Jump to content
Българският форум за музиканти

Има ли други с Морели Бад Хорс в форума


Black Bird

Recommended Posts

Има ли други с Морели Бад Хорс в форума?

 

Днес открих нещо странно в работата му. :wallbash:

 

По обед като го получих от xxxx и го пуснах действаше нормално.

В смисъл като си поставиш крака върху педала се включва , като го махнеш е оф. А не като натиснеш на горе

 

Та какво стана.

В момента за да даде контакт, за де он трябва да дадеш малко на горе педала , да го раздвижиш. Преди не беше така.

 

И другото, в момента като си на най ниско положение и филтъра е най запушен, педала се изключва дори и да не си махнал крака от ефекта. И за да се активира трябва да раздвижеш леко напред-назад . Какво става? Ами нестава за свирене. В ниско положение с запушен филтър дори и с крак на педала , ефекта се изключва.

А преди преминаваше в байпас САМО след като махнеш крака си.

 

Незнам.....нищо няма да предприема преди да разбера как е с други хора....но....жалко ...:)

 

Ако има някой да се обади преди да звъня на фирмата в Сащ.

 

Мерси!!!

 

 

Митко

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега ще пусна и видео. :wallbash:

И както си и предполагах

Се оказа че бил последната бройка в xxxx...И нямало как да се сравни....

Охххх

Редактирано от Black Bird
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Под самия педал няма някакви превключватели, нали? Имам предвид, че моят Wah педал (Boss PW-10) има и toe switch и heеl switch, които се задействат с изрично по-силно натискане съответно от към пръстите и от към петата. През останалото време, веднъж включен (посредством по-силно натискане откъм пръстите) си седи включен, докато не го изключиш изрично. Ако при теб няма такива джаджи, единственото за което се сещам, е че може да има някаква настройка на Range-а, която да го кара да се изключва автоматично при затворен филтър. Иначе това, което видях от видеото е аналогично с един такъв педал на Behringer, който ми се размята напоследък пред погледа. Знам че няма място за сравнение, но все пак може да прочетеш при Behringer-a как стоят нещата и дали няма нещо сходно с твоя педал.

 

Едит: Правопииис...

Редактирано от SomeoneElse
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за идеите!

Вече писах на Морли едно писмо заедно с видеото. Ще си намеря отговори за мен.

НО, едно нещо не мога да разбера. Защо xxxx си позволяват да лепят лепенки вътре в ефекта с логото им и телефона?

 

По тази логика мога да кажа че ефекта е отварян още от фирмата и вече няма гаранция???? Защо се разпечатва стоката????

В САЩ стока която е разпечатана и се дава за демонстрации се продава след време на друга цена!!!

 

Ако искат толкова да се рекламират да се договорят с Sound Enhancement Products, Inc да им печата името още от фабриката а не да отварят педалите.

 

 

Писах и за това на Sound Enhancement Products, Inc.

 

 

 

Ефекта в САЩ е $99.00 тук е 297лв има разлика . Знам не е лесно. Мита ... пътни.... Реших да не се занимавам с митници и да ползвам ОФИЦИАЛНИЯ дистрибутор....

 

 

Така че ....няма оправия тук.....

Редактирано от Black Bird
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм...за тези картончета с черния Jackson и с Fender-ската глава от другата страна знам, ама чак да лепят лепенки вътре - това си е директно отнемане на гаранцията...

 

Иначе сега остава да видим какво ще ти отговорят, май...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Митак, има много варианти и всичките са добре известни номера ...

 

- По принцип много фирми отварят стоката и я продават като "секънд хенд", понеже нямат право да продават извън Щатите (така купих 2 чисто нови Мюзикмен-а на чудесна цена, но китарите бяха перфектни отвсякъде). По този начин крайния продавач прави голяма горница :metalist:

 

- Другия вариант е педала ти да е Б-Сток - по този начин биха могли да го купят мноооого евтино и пак да направят голяма горница - което всъщност е много вероятно за БГ пазараната конюнктура ... :curse:

 

- Друго, което се сещам за тия педали е, че те са с оптично превключване за да е безшумно. Възможно е оптиката да е разбазикана, зацапана или направо да са лепнали лепенката отгоре й :rolleyes:

 

Търси начин, брадаре ... Неприятна история ... :greenball:

Редактирано от visiondann
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Няма страшно...:) Имам Дунлоп 535Q и няма да остана без Хей Бейби ефект...но тва е живота :hysterical:

Тенск за супорта!

