Jump to content
Българският форум за музиканти

моля за малко помощ


trun4o

Recommended Posts

здравейте.скоро си купих студиен микрофон AKG perception 100.но чак след като го купих разбрах че немога да го свържа с компютъра,тъй като за тази цел трябва да си купя предусилвател за микрофона.та въпросът ми е дали някой знае какъв точно предусилвател може да ми бъде полезен и горе долу на каква цена е.дано някой може да ми помогне.благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами мисля че най-тънко ще минеш ако си вземеш някое малко пултче берингер за около стотина лева. За този микрофон ти трябва фантомно захранване а малките пултчета имат такова. Микрофонния предусилвател също е вариант , но хубавите са скъпички.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво ще записваш с микрофона? Ако ще записваш пеене - по-добре си вземи предусилвател с компресор, ако ще записваш инструменти - пак същото. :recourse:

Малките пултчета Берингер са добри за малка сцена, но за запис просто е срамота иначе сносния микрофон да го натикаш в Берингерченценце пултче.

От друга страна - вероятно ще ползваш вградената в компютъра звукова карта, така, че - няма значение в какво ще включиш микрофона.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте, малко ще я изровя от гроба тая тема, но имам въпросче на сходна такава и мисля, че няма смисъл да се пуска нова. Микрофона е Stagg MD-500 - въпроса ми за него е - може ли директно да се върже към компютър или и за него трябва допълнително междинно устройство (питането важи също така и вход през AUX на уредба)? Съответно ако трябва - какво ще препоръчате:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Микрофона е Stagg MD-500 - въпроса ми за него е - може ли директно да се върже към компютър...

Към компютъра едва ли ще може да се върже, но като начало би могъл да опиташ към аудиокартата ти... :offtopic-001: ...сега и ако кажеш каква ти е аудокартата...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като микрофона не е мой не мога да кажа точно на каква карта ще се ползва, но със сигурност е по-добра от тази, на която аз го пробвам (ако не се лъжа беше някакъв realtek, но ще проверя допълнително), а именно C-Media CMI8738 (PCI)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.