Jump to content
Българският форум за музиканти

Каква беше първата ви китара


niki123bg

Каква беше първата ви ел. китара  

395 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

хах абе кво ги плиуете тия кремони>?>Аз пък съм от Казанлък и там всеки почва да свири с кремона..и аз естествено...имитация на СТРАТ..синя..мно удобна беше... :guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моята първа китара пък беше орфей, ама custom :wow:

:D бях я купил от един познат, който и беше пилил нещо грифа, беше сменял позициите, и и беше сложил адаптери Кремона :)

беше доста удобна, обичах я.. :lol: а после я пробутах на един съученик ..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да китарата на Цецо от Съфър е кремона от най-първия модел...аз като представител на Казанлък и кремоните мога да ти поясня...този модел е спрян от производство към '88 и после вече почват да правят другите...с двойни адаптри...форма тип Гибсън

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами мойта китара е Кремона червена с два двойни адаптера аве стандартните май ако не се лъжа .. как се сдобих с нея ли ..

хха ..

ами преди няколко месеца се зарибих по китарата много и започнах с акустичната по цял ден (Lauren) обаче ми се отвори парашута и почнах работа, трябваше да възстановим един стар културен дом и докато чистих едната стая напипвам един гриф ...ааа о.0 вадя някава китара цялата окапана с боя ожулена обклъскана кремона отиам при шефа .. и той само като я видя вика твоя е .. и така :greenangel: сега седи облегната на стената още не съм я пуснал защото и липсва нулево прагче баси .. не го бях забелязал и баща ми ходи до един музикален магазин и взе само струни ,кабел и колан .. но се надявам скоро да се чуе таз китара ;) много съм се надъхал

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само където беше бас-китара,ама това са подробности.Правена от небезизвестния Бай Спас (R.I.P.),на външен вид си беше Fender Precision Bass едно към едно.Сполетяха я горката някои нещастия и продадох на два пъти по-висока цена,

като същевременно беше три пъти по-зле ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 years later...

Само не ми казвай че си я купил от музикален магазин "Лира".

Защото аз оставих там синя ел.китара"Appolo" ,с два хъмбъкъра и

един единичен адаптер. :)

Ако е същата ,то си късметлия.

Китарата е много подходяща за хеви-метал.

Направо си е убийствена.

Заглушените ритъм и мощни акорди при използване на

bridge pick-up(адаптора при моста) и метал дисторжън

са много силни и впечатляващи ,а солата излизат много лесно

и със флуиден тон.Дори сега като се замисля ме хваща яд ,че

я продадох ,но уви...

Е ,все пак отиде при щастлив собственик-мераклия. :thumbs_up::thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

^ Aз пък съм бил отвратен неколкократно от едни тъмносини HSH китари Appolo с тремоло.

Не знам дали иде реч за един и същи модел.

 

А каква ти е втората?

 

А темата колко е стара......

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз Орфея още си го имам... старите китари вадят мн хубав звук ,каквото и да се говори...

 

Само че до колкото разбрах Орфей не ги произвеждат от около 10 годинки вече или аз съм в грешка....?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.