Jump to content
Българският форум за музиканти

Проблем с брум


npokonu

Recommended Posts

Здравейте! От няколко дни имам китарен усилвател Behringer GMX1200H. В кабинета звучи супер. Обаче, като го включа от Line out-a към пулта за да записвам има брум. Най - интересното е, че без да включвам китара и дори при изключен амп, брум си има. А в кабинета няма абсолютно никакъв. На какво може да се дължи това? Ще има ли ефект ако между ампа и пулта включа DI-box, за да знам дали да си купя? Заглеждам се по един Behringer

Ultra-DI DI 600 P. Помагайте!!!

 

:) :) :unsure:

Редактирано от npokonu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ди бокс ще ти свърши работа да!

Имай предвид, че на Ди бокса трябва входа и изхода да са галванично разделени - тоест трябва да има трансформатор вътре. Един пасивен Ди бокс ще ти свърши работа.

 

Пробвай да завъртиш щепсела на кубето или на пулта на 180 градуса и да видиш дали така ще изчезне този брум

 

Ако включваш 2те устройсва с балансиран кабел пробвай да откачиш масата от едното устройство.

 

Освен това не ми стана много ясно как точно връзваш кубето и пулта....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На ампа имам ляв и десен Line out, оттам с жак към някой от Line in каналите на пулта, но даже и да не е включен(on/off) ампа пак има брум. А когато си свиря в кабинета всичко си е чисто.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А в един разклонител ли са усилвателят, миксерът и компютърът? При мен понякога прави проблеми ако едно от трите е в различен токов кръг.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А в един разклонител ли са усилвателят, миксерът и компютърът? При мен понякога прави проблеми ако едно от трите е в различен токов кръг.

Пробвах и да са в един и пак същото...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай друго нещо, въпреки че на пръв поглед може да ти изглежда безсмислено. Изолирай масата на всеки захранващ кабел (220V)...един по един. Имам предвид следното - взимаш изолирбанд и лепиш между двата извода на щепсела на кабела на усилвателя (изолирайки по този начин масата горе и долу). Включваш щепсела, чуваш дали има промяна в брума....ако няма - махаш изолирбанда и правиш същото с щепсела на миксера. Пак проба...и така с всяко нещо, което прави аудиовръзка в системата ти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай друго нещо, въпреки че на пръв поглед може да ти изглежда безсмислено. Изолирай масата на всеки захранващ кабел (220V)...един по един. Имам предвид следното - взимаш изолирбанд и лепиш между двата извода на щепсела на кабела на усилвателя (изолирайки по този начин масата горе и долу). Включваш щепсела, чуваш дали има промяна в брума....ако няма - махаш изолирбанда и правиш същото с щепсела на миксера. Пак проба...и така с всяко нещо, което прави аудиовръзка в системата ти.

 

Бравос!

Изолирах щепсела на ампа по този начин и - никакъв брум!

Ама безопасно ли е да свиря без зануляване към ампа? Ако нещо ампа даде накъсо вместо да изключи някой бушон, да не взема да изключа аз? :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай друго нещо, въпреки че на пръв поглед може да ти изглежда безсмислено. Изолирай масата на всеки захранващ кабел (220V)...един по един. Имам предвид следното - взимаш изолирбанд и лепиш между двата извода на щепсела на кабела на усилвателя (изолирайки по този начин масата горе и долу). Включваш щепсела, чуваш дали има промяна в брума....ако няма - махаш изолирбанда и правиш същото с щепсела на миксера. Пак проба...и така с всяко нещо, което прави аудиовръзка в системата ти.

 

Бравос!

Изолирах щепсела на ампа по този начин и - никакъв брум!

Ама безопасно ли е да свиря без зануляване към ампа? Ако нещо ампа даде накъсо вместо да изключи някой бушон, да не взема да изключа аз? :topicsux:

 

Ами най-много да светнеш като крушка. :rolleyes:

 

Риск губи, риск печели - това е безплатният начин за справяне с проблема. Има и по-елегантни, но за да се приложат, трябва да се ходи до магазин и да се ръсят пари. :)

 

Има малък риск, но като се сетя, че 50 години братята руснаци не знаеха що е то "маса на контакт" и още са живи... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ми стана ясно как точно си изолирал нещата но проблема мисля че е в заземяването.Тоест двете пластинки на контакта.Какжо правя аз взимам изолирблант и слагам една лента от него на някой от щепселите така че да попреча като се включи щебсела в контакта да не контактуват страничните пластинки на контакта с пластинките на щебсела и така си решавам проблема когато ми се наложи.Иначе някои устройства са предвидили такива варианти и са си изкарали ключе с което включват или изключват заземяването

Редактирано от sima
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е да де...нали това му казах да направи...то и не се сещам друг начин за изолиране на масата освен да й прекъснеш по някакъв начин контактуването. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.