Jump to content
Българският форум за музиканти

Sennheiser E906 Vs Shure Sm57


Delyan

Recommended Posts

Двата микрофона са поставени горе-долу симетрично вляво и вдясно спрямо центъра на говорителя, демек едно и също дрънчане записано от Shure SM57 и Sennheiser е906. Усилвателят е Marshall 6101LM Anniversary Series. PC hardware - M-Audio Delta 1010LT. Китарка - Ibanez RG770DX '93 (малко за смяна на прагчета ;) ). Кратките семпълчета са съответно от трите канала на Marshall-a.

 

Clean

Sennheiser-e906-clean

Shure-SM57-clean

 

Crunch

Sennheiser-e906-crunch

Shure-SM57-crunch

 

Lead

Sennheiser-e906-lead

Shure-SM57-lead

 

Надявам се да са ви от полза. ;)

Редактирано от Delian
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хмм, шуъра доста светъл ми се счу... а на лийда п́о ме изкефи зенхайзера. Добих представа, благодаря... комбинативност муй майката!

 

П.П. Пусни нещо ново авторско ве, Делияне! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радвам се, че са ти били полезни. Надявам се и на други да бъдат. Записан е най-натурален звук без никаква допълнителна обработка, добавяне на reverb, delay и т.н.

 

п.п. Благодаря ти много за интереса :ph34r: ... работи се по-въпроса <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

<_< Да ти кажа честно мен при такива записи други въпроси повече ме мъчат, а именно:

 

Каква е околната среда на записа? (стая, 6 голи стени, такава с меки стени ли,

обикновена стая на китарист с книги шкафове с кабели и дискове, а може би тертирана

аксутически и направена като или колкото се може повече да прилича на студио)

 

Понеже никога не съм се занимавал с такава техника и технология да питам още:

 

Микрофоните накъде си ги бил насочил точно срещу говорителя!? (ако е един говорителя де; или си избрал един от двата)

Под ъгъл хоризонтален?

Надолу? Нагоре? (под ъгъл вертикален)

 

Покривал ли си цялата конструкция с някакви акустични драперии или както там се вика?

(май така може, когато е голямо студиото или се записва в домашна обстановка)

 

Ма то купища въпроси...

 

Три свирни си направил за всеки от отделните канали на усилвателя, но би ли записал нещо стерео с тези два микрофона?

Ще ми се да го чуя, но май е доста пипкава работа и по принципа проба-грешка, докато се избегне магсимално фазовата

взаимоподтискаемост от такъв тип записване с два микрофона?

 

Ще ми се да чуя такива опити също?

Ако можеш да направиш, макар и да знам, че ще ти отнеме доста време както да ги запишеш добре, така и после да

ни го опишеш как е станало?

 

Когато - тогава! А дотогава

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен лично и в трите случая 57-цата ми допадна повече, но аз лично ако разполагам с тия двата микрофона, бих ги използвал и двата, като за това разбира се, са нужни един куп тестове докато се постигне желания резултат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стаята си е обикновена на китарист :punk_guitar: .

 

31813344887.jpg

 

Това е разположението на микрофоните. Усетих се, че съм натиснал без да искам High и Low Cut филтрите на ампа и затова звучи леко странно. Разбира се, при първа възможност ще запиша стерео с двата микрофона. Има една неприятна страна на цялата тази работа и тя е, че нямам възможност да поусиля ампа като записвам в домашни условия, но все пак "Low Volume Compensate"-а донякъде компенсира.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

906 иска малко игра при нагласяването за запис, но на мен специално ми харесва повече от СМ57.

Като допълнителен плюс е и по-мултифункционален микрофон... :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.