Jump to content
Българският форум за музиканти

2x10" или 1x12" Amp?


SomeoneElse

Recommended Posts

Значи вече започвам да се оглеждам за нещо ново... Проблемът обаче е до някъде и в парите (които никога не стигат, защото все ти се иска още...) , но повече в това каква точно комбинация да избера... Търся нещо, което да е 60-100W, за да може да се използва освен за свирня вкъщи, евентуално, ако се наложи за репетиция, сцена и т.н. Там е работата, че за едни и същи пари имам избор дали да взема нещо с два 10" говорителя, или с един 12" говорител.

 

Искам вашето мнение по въпроса, ако е погледнат "при равни други условия", т.е. ако теоретично всичко останало е същото, само броя и големината на говорителите е различна в един amp, коя от двете възможности бихте избрали. Става въпрос за тежка музика.

 

Също така приемам предложения до около 300 евро за нещо приемливо... Само искам да вметна, че за момента съм само на фаза избор, за да не ми предлагате свои неща за продан и т.н. - първо искам да реша какво да взема и тогава да се подготвя с парите. Свирил съм и на 12" и на 10" говорители, но или само 2х12 или 4х12, или само 1х10... Лично мен повече ме блазни 2х10", но съм склонен да променя мнението си.

 

Мерси предварително.

Редактирано от SomeoneElse
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами при равни др. условия между 2x10 и 1x12, аз лично бих избрал 2x10!!!

Дори 12 инчовия да е 100 W, a 2x10 в този диапазон 60-100W, e за предпочитане (поне според мен) ! Все пак и той ще служи за на жово!!!

 

Успех!!!

 

Best wishes!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 2Х10 не съм свирил,но с 1Х12 и 2Х12 съм,със един и същ усилвател.Според мен разликата между 1 или 2 говорителя според моите уши не е чак толкова голяма,но между голям и малък говорител си я има.За жалост съм свирил само на 8 и 12 инчови говорители,на 10 не знам как ще е.Аз бих пробвал и двата варианта,но на сляпо бих избрал 1Х12.

Защо не събереш малко повече пари направо за 2Х12?Разликата между 2Х12 и 2Х10 не би тярбвало да е огромна.

Редактирано от bratmito
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защото...нека кажем, че съм си поставил някаква разумна за мен граница за парите, които съм готов да дам. Както казах, винаги може да се каже "посъбери още малко", но в случая съм решил, че ще отделя толкова. Пък и как да кажа...свиря доста, и не само вкъщи, но съм далече от мисълта да ставам професионалист, който с това ще си изкарва хляба, затова по-голяма сума не ме устройва :huh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1х12 Разбира се

 

2х10 изостава значително

 

Примерно 2х10 Лайн сикс 100 вата срещу моя 1х12 опен бек g12 t 100 с 30 вата ламба - Лайн 6-са потъва яко надолу !

Душа няма....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хммм...

 

Я малко повече инфо плийс!!!

Щото то пак си зависи!

 

Равни др. условия!

 

Да му стане ясно на човека!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1х12 е по-добре, защото ще има по-плътен и дълбок звук - на по-малките говорители просто това им липсва - ако ще и 4х10 да е пак няма да имат такъв лоу-енд като 12ката :huh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1x12"

Малките говорители нямат бас.

 

А и замисли се от китаристите, които слушаш, кой свири с 10ки :huh:

Кво като е само един говорител!?

Редактирано от AXE
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1х12 Разбира се

 

2х10 изостава значително

 

Примерно 2х10 Лайн сикс 100 вата срещу моя 1х12 опен бек g12 t 100 с 30 вата ламба - Лайн 6-са потъва яко надолу !

Душа няма....

 

Според мен бе неумесно да се намесват марки и модели в това сравнение. Всяко едно нещо само за себе си е различно и сам знаеш до получаването на крайния резултат се минава през сума ти и други звена.

12" рулира, аз лично използвам 4х12" но и един би свършил работа. Въпроса е да е качествен и да е в подходящ кабинет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Не съм искал да плюя определени марки.

Примера който дадох е най пресен .

Все пак Spider III 120 e със 2х10 селешън но няма нито изходи нито входове нито сенд ретърни - имах доброто желание да го тествам при равни условия нo изделието не позволява.

моя G12т 100 също е селешън , и двете са open back - свирихме 2 китари , барабани и бас - китарите звучаха само през тези колони - не бяха озвучнеи през централното...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

малко неподготвени ми звучът изказванията в полза на 1х12!

 

защо?

аз самият свиря най вече с 1х12,

но има един легендарен модел на фендер - принстън шорус 2х10,

от който са продадени сумати бройки по света и фендер даже му правиха юбилеен модел.

за съжаление аз не съм имал честа да го пробвам.

самият модел явно не е разпространен по нашите земи.

Нека, ако може - съфорумниците docc и кольо к - си кажат мнението.Ще ми е интересно!

 

А според мен, сравнението би било удачно - ако някой е пробвал

от солид стейт серията принстън на Фендер - принстън Шорус(2х10) срещу Принстън 112(1х12)

или ако държите на лампи -

тогава нека е Marshall JTM 30 ( 1x12) - срещу - Marshall JTM 30 (2x10)

например аз съм с такъв Marshall JTM 30 ( 1x12)

а Славчо от БТР с Marshall JTM 30 (2x10).

 

Според Цвъри (който е пробвал и свирил достатъчно и с двата ампа) - леко предпочита моя.

А ако, Славчо иска и чете темата - може да прасне едно ЛС - и да направим фейс ту фейс тест.

(демек амп срещу амп).

Само такива работи признавам - останалото са си приказки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

защо - нали си разбираш от ампове?

въпросните ампове и на фендер и на маршал -

са със индентични усилватели ( това ,че има добавен хорус при фендера не е проблем- просто не се включва, а говорителите са jensen от една серия)

за маршала индентичността е на 100 % -

говорителите са еднакви - херитидж - само различни размери

перфектно за сравнение

а дали един амп е във форма на глава или комбо -

точно от теб, не очаквах ...

какво ще се промени за крайния резултат -

ако ползваме например Marshall JTM head 60

със съответните кабинети - 2х10 и 2х12 - с говорители например от Селешън - една и съща серия, Дими????

спрямо теста с Marshall JTM 30 ( 1x12) - срещу - Marshall JTM 30 (2x10)

- отговора е НИЩО.

Ако искаш с твоите любими марки ги прави - все тая.

Нали номера е да се теснат двете конфигурации при равни условия...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.