Jump to content
Българският форум за музиканти

Overdrive на Behringer?


zeratuL_x

Recommended Posts

Искам да попитам каква е разликата между Tube Overdrive,Blues Overdrive и само Overdrive на Behringer.И кой е най-подходящ за свирене на Satriani или Vai примерно.

Благодаря предварително :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нито единия . Трябва ти някой Distortion , което е ОвърдвайФ с по-подходящо изкривяване за тези стилове :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преслушай семплите на този адрес: http://www.behringer.com/_swf/_application.../stompIndex.cfm. Те ще те убедят колко далеч е като цяло тази гама от това, което очакваш;).

 

Иначе, от изброените съм чел добри отзиви за tube OD-тата, по-добри за Vintage ТО800, отколкото за ТО100. Обаче не очаквай от тях да сами да произведат някакъв силен дисторшън; по-скоро с тях ще ти звучат по-добре китарни партии с малко гейн (ако си говорим за Вай и Сатриани, примерно първата половина на Tender Surrender или Starry Night).

 

Без да съм имал кой знае какъв опит с Behringer, при тях симулациите, вградени в кубетата и процесорчетата им, май дават много по-добър дисторшън от дисторшъните им. С камиончетата им най-много да докараш лек рок, но метъл и т.н. - не мисля.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми аз съм и с кубе на Behringer и имам дисторшан който сущо е на тази марка,много съм доволен от метъл звученето обаче примерно For the love of god нещо не излиза затова се чудя дали като си взема Overdrive ще е по-добре

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хмм, ми добре, щом си доволен от метъл звученето ... за моя почуда;).

 

"Нещо не излиза" е добре казано;). На For the Love of Good това, което е най-трудно за "излизане" според мен е безкрайният състейн, но като цяло в парчето има много елементи, които са доста трудни за докарване, особено със скромно берингърско оборудване ... това си е просто уникално майсторски изсвирено и записано парче ...

 

OD-то едва ли би ти решило тези проблеми, но пък можеш да пробваш тези ТО100 и ТО800 - би трябвало да придадат малко по-топъл и жив характер и на чистия, и на дистортнатия звук и допълнителна тяга и отчетливост при солиране. В крайна сметка пък и навести гостоприемните (вече, да не повярваш, наистина са станали бая дружелюбни) хора от Про Техника (Динакорд) и си пробвай!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

няма да е по добре аз имам vintage tube overdrive TO800 и е супер за блус и малко хард рок но за вай не ти трява овърдайв па камоли Берингер по скоро нещо от сорта на Бос дисторшън с подходящи настройки .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми ок щом не става за сола кажете на диста ми как да наглася нивота на левел,тоне и дист за да да звучи добре

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не искам да те разочаровам, но Behringer не са ми любимата марка. Можеш да пробваш нещо на BOSS. Имай предвид, че саунда на Сатриани и Вай се постига доста по-сложно - не зависи само от овердрайва ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Босс са същата смехория, само са по-здрави. Инак за схемата вътре и за звученето са все един шит.

За гореспоменатата песен трябва не само здрав нек, ами направо едно Фернандес-че... :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Немога да разбера защо си хвърляш парите за боклуци, а не се освестиш и не събереш за някой свестен tube amp.. :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малеййййй, не бях слушал семплите на Берингер...Чиста антиреклама - пълен ужас са.

Не че съм привърженик на Босс - ама босс са далеч по-напред от тия бръмчилки дефекти берингер. И 5 лева не давам за такова.

Странно е защо са качили такива семпли на сайта си.

 

п.с. А и народа го е казал - с пръдня боя не става ( с извинение ).Не може да искаш хубав звук от смотани неща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А да да! cold се изказа на място :thumbs_up: Семплите на сайта на Бери са ПЪЛНА БОЗА - трагедия - тия неща звучат точно като трагедия - представям си как са ефектите на живо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.