналност - в коя да се импровизира, така че да не звучи фашливо. Също така мисля, че ще е полезно да се знаят и най-използваните гами , арпежи и ама бала (по-запознатите от мен могат да ги дефинират тези неща.)

 

 

 

Та на базата на написаните ми простотий горе, кажете примерно, когато свирите в А как импровизирате отгоре, кой са скалите , по който импровизирате, дайте някакви примери (ако е възможно). И да кажем , когато ииаме нещо по-интерсно, като

E11maj , стига да съм го написал правилно, че такива сложнотий не помня, как окрасявате отгоре.

 

 

Знам , че всичко това го има в "Елементарна теория на музиката" , че скалите могат да се видят къде ли не в нета, но на мен ми е интересно да видя музикантите около мен и не само как процедира, разбирам, също така, че всеки е индивидуален за себе си т т.н. Затова, ако сметнете , че поста ми не е достатъчно несмислен - можете да попишете по него и да разискаме и тази тематика , също така, ако се реши някой да пише, нека да драсне и за кой стил използва съответноте похвати.

 

 

Темата е доста обширна но не ми се занимава да пускам теми и без това си има достатъчно в теория и композиране раздела, но доколкото разбирам май най- посещавания раздел от китаристите е "китара" що ли?

 

 

 

Това е засега от мен и моя болен мозък. Поздрави, Рендаков!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма особено голям смисъл да се дискутира темата за импровизация по този начин. Защо? Ами дори и да се каже на тепърва започващите с това хора, то те едва ли ще могат да стигнат по-далеч от няколко изсвирени ноти. Това е нещо изключително трудно и ми се струва немислимо да се постигне нещо без учител. Също така не става за ден-два, нито за месец-два. И все пак има един видео урок на Гамбали Modes: No More Mystery, който представлява теоретична(и то отчасти) подготовка. Ако има заинтересовани...

 

Като говорим за упражнения ми се струва задължително да се спомене друг урок на вездесъщия- Frank Gambale-Chop Builder:The Ultimate Guitar Workout. Това е изключително комплексен материал, приятен и развиващ технически И музикантски умения. Препоръчвам на всеки да се намери видеото и да види пръстовката, а също и задължително всичко да се свири в alternate picking. Тези два детайла ще допринесат много за развитието ви като китаристи, особено ако не сте ги усвоили. Предупреждавам, за да няма разочаровани- Чоп Билдъра е нещо изключително сериозно, съвсем не са някакви упражнения за начинаещи-напротив, много сложна задача за абсолютно всеки китарист. Най-добре да се намери програма за сваляне скоростта на видеото, доколкото е необходимо, и да се свири заедно с Гамбали. По два-три пъти седмично е оптималният вариант. Целият курс си отнема много време, няма как да стане за няколко месеца.

 

@Dikata - не съм те разбрал правилно, ще ме прощаваш :greenangel:. Недей да се засягаш сега :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.