Jump to content
Българският форум за музиканти

Китарните видеоуроци-полза?


spongebob

Recommended Posts

А кой е казал, че трябва да са систематични? Повечето видео-уроци засягат някаква конкретна тематика, демонстрират стила на дадения музикант или просто показват как се упражнява/композира/музицира или излага някакви негови виждания за живота, вселената и всичко останало. Това не е учител по китара, който започва от А и свършва на Я, това е просто видео-урок с нахвърляни идеи, които всеки да си прецени дали го кефят или не и да дерзае. От малкото си преглеждания на видео-уроци съм си взел достатъчно количество полезна информация.

 

Поздрави,

 

Петър

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 33
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Аз съм за всичко от кето можеш да научиш нещо :metalist: Няма лошо да се снабдиш с информация независимо под каква форма е :metalist: Но както казаха преди мен, ти сам се правиш музикант и се учиш, за което трябва много свирене :metalist: Та няма лошо да гледаш видео уроци, стига да не са някои наредени :metalist: Защото съм хващал някои знайни китаристи да се изхитряват на уроците ама няма значение, важното е да има инфо :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен доста ми помогнаха някои видеоуроци. Например научих се да правя pinch harmonics от един урок в YouTube. Знам, че примерът е малко тъп, но... :metalist:

Ако видеоуроците те учат на нещо - значи определено ще са ти от полза.

За жалост обаче в интернет има доста уроци дето не са направени като хората и понякога само объркват вместо да помагат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баси безумния въпрос!

Разбира се, че има полза от всички уроци, включително и от видеоуроците.

Те в частност са най-близо до това да имаш истински учител.

Имат си недостатъци, но и много предимства.

Например, след свършване на урок при истински учител не може да върнеш няколко кадъра назад, за да си припомниш какво е казал за еди-кой си вид пръстовка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) от известно време насам ми се струва че всеки се чуди кво да пише и се пускат само тъпи теми, на които ще си отговорите с минута мислене или с първия резултат от гоогле и все са от типа на:

 

"как да си сложа струните","за какво са копчетата на кубето","какво е Bb","кога да си сменя струните или да ги изпера" или пък "Хееелп спешно!!! дрънчи ми 1ва струна какво да правя???"

 

извинявам се за оффтопика и ако съм засегнал някой от авторите на темите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен.Да има някаква полза...не мога точно да коменитрам каква е тя.Но има...то и зависи от човека как възприема нещата. . .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

обикновено тези видео уроци са за напреднали китаристи

 

просто си вземете една книга от рода '' Модерна китарна методика'' на Бъркли

и почнете да учите скали ,арпежи и акорди + всички модели на ритми

хармония също до припадане

 

само така можете да станете китарист който свири себеси

а не китарист който свирел като еди кой си :offtopic-001:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^

 

"Личният стил се образува като вземеш стиловете на тези, които харесваш, и ги събереш заедно."

---

Видеоуроците са полезни, но без свирене нищо не става. Някои могат да ти спестят време, което ще изгубиш в преоткриване на колелото, но накрая пак се връщаш на свиренето.

 

=>

Practice, practice, practiRe.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) от известно време насам ми се струва че всеки се чуди кво да пише и се пускат само тъпи теми, на които ще си отговорите с минута мислене или с първия резултат от гоогле и все са от типа на:

 

"как да си сложа струните","за какво са копчетата на кубето","какво е Bb","кога да си сменя струните или да ги изпера" или пък "Хееелп спешно!!! дрънчи ми 1ва струна какво да правя???"

 

извинявам се за оффтопика и ако съм засегнал някой от авторите на темите

 

 

откакто спрях да се заяждам с всички форума е станал страшно скучно място :offtopic-001:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мисля си

проблема е там че всеки иска да исвири бързите пасажи от раз

и никой не набляга на бавно свирене тон по тон

 

по добре е да свириш бавно и качествено от колкото бързо и некачествено

 

тези уроци помагат технически но никога няма да те направят истински музикант

 

преди имах един познат който искаше да свири само бързини

и наистина като засвиреше бързо половината от тоновете ги пропускаше

и като му кажа че не е правилно той вика "карай ве тя публиката невежа"

 

да наистина някъде в Африка има и невежа публика но ние живеем в Европа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се,че някои така жестоко се издразниха на темата.... :hysterical: ...,но е факт че всеки който има албум с някой измислен лейбъл има и видеоурок,в същото време има и много добри видеота....Факт е,че много хора убиват малко време във форума и се коментират неща,които могат да са достъпни за всички като тематика.Ако това е академичен форум....МНОГО СЪЖАЛЯВАМ :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чакай сега, за да чуеш мненията на другите ли пусна темата, или за да намериш хора, които да ти пригласят?

Колкото хора, толкова и мнения, няма за какво да съжаляваш.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я и аз да постна мнение...както казва колегата Петър от някои уроци има полза и човек сам трябва да си прецени кое ше му е полезно и кое не....но нека вземем например Малмстийн....по-абсурдни и безмислени от неговите няма.Човека свири с цел да се покаже а не "да покаже"

Иначе Саше,предполагам говориш за THE ART OF JAZZ GUITAR на BENSON....

Я се замислете все пак големите(било то в рока,било то в джаза и т.н.) дали са гледали на времето "видео уроци"....слушали са на изпърдялиа касетофон(ако не и грамофон) и са вадили по слух фрази,пинизи и т.н. от техните предшественици и кумири....по мое мнение И-нет,табове,видео уроци и т.н. убиват до някаква степен креативноста на един млад ентусиаст,примамвайки го с лесното заучаване....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.