Jump to content
Българският форум за музиканти

Какво според вас е определящо за добрия саунд


kolio_k

Recommended Posts

Забелязал съм,че на една китара каквото и да й смениш звука се променя. Както казва Диката с различен гриф едно тяло звучи коренно различно. Всеки детйл е от значение, най-вече обаче дървото и технологията на обработката му/вкл. бои, лакове и пр./. На второ място електрониката. Струните също са важни, но ако китарата няма състейн - каквито и да сложиш няма да подобрят много нещата. Усилвателчето и то е важно, даже много и би трябвало да е ясно, че на различните типове китари им "отиват" различни усилватели. Ако включиш хубава китара в гаден или неподходящ усилвател става точно нищо. Не мога да преценя процентното съотношение китара/усилвател.

Ефектите леко ги подминавам, за тях е важно да не режат от звуковият спектър, другото е въпрос на предпочитания.

Задкитарното устройство също е ясно - двама човека, които свирят с една китара, един усилвател и еднакви корекции вадят много, ама много различен звук.

Повтарям много от предишните мнения, но това мисля като цяло, без претенциЙ :ok: за изчерпателност.

Редактирано от yotzzo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 39
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ами електрическата китара си е акустичен инструмент. Май най-вярна преценка за една китара ми дава звука без кабели, ампове и т.н. Естествено адаптерите не са без значение (някак не върви на гот китара да се сложат някакви пърдялки) но мисля че влиянието на конструкцията и материалите е доста по-сериозно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също смятам,че дървото и конструкцията на дадена китара са най важни за хубавия(лошия) тон на инструмента.Защото каквито и адаптери да се слагат на китара от некачествени материали,те ще облагородят лошият тон,но никога няма да направят от скапания инструмент,хубав.Докато ако на една хубава китара се слагат различни адаптери,то тогава разликата в звука е осезаема.

 

Стефане, я разкажи за Фил Кембъл и диалога с него за Винтиджа?

 

Ако е вярно, а не са легенди...

 

?

Основно беше очуден от факта,че не е срещал тази марка а е английска.Пита ме дали я продавам,защото му хареса как звучи,но аз и бях сменил адаптерите със Seymour Duncan и я бях хот родвал общо взето в голяма степен.Както и да е,казах му,че не се продава и половин година след това я продадох защото си купих Gibson. :ok:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ауе луди ли сте, най-важно е къв ти е ампа уеее. Базик. Естествено, че всичко зависи от китара. Майтапа на страна, за добрия саунд, всички от изброените компоненти са важни и остава те да бъдат степенувани. Ясно е, че най-важно е предкитарното устройство - фенката, после задкитарното устройство и след това вече нещата стават относителни. Относно състейна, пичове, не забравяйте, че хората изобретиха състйниаци, че даже и по-примитивни устройства като някви железа заковани по главата на китарата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...най-важно е предкитарното устройство - фенката, после задкитарното устройство...

 

ами ако е китаристка или китариста е пе*ал ;):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...най-важно е предкитарното устройство - фенката, после задкитарното устройство...

 

ами ако е китаристка или китариста е пе*ал ;);)

;) А, сега де! Ако китариста е Пат Матини? Кви фенки, кви 5 лева? :)

Редактирано от yotzzo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако китариста е Пат Матини - лесна работа! Ама , ако си въобразява, че е Пат Матини .... !

Ако само си въобразява, значи ще е някой обикновен пеерас... :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако китариста е Пат Матини - лесна работа! Ама , ако си въобразява, че е Пат Матини .... !

Ако само си въобразява, значи ще е някой обикновен пеерас... :)

 

:):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.