Jump to content
Българският форум за музиканти

Помогнете


TheNephilim

Recommended Posts

Като съдя по мненията повечето тук сте доста напред. Много ще съм благодарен ако помогнете със съвети.

Въпроса ми е от къде в Бг. мога да си купя приличен бас за до 2000лв. Препоръчаите ми и марка, модел.

В момента имам YAMAH RBX made in china, приличен е за парите си, но както знаете китаиците си оставят пръстите на места.

Говорих с ощя няколко човека със същия модел и при всички тях Е -4-та струна е по силна и има пукне което при запис е доста кофти.

Реших да си взема нещо прилично и затова ще съм благодарен ако помогнете със съвети.

 

п.с. Съжалявам ако повтарям и вече има такава тема.

 

Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не си объркал броя на нулите ( :) ) най-добрия вариант е да не разчиташ на това което се предлага в БГ, а да поразгледаш в Европа. Разни интернет магазини - thomann.de, musicstore.de, musik-service.de, gak.co.uk и пр. Не знам какъв инструмент търсиш, но почти всички имат възможност за връщане на стоката ако не ти хареса, което облекчава доста положението :rolleyes:

 

Погледни и страницата warwick.de - имат секция за инструменти втора ръка и от време на време има доста добри оферти, ако такъв тип бас те интересува, разбира се.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента имам YAMAH RBX made in china, приличен е за парите си, но както знаете китаиците си оставят пръстите на места.

Говорих с ощя няколко човека със същия модел и при всички тях Е -4-та струна е по силна и има пукне което при запис е доста кофти.

Тука си прав. Това проблемче малко дразни, наистина...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От където щеш и както щеш си го купи-fender jazz bass,я с прагчета,я без както искаш.там е истината.Ако искаш даже и с 5 струни си земаи... :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих се пробвал да си намеря Alembic на старо, въпреки че най-вероятно ще се окаже доста трудно :icon_shithappens: Всеки с вкуса си :greenball: Успех при търсенето!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък бих говорил с Диката от Пловдив да ми направи точно такъв бас, какъвто искам. Пробвал съм две-три негови баскитари и твърдя, че не отстъпват на никой друг купешки бас.

 

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като съдя по мненията повечето тук сте доста напред. Много ще съм благодарен ако помогнете със съвети.

Въпроса ми е от къде в Бг. мога да си купя приличен бас за до 2000лв. Препоръчаите ми и марка, модел.

В момента имам YAMAH RBX made in china, приличен е за парите си, но както знаете китаиците си оставят пръстите на места.

Говорих с ощя няколко човека със същия модел и при всички тях Е -4-та струна е по силна и има пукне което при запис е доста кофти.

Реших да си взема нещо прилично и затова ще съм благодарен ако помогнете със съвети.

 

п.с. Съжалявам ако повтарям и вече има такава тема.

 

Благодаря предварително.

Зависи каква музика свириш, но Fender или Music Man ще ти свършат работа.

За такава сума можеш да си купиш много добър инструмент. Успех ;):thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.