Jump to content
Българският форум за музиканти

Искам да ви попитам.... за мен


radoslava

Recommended Posts

Искам да ви се представя. Аз съм Радослава на 16, досега никога не съм се занимавала с музика, но много искам. Правя си записи вкъщи, постоянно пея, но...

Ще кача един запис да ми кажете как е според вас, много ли съм зле или си струва да се занимавам с музика, какво ви е мнението, според вас лежат ли ми тези песни, какъв ми е гласа и пр.

Много ще съм ви благодарна!

 

А песента е на Ищар, но не се чува много добре, но като нямам техника :hysterical:

http://4storing.com/1ow64/9080ee3f8a6d33db...d1b704a7ef.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като се има предвид, че през повечето време си на интервал между половин и един тон над нея... Знам ли, струва ми се, че се нуждаеш от уроци - солфеж и вокална техника; ако и те не помогнат - смени попрището:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш да пееш добре трябва да се захванеш сериозно със солфеж(колкото и да е гадно помага).Също не е зле и да се ориентираш към някакъв музикален инструмент(пиано наи-добре,защото винаги ти е подръка и не се настройва много често),за да изградиш нужния слух за правилно интониране.

А ако не стане с пеене, винаги ще можеш да свириш на пиано.

П.С.Уроците по пеене също помагат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много си зле. Струва си да се занимаваш с музика. Можеш да се научиш да пееш. Това няма да стане за два дни. Ходи на уроци и не се занимавай със съвети от форуми! Натрии носа на по-горните! Успех! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти, Радослава и добре дошла! :curse:

Чух ти записа и съм 50/50 дали трябва да се занимаваш. Зависи от това, колко силно ще го искаш и колко ще можеш да дадеш от себе си.

Противно на всички очаквания, животът на музиканта не е вечен купон, а много самодисциплина, свирене и пеене.

Ако си готова да даваш много и да получаваш малко, започвай уроци.

Иначе имаш приятен тембър, но пееш доста фалшиво и това се оправя само с много много пеене.

Записвай се без оригиналния трак(освен ако не е само инструментал), за да можеш да чуваш добре собствения си глас, което е много важна предпоставка за изграждане на правилна постановка.

 

Успех и ако това те влече, не се предавай без бой! :)

Редактирано от Infinity
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, наистина, щом аз дори успявам, всеки може;) Пожелавам ти наистина от все сърце и уши, да ни натриеш носовете, както каза М. К. (ааалилуя!), само че ти трябва малко спортна злоба (разбирай - музикантски хъс) и работа по гласа и слуха. Повярвай, научен никой не се е родил, но много са умрели ненаучени. Така че - дерзай;) Намери си вокален педагог, ама не от ония прехвалените, а някой, при когото ти е приятно да ходиш; приготви се дори да се разочароваш от гласа си, защото това е моментът точно преди този, в който откриваш, че все пак можеш нещо ;) Не ти е късно за нищо

 

И един съвет - струва ми се, че ако намираш начин да записваш не върху оригиналните вокали, а върху инструментал, нещата ще ти се получават по-добре и ще ти е по-лесно:)

 

Май не казах нищо по-различно от горното, но в предния пост стои все едно съм се заял, а аз просто те дразнех, за да се нахъсаш :)

Успехче!:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ходи на уроци и не се занимавай със съвети от форуми!

 

 

+ 1 :hysterical:

 

Тук не съм съгласна. Напротив, съветите от форуми са изключително ценни (не всички разбира се). Това вече зависи от избирателността на човека, който чете и от нивото на тези, които пишат.

Един друг форум на мен лично ми помогна страшно много, в една съвсем различна облсат. Много съм благодарна, за което! :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам как го постигаш т'ва ама си на малки секунди (мн. обичам малките секунди :D ) почти през цялито време на първия припев (само до там можах да изслушам)! Извинявай :)

 

Зле е !

Но не се притеснявай с репетиции, най вече с желание вс се постига!!!

 

А ако вярвах на форуми ( и ти също ) до сега щях да се откажа от музикалния си живот!

Това от къде ще си търсиш инфорнмация няма никакво значение, стига да не те ограничава и най - вече объркава!

Потърси педагог, пак казвам, ако има желание вс. се постига! Талантът е това което помага на някой просто да схваща по-бързо от другите!!! Според мен!!!

 

Успех :) !!!

Редактирано от Mladen
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радославче, мислех ич да не ти пиша коментарче, но... понеже името ти е като на сестра ми ти казвам:

 

Спри веднага да пееш с оригинала!!! Защо всички го правят не мога да разбера... да не използвам по-силни думи,

както по принцип ми е в стила! :)

 

На 16 не е ли по-добре да се задяваш с момчетата ми си седнала да записваш глупости!?

 

Когато спреш да пееш с оригинала... ще кажа повече (не че и сега не се чува достатъчно, но Ищар-ката леко ми надделява).

Ти си на ход! Ама си помисли хубаво, щото както обичам да казвам:

 

"Музиката е за всички, но не е за всеки!" :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радославче, мислех ич да не ти пиша коментарче, но... понеже името ти е като на сестра ми ти казвам:

 

Спри веднага да пееш с оригинала!!! Защо всички го правят не мога да разбера... да не използвам по-силни думи,

както по принцип ми е в стила! :icon_shithappens:

 

На 16 не е ли по-добре да се задяваш с момчетата ми си седнала да записваш глупости!?

 

Когато спреш да пееш с оригинала... ще кажа повече (не че и сега не се чува достатъчно, но Ищар-ката леко ми надделява).

Ти си на ход! Ама си помисли хубаво, щото както обичам да казвам:

 

"Музиката е за всички, но не е за всеки!" :thumbdown:

Благодаря на всички, които са толкова искрени, стана ми малко тежичко, но поне ми се изясниха нещата. Не ми трябват момчета, а и да ги има музиката е най-важното нещо в живота ми, ще се запиша на уроци и ще ви покажа, че аз мога!!! Все пак вие сте музиканти, а аз не съм взела нито един урок, идея си нямам от нещо, боли ме че е така, не ми се искаше да е така, но на всеки се случва в определнен момент да няма възможност. Сега съм се амбицирала и ще дам всичко от себе си!

Благодаря още веднъж за помощта!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички, които са толкова искрени, стана ми малко тежичко, но поне ми се изясниха нещата. Не ми трябват момчета, а и да ги има музиката е най-важното нещо в живота ми, ще се запиша на уроци и ще ви покажа, че аз мога!!! Все пак вие сте музиканти, а аз не съм взела нито един урок, идея си нямам от нещо, боли ме че е така, не ми се искаше да е така, но на всеки се случва в определнен момент да няма възможност. Сега съм се амбицирала и ще дам всичко от себе си!

Благодаря още веднъж за помощта!

 

Да, тук всички са откровени, което е един голям плюс. Стана ми мъчно, че ти е станало тежко, но пък явно е за добро.

Не се предавай, да знаеш че всичко се постига с труд, кой с повече, кой с по-малко... но все труд си трябва!

Прегръщам те виртуално и ти желая много успехи!

 

П.П: И не е вярно пък, че форумите не помагали... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.