Jump to content
Българският форум за музиканти

Пичове гаден проблем :(


Slav

Recommended Posts

Кое затяга и разтяга?

Тези винтове, и по този начин ли?

fender_intonation.JPG

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 36
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

И колкото и да ги даваш назад, на далече от адаптерите, все тона на 12-то прагче е по-висок от флажолета на 12-то прагче, дори според тунера?

 

Ако да - на всички струни ли?

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какви струни използваш(като дебелина)?

И колко цента е отклонението според тунера?

 

Погледни грифа по двата ръба - прави ли са?

Ако имаш метър, измери колко е разстоянието между горното магаре на грифа(там, където струните напускат магарето), и мястото, където струните влизат в бриджа, когато седлото е в средна позиция..

 

А на колко високо са ти струните над 12-то прагче(от върха на прагчето).

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, питах учителя си по китара и той ми каза да му я занеса да я види. Каза че може проблема да е от това, че не е измерено добре разстоянието между струнника и 12-тото прагче. Преди години имал една много добра китара Фендър Стратокастър Сънбърст с един хъмбъкер и 2 сингъл койл адаптера и звучала убийствено добре, но точно това разстояние било с 2 мм по късо и не можел да накара китарата да струи и се наложило да я продаде.

Така че може проблема да е в това. Ще му я занеса и ще видя какво ще ми каже той по въпроса и дали е в това проблема или просто не съм я интонирал добре. Благодаря на всички, които ми помогнахте :) Радвам се, че тук специалистите помагат на начинаещите :)

 

Струните ми са Earnie Ball Regular Slinky 0,010-0,046

Значи отклонението от тунера на повечето струни е почти 00,2, а максимума е 00,4 (това е с АП Тунер)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе доволен съм от моята китарка само да мога да опрая тоя проблем и направо ще кърти мивки. :)

Все пак - първа китара. Имам я само от юли месец. От Фактор ми препоръчаха нея вместо Скуайър.

Казаха, че Уошбърн били по-добри китари от Скуайър. Не знам дали е така, но много си дивея с тази китарка :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги учителя ми оправи страхотно китарката. Затегна ми бриджа интонира ми струните и сега китарката звучи много ама МНОГО по добре :punk_guitar:

Благодаря много на всички вие, които ми помогнахте :metalist::recourse::thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И от кво беше проблема все пак?Сега се сетих,че като си с 10-ки,тия китари са интонирани за 9-ки обикновено,а бриджа разхлабен от винтовете ли е бил? :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо чудно пивотите ли се казваха,да са се изкривили към грифа (ся видях че не е на 6 винта)ако са били високо и е меко дървото,и с натягане да се удължи един вид мензурата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема беше точно в интонацията. Учителя сега ми ги е стегнал на макс. А колкото за струните - следващия път ще си взема 9-ки, но във Фактор имаха само такива на Ърни Бол :greenangel: Да знаете други магазини във Варна за китари освен Канев и Фактор ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.