Ит кен бидон!

 

:rockon:

Редактирано от Black Bird
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1-то нещо което ми прави впечатление, е че като че ли уа-то не е достатъчно "дълбоко". Освен това що за наглост е да има лепенка вътре ?!?!?!

2-то нещо е това - упътването - педалчето има специална система за забавено изключване (поръчка на Стив(Вай) )

 

ADJUSTABLE OFF DELAY: The Bad Horsie Wah has a unique switchless feature. Steve's personal

preference was to have a slight delay time on the bypass (when you take your foot off it takes about one

second for the pedal to automatically switch to bypass). After numerous requests for this to be adjustable,

we incorporated an adjustment located in the pedal. The pedals are still set to Steve's specifications at the

factory. If you would like to adjust the off time, follow these steps:

1) Remove four bottom cover screws and bottom cover.

2) Locate trim-pot labeled "WAH OFF DELAY" (it is about 3 inches up and about 1-1/2" left from the

center heel end of pedal.

3) Use a miniature screwdriver (like the ones used for eyeglasses) to turn the center adjustment of the trimpot

to customize it for your setting.

4) Turning the trim-pot clockwise shortens the off delay time. Counter-clockwise lengthens the off delay

time. The off delay time can be adjusted from instantaneous up to 3.5 seconds.

5) If you have questions about this procedure, feel free to call 847-639-4646 (ext 14).

 

Това трябва да е решението :thumbs_up::)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това малко off-topic, ама ...Преди известно време се бях нахъсал да си купувам яко уа и изчетох всичкото ривюта на Dunlop-и, Vox-ове и Morley-та в Harmony Central. Това, което ми направи впечатление е, че почти никой не беше успял да постигне пълния потенциал на педала на ниво plug and play. Повечето хора бяха развинтвали и донастройвали ръчно отвътре, при това имаше цитирани хора от самите фирми, които давали указания на потребителите как да модват. Респективно, на тези, които не бяха доволни, им се обясняваше, че е защото не са извършили съответното ръчкане.

Може-би е нормално, знам ли ... тези от вас, които имат разни добри уа-та, правили ли сте подобни неща, за да зазвучат?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Ми аз лично съм минал през цялата гама на Край Бейби - и в крайна сметка в момента свиря със стандартния модел, понеже най-ме кефи.

Едно време си купих 535 Кю, тъкмо бе6е излязъл и Сатриани го рекламираше в Гитар Плеър, ама така и не ми легна на сърце, а бях дал много пари тогава за него - голям хит беше ... Явно всеки има различни очаквания от периферията и трябва да си търси тона допълнително ... Не знам ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това малко off-topic, ама ...Преди известно време се бях нахъсал да си купувам яко уа и изчетох всичкото ривюта на Dunlop-и, Vox-ове и Morley-та в Harmony Central. Това, което ми направи впечатление е, че почти никой не беше успял да постигне пълния потенциал на педала на ниво plug and play. Повечето хора бяха развинтвали и донастройвали ръчно отвътре, при това имаше цитирани хора от самите фирми, които давали указания на потребителите как да модват. Респективно, на тези, които не бяха доволни, им се обясняваше, че е защото не са извършили съответното ръчкане.

Може-би е нормално, знам ли ... тези от вас, които имат разни добри уа-та, правили ли сте подобни неща, за да зазвучат?

 

 

Аз имам някакво Реви Баби и доколкото въоще свиря с него(един в годината евентуално),намиран звука му за напълно приличен без никакви модове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Ми аз лично съм минал през цялата гама на Край Бейби - и в крайна сметка в момента свиря със стандартния модел, понеже най-ме кефи.

Едно време си купих 535 Кю, тъкмо бе6е излязъл и Сатриани го рекламираше в Гитар Плеър, ама така и не ми легна на сърце, а бях дал много пари тогава за него - голям хит беше ... Явно всеки има различни очаквания от периферията и трябва да си търси тона допълнително ... Не знам ...

 

Me too :metalist: GCB95 ли беше, абе т'ва най-обикновеното ....

 

Наборе късмет...дано да се окаже нещо лесно, че иначе не е лесно - или поне си има губене на време определено.

Макар, че нормално е да можеш да го замениш и не би следвало да има проблем да го направиш - все пак си е занимавка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.