Jump to content
Българският форум за музиканти

Сравнение между Line6 Spider Iii 30 и Behgringer Blue Devil Gx112


Bob Rock

Recommended Posts

Здравейте колебая се между тезе две кубета.

 

Line6 Spider III 30 и Behgringer BLUE DEVIL GX112

Лично на мен по-мекия звук на първото повече ме блазни въпреки че е само 30 вата.

Второто с Йенсен говорителия и много ефекти наблъскани вътре ,ме изкушана също.

Като цена са равни,дори Line 6 е по-скъп с 60лв!!!!

Тази разлика заради марката или определя нивата на качество на звука при тези кубета.

Благодаря.

 

ПС:въпреки 4 бланди само /4 симулации/срущи 99 на Берингера Line 6 ми звучи нЯКАК ПО-ИСТИНСКо

независимо дали свира АС-ДС или Металлика или Канзас.

 

Някой има ли преки впечатления?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.Избора ти е м/у копие и оригинал.

2.Замисли се с колко бленди обикновенно свириш? Имаш ли нужда от 99 наистина?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам берингерското и да ти кажа върши си работата мн добре, малко трудно преносимо е обаче ... иначе доста от ефектите му използвам, най ме кефи симулацията която ти дропва китарата в B (ако си стандартно настроен в E де)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

единственото предимство на Берингер-а е че е по-мощен и става горе долу за свирене на сцена. Аз на няколко пъти съм свирил на живо с такъв и се чува горе долу:thumbs_up:Иначе те съветвам да вземеш Line 6.Както каза колегата,замисли се колко бленди реално ползваш(гарантирам че не са повече от 2-3) Ефектите на Берингер-а не са добре направени,и какво като са много?Фуутсуитч-а е гаден и няма много възможности.Казвам ти го от личен опит,защото имах такъв,но го продадох преди няколко месеца...има някак си пластмасов звук...

ама ти си преценяш..ако не търсиш нещо за сцена,мисля че съм ти подсказал кое да вземеш...нека Берингер феновете не ме замерят с камъни!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

GX-112 го имах, продадох го, взех FM-212 на Fender И ОЩЕ СЪЖАЛЯВАМ за което !

Сега имам Spider 3, но 120 ватов и естествено кърти. Предполагам, че и този кърти.

По темата: Ако искаш много Гейн(яко метал), Берингера не е за теб.

Ако си Блусар взимай Берингер-а. И още една подробност : Spider-a се продава без фуут суич, май. Провери го това !

 

 

Едит: И двете са правени в Китай и са прилична изработка

Редактирано от Mozart
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лайн 6 според мен е верния отговор. Свирил съм и с двете при горния човек и определено ти казвам, че Берингера е мнооого назад със звука.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.Избора ти е м/у копие и оригинал.

2.Замисли се с колко бленди обикновенно свириш? Имаш ли нужда от 99 наистина?

 

 

А две ръце съм съгласен :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено след обстойно слушане и тестване.По-дория звук или симулация е на Лайн 6!

многото на брой ефекти в Берингер се обезсмисля ,след като и най-чистия драйв звучи под всякаква критика.

А "Паяка" вади доста мек тон, а симулацията Меса Буги/Метал/звука е абсолютно като Джеймс Хетфилд.Жалко че съм със сингъл адаптори,но подозирам на хъмбекъри ще изкърти повече.

Благодаря на всички за отзивите.

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.