Jump to content
Българският форум за музиканти

най-любим композитор


Recommended Posts

Johannes Brahms

 

невероятен изрод...

а ние си мислиме, че пишем музика, ха

 

4-та симфония изпълва душичката  :rolleyes:

 

 

Кефиш ме!Твърдо те подкрепям...Brahms forever!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Панчо Владигеров, Марин Големинов, Петър Ступел, Петко Стайнов

и още много други гениални Български композитори, които не по

лошо са творили от западните си колеги

 

P.S Мисля че не видях почти български композитори сред любимците ви

според мен това е срамно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Брамс е голям мастър, дааам... Някой беше писал преди време, че Depeche Mode звучели пластмасово в сравнение с Rammstein. Но пък Rammstein звучат ламаринено в сравнение с Brahms. :)

(Само в кръга на шегата.)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Брамс е голям мастър, дааам... Някой беше писал преди време, че Depeche Mode звучели пластмасово в сравнение с Rammstein. Но пък Rammstein звучат ламаринено в сравнение с Brahms. :lol:

(Само в кръга на шегата.)

Един псевдо, комерсиялен изпълнител каза, че по света няма нищо ново вече и такова нещо като копиране нямало....

 

Та какво повече да си говорим за днешното композитивно ниво

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Ами може да си навлека негативно отношение с тоя пост но за мен като Българин Дико Илиев е най-достоен.Бог да го прости!Коцето Павлов си направи реклама на негов гръб като си кръсти оркестъра с неговото име но все пак някой смятат че е жест към Дико аз лично не мисля така но това си е мое мнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Давам едно рамо за Дико Илиев, най-вече заради българското:bravo: Иначе имам много любими композитори - и класици, и съвременни....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Като отваряш темата за обработващите фолклор композитори няма как да не спомена и моя любим - Кирил Стефанов. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ВЕЛИКИЯ Професор Кирил Стефанов, бих казал... Даже в момента му слушам една от разработките за Харалампиев... Ще ми се поне малко да мога като него и макар да знам, че имам още много да уча, той е един от хората, които ме вдъхновяват:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Мартин Гор - за целия ми живот ...Моцарт - и за след това (още на "Requiem aeternam dona eis, Domine..." не мога да си удържа сухи очите).

Някъде около след малко в класацията от прахообразните (REGARD) идва и Верди, а от съвремието на съответно стъпало Roger Waters.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да прибавя и моите любими - Й. Брамс (Унгарските танци са едно от любимите ми негови произведения, заради емоцията), И.Калман, Петър Динев (най-много ме кефят от неговите произведения "Ориенталски мотиви"), Бела Барток... Чайковски, Стравински, Вагнер, Вивалди и от съвремените групи - Стрингс, АББА, Стратовариус, Т. Холопайнен....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.