Jump to content
Българският форум за музиканти

Как да стегна звукът?


denko

Recommended Posts

Притежател съм на сансамп на Наудио ( който не искам да сменям поради ред причини ), искам просто да стегна малко звукът. Chaina е Squier Bullet Strat=> SansAmp=>PC.. Интересува ме как може да се постигне това. Мога да отделя 100 лв за двойни адаптери, но ще помогнат ли?.. Кубе за в момента не мога да си позволя

 

 

Поздрави Денислав!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема ти е китарата . Просто ти трябват двойни адаптери (дори само един на бриджа) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не - не ти трябват двойни адаптери.

Звукът на единичните по принцип е по-стегнат (каквото и да означава това - аз поне го разбирам, като по-дефиниран, което следва да значи, по-малко ниски и повече средни & високи). Иначе двойните адаптери по-принцип представят по-добра възможност за свирене на по-твърда музика, по ред причини, но "стягането" не е сред тях.

 

"Къде" искаш да го "стегнеш" този звук? На запис или докато си свириш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съмнявам се , че човек би си взел сансамп , ако иска да свири клийн . Затова и предложих да сложи хамбъкъри , защото със сингли къде

рок и метъл ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А аз имам чувството, че човекът има предвид по-скоро "по-обемен" отколкото стегнат, макар и да не мога да си обясня защо... Т.е. точно повече ниски май....

 

denko, ако можеш малко по-подробно да кажеш... :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Грешката е моя с това "стегнат". Правилният въпрос трябваше да бъде, какъв туннинг да направя за да звучи малко по progressive/Metal (знам, че това е невъзможно със сегашната техника, която имам но горе долу) за свирене на неща като Pagans Mind, Circus Maximus, Dream Theater. Малко по трашарско звучене... като за пример давам Dream Theater - [systematic Chaos] Constant Motion

 

Съжалявам, че неуспявам да се изразя както трабва. Доста нов съм и тепърва се уча :greenball:

 

 

Поздрави Денислав

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми определено ти трябва humbucker и усилвател за да стане тая работа.

 

Със single coil никога не можеш да направиш такъв саунд.

 

Пък и Петручи не свири със Squier все пак :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Ами в така поставения контекст определено да :greenball:

 

А аз имам чувството, че човекът има предвид по-скоро "по-обемен" отколкото стегнат, макар и да не мога да си обясня защо... Т.е. точно повече ниски май....

denko, ако можеш малко по-подробно да кажеш... ;)

 

Прав се оказа, като врачка :) Но описаното е точно обратно според моето (а и не само) разбиране за "стягане", каквото и да означава това ...:hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми определено ти трябва humbucker и усилвател за да стане тая работа.

 

Със single coil никога не можеш да направиш такъв саунд.

 

Пък и Петручи не свири със Squier все пак :greenball:

 

Определено никой от тях не свири със squier .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не е толкова важно това - и кремона с хъмбъкер пак става - със стратокастер или теле (като тип на китара имам в предвид - не визирам марки) съвсем спокойно може да се свири метъл

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Грешката е моя с това "стегнат". Правилният въпрос трябваше да бъде, какъв туннинг да направя за да звучи малко по progressive/Metal (знам, че това е невъзможно със сегашната техника, която имам но горе долу) за свирене на неща като Pagans Mind, Circus Maximus, Dream Theater. Малко по трашарско звучене... като за пример давам Dream Theater - [systematic Chaos] Constant Motion

 

Съжалявам, че неуспявам да се изразя както трабва. Доста нов съм и тепърва се уча :metalist:

 

 

Поздрави Денислав

 

Ами виж тука има друг "тънък момент" :)

Що се отнася за Дрийм Тиатър, те в новият албум дават тенденция на ниските настройки. Спецялно за този албум нямам мн. инфо но за "Дарк етърнал найт" - 7 стр. китара!!!

=> съвсем разл. адаптри той самият Пертучи казва : "Това фактически не са китари, а бас китари (7 str. Muzicman)". Ти си прави извода каква е рзл. за смия инструмент само, камо ли за Скуаъра ти!

Тъй като чета темата и осмислям идеята ти, малко ми се струва Мисията невъзможна! Ти си решаваш де (експериментите са полезни за науката ;)

 

Best Wishes!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здрасти,най-лесното е да имаш кинти и да си купиш к`вото трябва,`ма явно не става :rolleyes: .вариант е да дебнеш някой от форума да си продава адаптерите и да ги вземеш на добра цена-дали хъмбъкъри-нормален или в размер на сингъл-няма значение.Напиши тема в "купувам" и някой може да се сети,че има нещо за продан.друг вариант е да си купиш компресор или друго камионче и да "буустваш" твоя ефект(но ще шуми много и ще трябва да търсиш нойз гейт,който ще ти реже и част от звука,а и той ще струва пари...).обаче 50 лв. са много ниска граница и по дедуктивния метод-оглеждай се за адаптери!ето една оферта:

http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=31170

 

използвай търсачката! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпреки, че съм съгласен за хъмбъкърите, те съветвам да си поиграеш със самото педалче. Това е ефект който позволява създаването на много голям диапазон от звуци, така че съм почти сигурен че и с настоящата ти техника може да се постигне по-добър резултат. Просто си отдели известно време и пробвай различни варианти на настройка на санс ампа, които да са подходящи за твоята китара. Успех ;)

 

PS: Ще гледам да си поиграя с някаква подобна китара и сансамп и мога да постна примерни варианти

Редактирано от Rubikon
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.