Jump to content
Българският форум за музиканти

Squier


Black Bird

Recommended Posts

1000 пъти сме обяснявали, че липата не е лоша, рзлична е и си има своите приложения.

Темата е за скуаер и по-скоро коментираме връзката страт-липа.

Никой не бута тополата и бубингата във форумите, обсъждащи ibanez китарите, та във връзка с това ми се струва неоправдано да говорим за качествата на липата, когато говорим за стратокастери, просто защото нейното приложение не е точно при този тип тон. Не мога да разбера защо има толкова много адвокати на липата в теми, обсъждащи предимно класическо рок/блус звучене.....

 

Като казваш класика - липата е класика, обаче 80-тарска класика, свързана с музиката и изпълнителите от тези години.

Защо да говорим за липа, когато говорим, примерно за 60-тарски тон?

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 264
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Никой не защитава нищо! Пишете, че Вай свири с липа, а той не свири! Това написах ;)

Да ви кажа честно изобщо не ме интересува от какво дърво е китарата ми. Приоритет ми е самата музика :)

Успех на всички!

ЧНГ!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никой не защитава нищо! Пишете, че Вай свири с липа, а той не свири! Това написах :)

Да ви кажа честно изобщо не ме интересува от какво дърво е китарата ми. Приоритет ми е самата музика :)

Успех на всички!

ЧНГ!

 

;):);)

 

 

Eвтиме...защо като видиш мое мнение и веднага се мръщиш... просто споделих впечатления.

 

Само неразбрах тва с бубингата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се мръщя, ти написа "И незнам що не се кефите на липата.." и аз ти обясних какво, как и защо...

Просто, макар и да има изключения, има стилови предпочитания, що се отнася до материали, тремола, конструкции и тези предпочитания най-често си имат причина да съществуват.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Neck Type: JEM 77 Prestige Body: Basswood body Frets: 6105 frets Fingerboard: Rosewood Inlay: Pearl/ Abalone Vine inlay Bridge: Edge Pro bridge NeckPU: Dimarzio® Breed® Neck MiddlePU: Dimarzio® Breed® Middle BridgePU: Dimarzio® Breed® Bridge HW Color: CH Finishes: BK

Jem 777 също е с липа.

Има и джемове с Alder - елша.

Вай просто иска разнообразие.

Не знам дали съм прав, но ми се струва, че "За ЛЮБОВТА НА БОГА" e записана с Джем с тяло от липа.

Нали важното е приоритет да е самата музика, след като звучи добре, няма проблем да е липа.

 

Хайде пийте по един липов чай, ако сте си набрали през лятото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:greenball: Само да уточня, че "For The Love Of God" е израз на английски и не означава "За любовта на бога", а "За бога!". Поздрави!

 

п.п. То на Вай и китара от талашит да му дадеш, пак ще вади хубав звук от нея, а инструменталът е ненадминат!

Редактирано от Vasil Pavlov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Neck Type: JEM 77 Prestige Body: Basswood body Frets: 6105 frets Fingerboard: Rosewood Inlay: Pearl/ Abalone Vine inlay Bridge: Edge Pro bridge NeckPU: Dimarzio® Breed® Neck MiddlePU: Dimarzio® Breed® Middle BridgePU: Dimarzio® Breed® Bridge HW Color: CH Finishes: BK

Jem 777 също е с липа.

Има и джемове с Alder - елша.

Вай просто иска разнообразие.

Не знам дали съм прав, но ми се струва, че "За ЛЮБОВТА НА БОГА" e записана с Джем с тяло от липа.

Нали важното е приоритет да е самата музика, след като звучи добре, няма проблем да е липа.

 

Хайде пийте по един липов чай, ако сте си набрали през лятото.

 

 

ехх

http://www.vai.com/Machines/guitarpages/EVO/EVO_index.html

 

Евото му е alder и това му е основната китара от години. Всичко по нея е сменяно, но тялото си остава. Това му е и китарата с любим тон, както уж е написал. Малко концерти и малко неща, които не са на 7 струнна са с друга китара. Да, повечето модели са липа, но като не се ползва толкоз...

 

А особено относно блусарския тон, мисля че Сатриани на много много места е много близо до блуса, да не говорим, че е и корените му са там. Ако това това неговото е хай гейн (особено Joe Satriani '95), то той ще да е най-динамичния хай-гейнър, който съм чувал (редом до слеър разбира се). Тъй че не бих казал, че липата ще ти попречи да изкараш блус, ако той е в ръцете ти и не виждам нищо лошо. Ако те кефи, давай. Мене точно характеристиката на липата, че е топъл, но все пак светъл тон ме кефи. Имам китара от липа и от елша и определено чувам разликата дори и на транзисторно кубе. Въпрос на вкус :drummer: Точно среднистия тон на липата мисля, че я прави достъпна за много стилове, та не бих каза, че не е по темата, независимо от стиловите предпочитания :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ви кажа честно изобщо не ме интересува от какво дърво е китарата ми. Приоритет ми е самата музика :drummer:

Евала!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак да ви напомня, че пишем за липа, за Сатриани, за Вей и т.н. в тема, която обсъжда копия на китари, които по принцип се правят от елша или swamp ash.

Почнах по темата с липата, понеже някои скуаери са липови, което, макар и за някои почитатели на липата да е добре, се различава от това, което човек очаква да получи като има предвид "фендероподобна китара". Аз лично искам моето фендер копие да е по възможност елшово, или swamp ash, въпреки че личните ми предпочитания са по-скоро към елшата. За мен липата, макар и да има своите хубави страни и характерен тон, остава по-евтин заместител на дългогодишно използваните дървета. Агатиса пък почна напоследък много да се ползва... макар, че е евтино и не чак толкова добре звучащо дърво, може пък след 20 години да обявите и него за страшен tonewood...

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По въпроса за това дали Афинити серията е наистина от елша, вижте на какво попаднах в един сайт:

 

Squier's Affinity series electric guitars are straight-ahead, affordable instruments ideal for beginners of all ages. The Affinity Strat and Affinity Tele have slightly slimmer bodies crafted from solid Alder (U.S. only) or Agathis. All Affinity guitars feature comfortable, 21-fret Maple necks with fast-action fingerboards and die-cast tuners.

 

Ако това "U.S. only" е вярно ето нашите китари (за тези които ползват именно тази марка и серия) колко са елшови...

Редактирано от RZArector
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен също ми е интересно да дискутираме за Ibanez, но е по-удачно да го направим в отделна тема. Може да отделим последните 10-15 мнения... Тази все пак е за Скуайър дървениите! :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

относно Bullet серията - ето малко снимки на моя Squier:

 

SN851929.jpg

SN851930.jpg

SN851931.jpg

 

не знам какво дърво е, според сайта на Squier е basswood, но не е и шперплат. китарата според мен вади страхотен звук когато не е включена. синглите са скапани много ясно. ето малко снимки и на самия модел:

 

SN851932.jpg

SN851933.jpg

SN851934.jpg

 

купувал съм я за 140 лева.

 

ако някой иска снимките с по-голяма резолюция да ми пише на ЛС.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

опа нещо не ми даде да редактирам горния пост, затова пускам втори:

 

това сайтче описва доста подробно видовете дървен материал, както и звука който излиза в последствие:

 

http://www.warmoth.com/guitar/options/options_bodywoods.cfm

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

прати си мейл-а на ЛС и ще ти ги пратя на 3300 x 2500 да си зуумваш колкото искаш. в ляво боя няма там се вижда само дървото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.