Jump to content
Българският форум за музиканти

Summertime


noti4ka

Recommended Posts

Браво :thumbs_up: добре се справяте.Чух ви вече няколко работи и според мен създавате много приятна атмосфера.

Препоръките ми са (без да искам да звуча даскалски или нещо подобно)

 

За пеенето-Според мен се справяш много добре със темите,а импровизациите ти са музикални.Преди май вече бях писал веднъж,извинявам се ако се повтарям,мисля че импровизираш добре използвайки блус скалата като основа,но би станало още по интересно, ако се съобразиш точно със строежа на акордите и на определени места,например там където китарата свири 6та ниска и след това 5та алтерована към 1ва се опиташ да построиш фрази върху съответните скали(доминантова с повишена 4 и след това алтерована)или пък интегрираш в имповизацията някои тризвучия от надстройките на акордите

 

За китарата -Много готино и груви акомпанираш,а и солата са ти идейни и показват знания и умения.Само,според мен,понякого,когато солираш,поради липсата на ритъм секция и при опита да вмъкнеш комп между соловите фрази(което си е доста трудно)или например при по бърз пасаж последван от акорд ,понякога леко разклащаш микротайминга .Работата с метроном много помага в такива случа.

 

Надявам се че не намирате мнението ми за дразнещо,ако е така се извинявам предварително.Просто споделям какво чух и как евентуално,според мен,би могло да стане по добре

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тва за солата си прав,не за първи път ми го казват хора,които слушат задълбочено.Работя по въпроса,Джо Пас е жестокото доказателство как трябва да звучи :hysterical: ми мерси,тва беше градивен коментар!

Поздрави!

Редактирано от spongebob
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тва за солата си прав,не за първи път ми го казват хора,които слушат задълбочено.Работя по въпроса,Джо Пас е жестокото доказателство как трябва да звучи :thumbup: ми мерси,тва беше градивен коментар!

Поздрави!

Хехе;)Не ти казах за разклащането,щото очевидно си го чуваш и те дразни достатъчно,за да ти бръмча и аз:)Слушайте го Кольо К ,той е действащ джазов музикант и разбира много повече от мен и т.н.:)

Редактирано от yotzzo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Всъщност доброто произношение и чистия изказ "леко" ме дразни... Особено в рок, джаз и прочее импровизации... сиреч колкото по-омазано толкова по-на английски. Иначе звучи като Васил Петров, а това е гадно...

Братле, аз лично не те разбрах...

Не разбрах какво не има харесваш на дуото,

а и не разбрах какво не харесваш на Васко Петров?

Много пъти съм свирил с него и съм видял, че е перефектен изпълнител от където и да го погледнеш.

Визия, Глас (уникален, макар и да прилича на добрия, стар Franky), пич и като човек и страхотно импровизира - владее страшно гласа си (няма значение, че не е най-гласовития баритон на света) - когато го слушаш на живо, ти предава едно приятно усещане, което според мен е най-важното за един изпълнител - да предаде положителна енергия у слушателя!

Btw бяхме на един джаз-фест в Лугано (Швейцария). Бях му пианист и ей така, случайно видях, как хората там направо не вярваха какъв изпълнител чуват!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен лично е ми липсва динамика

трябва да има повече моменти като този на 3`27 и ако има и някаква градация към отделните части мисля че ще стане още по добре!

Мен лично много ме дразнят онези записи (старите, на които им липсват компресори) и като викне вокала подскачаш от стола, мислейки че на някой са му забили спринцовка в г*за! :)

Не е лошо да има голям динамичен диапазон, но не е и лошо да е леко компресирано, колкото да не подскачаш като кресне някоя разгонена певица! ;):P:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.