Jump to content
Българският форум за музиканти

Помогнете ми да си избера бас


snatch

Recommended Posts

Засега съм се спрял на YamahaRBX 374, но ще се радвам ако ми кажете лични впечатления ако имате такива или просто ме посъветвате.Като цена трябва да е до или малко над 600лв.

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фен съм на джаз бас , та за тея пари - нов SQUIER JAZZ BASS jaco style.Иначе няма да е зле и да ползваш търсачката...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За тези пари ще можеш да си купиш що годе приличен бас ако искаш да е нов. Ако искаш може да разровиш за басове втора ръка в секция Купува-Продава, където понякога изскачат доста добри оферти. Иначе както е казал човекът от горния пост, пусни едно търсене във форума и ще се изумиш колко теми сродни на твоята има :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се, наистина трябваше да прегледам първо назад темите.Открих, че има тема специално за този бас и има и доволни притежатели, което е добре, но не намерих с какъв друг бас може да се сравни.При мен проблемът е, че няма да мога да го хвана и да го пробвам, защото ще е част от голяма поръчка с други инструменти от musicstore.

Като цяло не съм попаднал на нещо, което да ме разколебае, но все пак ще се радвам на лични впечатления, както и препоръки. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Реших да не спамя секцията, понеже името на темата отговаряше на темата запитването ми към вас.

 

Все още си търся бас, и на една от обявите, които пуснах, ми предложиха запазен бас Charved (твърдят, че това дъщерна фирма на Charvel). Понеже Гугъл отказва да ми помогне в търсенето (дори марката му е непозната), искам да ви попитам чували ли сте нещо от тази марка, дали са качествени инструментите, и дали мога да видя снимка на модела (по телефона ми се обадиха, и ми казаха че грифа е розов, а тялото червено, но точен модел не споменаха. Искат ми 250 лв. Вероятно и самата марка може да е сбъркана, но така ми я продиктуваха по телефона.) Предварително ви благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като се поразрових малко, ми се струва че марката е Charvette (това обяснява защо съм я чул грешно по телефона). Някакви идеи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

В крайна сметка изборът беше сведен до два модела - Yamaha RBX 374 и Ibanez SRX300.И за двата успях да намеря само положителни ревюта и мисля, че като цяло са на едно ниво.Ще се радвам ако все пак някой може да сподели някакви лични впечатления или да ми помогне в избора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Засега съм се спрял на YamahaRBX 374, но ще се радвам ако ми кажете лични впечатления ако имате такива или просто ме посъветвате.Като цена трябва да е до или малко над 600лв.

Благодаря предварително!

За тия пари, това е най-добрия вариант.

Между другото, за тия пари има и много стабилни уошбърни.

Аз лично НЕ бих ти препоръчал Suier-а, нито Ibanez-а.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш да си потърсиш Fender/мексикански/. Мисля, че за малко над 600лв ще си намериш втора ръка. Не съм информиран каква е цената на новите. Много е удобен за свирене и не е тежък. Говоря ти за Jazz Bass.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Понеже до седмица ще си взимам бас и се надявам да ми дадете последен съвет.Струва ли си да дам около 100лв повече и да си взема Ibanez BTB 200 или да си взема Yamaha RBX 374?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че Yamaha RBX 374 е по-добрият бас, но в крайна сметка ти ще свириш на него. Който и от двата да вземеш със сигурност няма да сбъркаш. Успех :cheers2:;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да и аз реших, че не ми се дават 100лв отгоре, при положение, че се съмнявам да усетя съществена разлика.Остава да обиколя магазините и дано намеря с черен гриф , а не със светъл.Някой може ли да ме насочи къде в София да търся освен в динакорд?Знам, че има списък с магазините, но имам предвид някой ако е видял този модел.

Редактирано от snatch
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля, че ще си намери нов мексикански фендер под 1400 кинта. За втора ръка е добра идея.

Аз имам RBX 4-струнка за тия пари съм доволен като изключим някои дефекти. Просто го чуи хубаво ако вземаш без да бързаш. Все пак е правен от китаици, то пък какво не е :) Но за 600 кинта толкова.

To Drunk To Fuck :)

Редактирано от TheNephilim
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес мръднах до София с разузнавателна цел и пробвах yamaha-та и ми хареса, но също си харесах и Vintage V940.Точно когато мислех, че най-накрая съм избрал харесах нещо ново... :thumbs_up: Поразрових и намерих, както в повечето случаи става, предимно положителни отзиви.Знам, че има собственици на Vintage и наистина ще оценя ако кажат те с какво впечатление са останали.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.