Jump to content
Българският форум за музиканти

Windows Vista


Peteraccord3

Recommended Posts

Здравейте на всички,

Понеже ме домързя да се ровя из всички теми на форума, за да разбера да не би да повтарям темата,моля ви да ме извините за pо-долните редове които ще напиша(тъй като темата предполагам е дискутирана в този и в други форуми).

Въпроса ми е следният:

Реших и аз като много други хора да премина кам новата операционна система на Microsoft(Windows Vista).Още не съм я инсталирал,но се чувствам много объракан от наи-различните мнения които съм чел по разните му списания форуми и т.н...

Реших точно тук да задам въпроса за преминаването към Vista,защото моят компютър го използвам предимно за звукозапис(естественно в домашни условия),използвайки най-распространеният софтуер за това Cubase sx 3.Саунд картата с която работя е M-audio Audiophile 2496.(незнам дали това има някакво значение...)

Та основният ми въпрос е- не знам дали cubase sx 3,ще върви нормално под Vista..

Ако има някой по вещ от мен,моля поне с 1-2 изречения да си даде мнението:thumbs_up::):recourse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В едно изречение - с така наречената "народна" версия на Cubase SX3 минаваща под тунинга на H2О - забрави. Пробвал съм - от време на време тръгва, но после забива или пък започва да се влачи яко.

 

Другата дреболия е, че M-Audio май все още нямат драйвери за серията Delta (от която е и Audiophile 2496) за Windows Vista.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В едно изречение - с така наречената "народна" версия на Cubase SX3 минаваща под тунинга на H2О - забрави. Пробвал съм - от време на време тръгва, но после забива или пък започва да се влачи яко.

 

Другата дреболия е, че M-Audio май все още нямат драйвери за серията Delta (от която е и Audiophile 2496) за Windows Vista.

Благодаря ти "niki123bg" това е което си написал е напълно достатъчно да ме разобеди за Vista.Май се оказа,че трябва да мине още доста време...а и със кракнатият софт. дето работим всички май си мислим че правим нещо....а то всъщност ще трябва да се научим да си плащаме...ама "пуста" беднотия......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, и аз мислех да мина на "Виста", след като видях, че от "Emu" разработиха драйвъри за тази OS.

Проблема обаче, е че "Виста" ползва много рам памет / аз съм с 2 mb / а семплите на VST-тата, които ползвам се зареждат точно

в рам паметта и при недостатъчна такава, се лишавам от възможността да ползвам качествени / респективно обемни / семпли.

Така, че в моя случай "Виста" само ще ми пречи. Мисля си, че за машина, която е определена за работа с аудио, видео, или

някакво друго производство е добре да има колкото може по-лека OS.

"Виста" нещо не ми се вписва :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С прилична доза рязане и кълцане Глиста може да се докара да използва около 140МВ РАМ, което е прилично зле. Със сходни действия ХР заема около 70МВ, тоест разликата не е толкова фрапираща.

Но кракнатия Кюбейс не върви, а М-аудио нямат драйвери. Това вече го каза и Ники123бг. Вариант е да се ползва друг хост като Сонар, но проблемът с драйверите на картата си остава, така че...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е, който ползва Cubase... :) Шегувам се...

Виндос Киста според мен не е никак впечатляващ и не заслужава по-специално внимание от XP, освен от "слагаме-най-новото" феновете, затова се вози на XP, както смятам да правя аз поне докато се излюпи Windows 7. :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оставам със странното впечатление, че плюете по горката Vista просто така за спорта :metalist:

 

Нищо му няма на въпросният Windows Vista, работи доста стабилно и определено не бих се върнал на XP - доста по-бързо стартира софтуер и определено се справя по-добре от XP когато нещата опрат до простички нещица като 4 GB RAM (XP-то в зависимост от кефа, сървис пака, биоса на дънната платка и метеорологичните условия, често вижда само 3.5 GB от общо 4).

 

Освен това, според разни тестове точно с музикален софтуер, Vista се справя по-добре от оптимизирано XP:

 

Наскоро попаднах на тестове на музикален софутер (Cubase 4.02) работещ с RME Fireface 800 под Windows Vista (32/64bit).

 

От тестовете се вижда ясно, че производителността на аудио софтуера е по-добра под Windows Vista отколкото под Windows XP. Също така се вижда ясно, че няма особена полза от 64 битовата версия на Vista (вероятно поради факта, че Cubase 4.02 не е 64 битово приложение).

 

Ето статийката за тези които се интересуват:

 

http://rainrecording.co.uk/vista/performance

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, помня този ти пост и именно от теб научих за резултатите от тези тестове. Това е неоспорим факт, а и най-малкото е логично да не е по-лоша като система от следващо поколение. Просто реализацията на Виста се поотклони от иначе впечатляващата първоначална концепция, та от тази гледна точка е лееееекичко разочарование. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.