Jump to content
Българският форум за музиканти

Как може да махнем китарата от някоя песен


DeadWing

Recommended Posts

Как може да махнем китарата от някоя песен и да се чуват само вокала и барабните и въобще как става тоя номер :happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен това няма как да стане :rockon:

Виждал съм клипове примерно на Highway to hell без китарта на Ангъс и пича дето рпави видеото свири отгове. :happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не можеш да махнеш китарата от песен.

"Пича", който си го виждал или си е записал останалите инструменти или си е намерил бекинг трак без китара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.guitarbackingtrack.com/

 

Има някои много готини тракове тук.Якото е че могат да се прослушват на флаш плейъра в сайта, даунлоуда е фрии

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами да - решението са бекингтраци :thumbs_up:

Иначе това за което говориш може да направи само компанията, за която работи съответната група, понеже те разполагат със трак за всеки инструмент и ако искат да направят инструментална версия примерно махат вокала. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хаха веднъж забив 1 тукат на колонките ми и гласа на вокала изчезна :Д Пробвай може да стане при тебе обратното,китарите да изчезнат ххх

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с махането на определен иструмент/вокал от дадена песен винаги съм го обяснявал по следния начин - все едно да смесиш червена, бяла и зелена боя, да разбъркаш добре и после да се опиташ да изкараш зелената за да получиш розово. Не става. Защото всеки инструмент има обертонове с честоти, които ги има и в обертоновете на другите инструменти и никой софтуер не може да каже кой звук на кой инструмент е в даден момент от една вече смесена песен. Единственото решение е или да са пуснали директно от студиото където е записана песента вариант без даден инструмент, или ти да си напишеш едни барабани и да си запишеш всичко останало след това, както вече беше споменато :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хммм....

 

Разказваха ми за звукова карта, която има възмозност да записва игнорирайки даден трак! :)

Пример: Пускаш си Бийт и редиш вокали отгоре .

Звуковата карта "идентефицира" и записва само гласа. Т'ва е вместо да пускаш на слушалки бийт-а и вокалите отделно!

Ами аз имам на Windows-a Една програмка, която може уж да махне глас от песента, обаче не става така! Мноо кофти и качеството на песента сякаш се прецаква. Супер точно ми се вижда обяснението на SomeoneElse. :rolleyes:

 

Best Wishes!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това със записването на един трак без да записва другия си е съвсем нормално и не е с нищо по-специално от останалите неща. Как мислиш стават записите в домашни условия, където звуковата карта едновременно възпроизвежда звукът на барабаните и всички останали инструменти, и записва това, което ти свириш/пееш? Просто даваш на останалите track-ове да са само playback, а да записва само това, което "влиза" в пътечката за записване. :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При китара, особено с дист направо е невъзможно... по принцип в отделни случаи за някои инструменти може да се постигне някакъв далечен от по принцип желаният резултат, но при китара с дист - ънпосибъл!! саундът съдържа ужасно много хармоници.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.