Jump to content
Българският форум за музиканти

някои знае ли как мага да махна шума от адапторите и потенциометрите когато има дисторшън


bakisha111

Recommended Posts

На времето и аз имах този проблем и ми го решиха електротехници, до колкото знам се казва екраниране или всичко вътре ти го овиват в станиол и го зазимяват. Трябва да знаеш че това може да стане само при двойните адаптери, единичните поне до колкото знам немогат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой знае ли как мога да махна шума от адапторите и потенциометрите когато свиря с дисторшън

1Не можеш.

2Поясни марките на гореизброените неща за да получиш адекватен отговор.

3Последния шум,който ми излезе беше от кабела..

4Ако свириш със Скуайър,или китара със сингъл-койл адаптери отиваш на точка 1 и се въртиш в положение да не ти лови шума.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето няколко начина:

-Вземи си двойни адаптери

-Нойз гейт

-екраниране

-парафиниране(ако се получават микрофонии)

-Ако схемата на китарата не ти е направена качествено може в нея да е проблема.

-Хубави кабели

-Хубав дисторшън

-Намали гейна на диста

-Качествено захранване за диста

-Внимавай с подредбата на ефектите във веригата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На времето и аз имах този проблем и ми го решиха електротехници, до колкото знам се казва екраниране или всичко вътре ти го овиват в станиол и го зазимяват. Трябва да знаеш че това може да стане само при двойните адаптери, единичните поне до колкото знам немогат.

мерси човече ще се поинтересувам определено

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

зазимяват

 

Пише се "заземявам", идва от тумата "земя". Иначе...мечките се зазИмяват като спят зимен сън :)

 

Иначе по темата - според мен при теб проблема е в това, че си с единични адаптери, които са много по-шумни от двойните, особено с дисторжън. И колегите ти казаха решения. Също така компютърните монитори, телевизорите и подобни също правят големи смущения - ако има такива работещи покрай теб ги спирай, или поне се отдалечавай от тях, докато свириш.

 

Има обаче и един особено досаден проблем, който ако е на лице, не можеш да решиш - самата електроинсталация на сградата, където свириш или нещо друго независещо от теб и техниката ти. Това го знам от собствен опит: в нас като свиря почти нямам шум. Но един ден решихме с един приятел да идем до тях да посвирим в тях. Аз си грабнах всички ефекти, кубето, мойта си китара (т.е. абсолютно същото, което ползвам вкъщи), но в тях имаше много повече шум от колкото вкъщи. Та не ги облазявам такива хора...

Редактирано от SomeoneElse
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 11 months later...
Някой знае ли как мога да махна шума от адапторите и потенциометрите когато свиря с дисторшън

1Не можеш.

2Поясни марките на гореизброените неща за да получиш адекватен отговор.

3Последния шум,който ми излезе беше от кабела..

4Ако свириш със Скуайър,или китара със сингъл-койл адаптери отиваш на точка 1 и се въртиш в положение да не ти лови шума.

 

Aз съм с Дънкан Дизайн Хъмбъкър НВ 103 - бридж и нек. Някой знае ли при кой да отида за екраниране и парафиниране?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Екраниране

Парафиниране

Подробни теми за двете операции,ако сте малко по-сръчни,няма причина да не го свършите в домашни условия.

Успех :thx:

П.П А ето и нещо на Английски със снимки:http://www.projectguitar.com/tut/dip.htm

Редактирано от ciriljhonson
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дънканите нямат нужда от парафиниране!

 

Това са сградата е много вярно. Един фен има подобна сграда и като отидох с мойта китара можехме да гледаме HD телевизия ако бяхме се закачили към монитора... :thx:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето няколко начина:

-Вземи си двойни адаптери

-Нойз гейт

-екраниране

-парафиниране(ако се получават микрофонии)

-Ако схемата на китарата не ти е направена качествено може в нея да е проблема.

-Хубави кабели

-Хубав дисторшън

-Намали гейна на диста

-Качествено захранване за диста

-Внимавай с подредбата на ефектите във веригата

Нойзгейта не решава преоблема. Само го заобикаля. Освен това вреди на звука според мен.

 

 

Аз лично бих подредил така нещата по важност:

- безшумни адаптери

- добро замасяване на китарата /евентуално екраниране/

- качествени кабели

- добро захранване за ефектите

- читава ел инсталация

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.