Jump to content
Българският форум за музиканти

Две китари на една звукова карта/компютър.


martin_petkow

Recommended Posts

Възможно ли е да се свържат две китари (соло) на една звукова карта чрез малко разлконителче на звука да се включат две китари?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Но не така стои въпроса ако иска да ги ОБРАБОТВА (дали да ги записва, или само да минават "на живо" през софтуер).

В такъв случай работата е доста лесна - трябва ти разклонителче, има такива джакове по магазините струва ми се - малък стерео (отпред) с две големи моно букси (отзад) /хехехе, малко XXL звучи, ама така си е/.

Всяка китарка си отива в моно канал - ляв/десен.

Така да речем в Guitar Rig можеш да си направиш две независими вериги с ефекти и да закачиш към тях всяка китарка.

Редактирано от drgoa.r
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ти трябва разклонител. Едната в лайн-а, другата в микрофона. :thumbs_up: И ги ънмютваш и двата входа.

При мен Line-in и микрофона са една и съща букса :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Но не така стои въпроса ако иска да ги ОБРАБОТВА (дали да ги записва, или само да минават "на живо" през софтуер).

В такъв случай работата е доста лесна - трябва ти разклонителче, има такива джакове по магазините струва ми се - малък стерео (отпред) с две големи моно букси (отзад) /хехехе, малко XXL звучи, ама така си е/.

Всяка китарка си отива в моно канал - ляв/десен.

Така да речем в Guitar Rig можеш да си направиш две независими вериги с ефекти и да закачиш към тях всяка китарка.

Трябва ми само да ги чувам "на живо" не държа на качеството, но ми е интересно дали така няма да се получава някакво смущение?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен Line-in и микрофона са една и съща букса :thumbs_up:

лайн ин-а се състои от два канала - ляв и десен, принципно не би трябвало да има проблем ако вкараш по една китара в всеки :)

ще се чува, но колко добре ще е това е друг въпрос...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ти трябва разклонител. Едната в лайн-а, другата в микрофона. :surprise: И ги ънмютваш и двата входа.
да но не и при обработка на звука с нещо - рекординг инпута е един - може обачче ако се ползва гуитар риг едната в левия, другата в десния канал на лайн ин и вътре в програмата се делят каналите
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен Line-in и микрофона са една и съща букса :surprise:

лайн ин-а се състои от два канала - ляв и десен, принципно не би трябвало да има проблем ако вкараш по една китара в всеки :(

ще се чува, но колко добре ще е това е друг въпрос...

Не мога да те разбера, мойта карта е Creative 24bit live. Има 4 букси 1 за фронт, 1 за реал, една за център и субуфер и една за дигитален изход. Тази за дигиталния изход работи и като микрофон и аз там си включвам китарата. Моля те обясни ми по-подробно, не разбирам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами лайн ин-а е стерео вход т.е. сигнала ти е раделен на два канала - ляв и десен, аджеба във всеки от двата канала може да вкараш по една китара. А бе най- лесно ще стана като си вземеш един кабел от магазина - малък жак към два чинча, режеш чинчовете и си слагаш два големи жака. И така едната китара ще ти се чува от ляво другата от дясно.

 

Сори, че хич не ме бива в обясненията. Дано си разбрал нещо :surprise:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами лайн ин-а е стерео вход т.е. сигнала ти е раделен на два канала - ляв и десен, аджеба във всеки от двата канала може да вкараш по една китара. А бе най- лесно ще стана като си вземеш един кабел от магазина - малък жак към два чинча, режеш чинчовете и си слагаш два големи жака. И така едната китара ще ти се чува от ляво другата от дясно.

 

Сори, че хич не ме бива в обясненията. Дано си разбрал нещо :)

Няма значение :) ще си разделя сигнала. А това което то обесняваш за малък жак към двата чинча, ако не го направя така, как ще се чуват китарите? Защото ти викаш, че така едната от ляво другата от дясно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правил съм го това с "разклонител" в Line In, става! Със смешна АС'97 саунд карта, с два Guitar Rig-a, работеше ОК.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам пробем. Днес дойде моя приятел дето ще свирим с него, и като си включихме китарите в разклонителя само едната се чува ??? :rolleyes: може ли да ми помогнете?

Редактирано от martin_petkow
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.