Jump to content
Българският форум за музиканти

Squier


Black Bird

Recommended Posts

Аз не говоря за сънбърст...при сънбърста и при тия китари с "топове" ми е ясно...

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 264
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Не знам дали е било публикувано това линкче досега, затова моля да ме извините, ако повтарям някого.

 

Все пак, ето нагледен пример как изглеждат дърветата.

 

Eто още примери:

 

http://www.ratcliffe.co.za/articles/bodywoods.shtml

Редактирано от Rammkopf
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно цитатче под картинката с липата (Basswood):

 

"Yngwie Malmsteen prefers it and it's used in his Fender Japan Signature Stratocaster which retails for $1,685.00."

 

Дейба тая липа - Сатриани, Вай, Малмстийн... Много се навъдиха :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И все предимно хай-гейнаджии.....

Може да ги сравним количествено с хората, които не предпочитат липови китари.

 

Не знам умишлено ли забрави горния цитат:

"Although Basswood is often thought of as being inferior to Alder and Ash, it is really a matter of personal taste..."

 

Дайба тоз личен вкус.....

 

То както е тръгнало с това нямане на материал, могат и топ-моделите да почнат от агатис да ги правят, но значи ли това, че агатиса е мега-добрия tonewood...

От стотици години се ползват махагон, явор, музикален смърч... има защо.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такова има най-много в тундрата и затова такива ни ги пробутват. Ако открият дървета на Марс да видиш как след 3 години всички ще са с марсиански махагон... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) Ми много ясно... за маркетинг говорим.

То виж как Горера почна да прави китари от птичи и пичи махагон, та ти за единия Марс ся проблем ша праиш....

Само за сега много скъп ще се върже транспорта...

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Heartman, на тая снимка дъската ми изглежда така, сякаш е с яко запълнен grain и трябва да се шкури още навътре ...

 

В момента първата снимка ми прилича само на курабийка. :greenangel: Ако махнеш струните и разболтиш грифа, там ще се види най-ясно за какво иде реч. Само да не се Оплашиш, щото аз като разболтих моя, вътре имаше 3-4 ситни, глухи отвора Та, мисълта ми е - ако ше сваляш грифа, внимавай какво и къде пада от китарата. :) И вземи я наснимай детайлно откъм джоба на грифа, да видим какво става там. Там, поне, байц, боя и лак нема. :)

 

BTW, аз съм със Squier Strat Affinity, производство нейде '00-'01 и китарката си е от масивна елша. Ако някой може да изрови Fender Frontline 2001, защото моят го потурчих някъде, там пише ясно и точно от каква дъска са тези китари. Имам спомен, че дърветата бяха Ash и Alder за тия Стратове.

Здравей,значи ще ми е трудно да смъквам грифа ,защото като я купих имах проблеми и той се отлепяше по малко от тялото,не че съм слагал някакви дебели струни,просто 4-те болта не държаха(те са винтове по-скоро)и се наложи да го смъквам тогава ,ама не помня какъв цвят беше нек покета и съм останал с впечатлението че беше боядисан както цялата китара.После си направих смес от стърготини и лепило и запълних дупките и навих болтовете обратно,от тогава не е мръднала вече 10 години и не ми се ще пак да я правя тая процедура.иначе сега като се загледах има някакъв дебел слой лак под боята.Поизтърках го още малко и дървото излезе,сега вече вижда шарката.Ето снимчици:

 

DSC00091.jpg

 

DSC00090.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На цвят е подобно на елша, но по толкова малко пак не може да се познае нищо.

Тези тъмни точици по дървото никак не ми приличат на елша, от друга страна.

Доколкото виждам, там среза на дървото е напречно на жилките, та почти нищо не мога да разбера.

Ако ще я пребоядисваш, като свалиш боята може да щракнеш.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На цвят е подобно на елша, но по толкова малко пак не може да се познае нищо.

Тези тъмни точици по дървото никак не ми приличат на елша, от друга страна.

Доколкото виждам, там среза на дървото е напречно на жилките, та почти нищо не мога да разбера.

Ако ще я пребоядисваш, като свалиш боята може да щракнеш.

Благодаря че опитахте все пак!Иначе не мисля да я пребоядисвам така си ме кефи ,някак си стивирейвунско ,блусарско,нали знаете изтъркани китари от ползване ,само че моята не е :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами те както са почнали да правят мебели и прочие - имитации на абанос и т.н., няма да се изненадам, ако видя китара от PVC например, боядисана като смърч или пък чам, байцнат да мяса на махагон ;) По-лощо може да стане само ако почнат да правят китари от рециклирана дървесина и дървесни продукти (сиреч вестници, тоалетна хартия...). То като се замисля, преди около година попаднах на една доста лъскава и умело прикрита картонена китара (пресована ли кво там?!?), че искаха и към 500 кинта май ;)

А по отношение на издраскването, мене ми препоръчаха да я надера мойта с отверка :dance: (не посмях!)

Редактирано от hand_of_doom
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Братя, Стивън Вай си свири на Ибанеза JEM7V, който е от Alder!

 

Има модели на Джем като JEM77V от Липа, но свири най-вече на този, който е от Alder :) И звука няма нищо общо с липа!

 

Това пише за липата: Unlike Ash and alder, the tonal response is not particularly complex and the dynamic range is relatively limited.

 

Но, все пак аз си харесвам и 3те липови китари! :(

Редактирано от Black Bird
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Е, щом и ти, дето свириш на Ибанци го казваш, значи трябва да е така.

Има си характер и тон и липата, но е малко по-друг. И лошо няма.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А Гилбърт къде го забравихте? Той само на липови дъски свири.

 

И незнам що не се кефите на липата... Махагоновия ми Ibanez вярно че има по-балансиран звук като е с махагон, ама 550-ката (и истинските RG-та) е направена от липа...придава и чар и си е класика - RG от липа(още 86та първите RG-та вкарват традицията). И PGM-а е от липа пък най-много ме кефи как звучи от всички.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.