Jump to content
Българският форум за музиканти

Bc Rich Warlock


goqe

Recommended Posts

Скоро (до нова година) смятам да си купя китара.

Мисля че да поръчам извън България е най-добре.

Разгледах из нета и видях това

Идва с усилвател с вградена тонколона,кабели,2 перца и най-важното :

 

BC Rich Warlock Guitar

b-c-rich-platinum-beast-guitar-black.jpg

 

Родителите ми са готови да дадат до 500 евро за китара заедно с обурудването.

Те са в Испания затова плащане чрез кредитна карта или банкова сметка няма да е голям проблем.

Въпроса ми към рабиращите е дали си заслужава?

Удобна ли е китара?

Как е с ефекта?

Редактирано от goqe
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 34
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Правилно отбеляза колегата .т'ва не е Уарлок..

ский тука един под 500 евро

 

558.jpg

Уарлок с КИнг Трайбъли.....на бати.........

тая дету си показал по горе прилича на 220 еврова.. не че е зле де но пасти папа спрямо тая горе

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... който ако някой разясни кое за коя от горните китари бе казано ще има доста по-голям коефициент на разбираемост от средностатистическия тъп юзър (мен например :thumbs_up: )

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Goge, ако питаш за тази, която ти си показал - това си е B.C. Rich Beast. И е страшно неудобна - и за седнал и за свирене прав, защото тия ръбове ти се забиват постоянно по тялото. Може би за прав е малко по-добре, но седнал...тоя горния ръб ръга точно в сърцето :thumbs_up: Единствено би била удобна, ако си заклет true блек металист и си покрит отгоре до долу в кожи, брони и шипове, които да са в тон с китарата :)

 

Vlex, за поста - JFog казва, че Warlock-ът с червените ивици, който показва, е по-добър от Beast-a от първия пост ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При китари с такива форми,последното за което може да става въпрос е удобство.При тях всичко е въпрос на дизайн,просто те кефи или не

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За какъв стил ти трябва тази китара? Щом си си харесал такава китара вероятно говорим за метъл. А ако копаш в тежките стилове, защо не помислиш и за седемструнка? От друга страна тази китара няма тремоло, което може да е предимство, а може и да ти липсва. Помисли какво търсиш в една китара и тогава избирай :hysterical:

 

виж и тук thomann.de

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак обърках Beast с Warlock. :Р

 

Както и да е - от сайта, който даде hed (благодаря то много) разгледах и реших да се откажа от предложението, което си бях наумил (и заради което бях започнал темата0.

 

Грабна ми окото http://www.thomann.de/gb/bc_rich_warlock_metal_master.htm.

Все още съм с 5 месеца опит в свиренето (няма ден в който да не свиря), но китара ми харесва много.

Проблема ми е дали звучи добре.

И може да прозвучи малко тъпо - дали тези заострени краища, когато си движа ръката по грифа да ми причини някакви големи затруднея при свиренето прав или седнал.

 

Все още съм нов с марките китари и обурудване и се надям на компетентно мнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз никога не бих свирил на нещо което ми е неудобно затова те съветвам да се поразходиш по магазините и да пробваш и други китари не само такива които на вид са добри ами и на усещане (удобство) пък ако си решил BC rich http://www.visiarts.com/ от тук поне си спестяваш доставката

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Привет, темата е адски стара, знам, но не исках да отварям нова която да е същата практически.

 

Въпросния Warlock го има в момента в малкия цум (Сф) на цена около 380 лева. Предстои ми купуване на китара (имам една стара електрическа, която по-скоро ме кара да не свиря на нея от колкото нещо друго), та мисълтта ми е в тоя ценови диапазон ~400 лева струва ли си като покупка ? Лично аз не съм свирил от години, ходех на уроци преди доста време (ходех малко) и сега възнамерявам да свиря отново и може да се каже, че това ми е "първата" китара (на практика 2-рата ама тая в момента дето имам не я броя много). Там имаше разни "ибанци" за тези пари и т.н. за това питам

 

Лично на тоя Уарлок съм му фен на формата - адска и мисля че тези китари се купуват най-вече заради формата

 

Какво ви е мнението за тази китара и за тези пари ? Някакви предложения и коментари ?

 

Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпросният Warlock, който си видял малкия цум е по-скоро нещо такова, а не като показания на снимката по-горе. Аз лично не съм свирил на такъв (той е за начинаещи, има даже ги има в старт пакове), но съм свирил на по-скАпи и мога да кажа, че хич не са удобни с тия ръбове. Не бих препоръчал за начинаещ китарист, по-добре нещо с по-стандартна форма за тия пари, но ако въпреки това те кефи - вземи си го, но имай предвид, че в никой случай няма да свири като на Кери Кинг китарата ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

изглежда яко ;) но смятам че си заслужава да си взимаш китара с такава форма, ако ще я показваш..щом ти е първа по-добре заложи на удобството :recourse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като някой зададе такъв въпрос и последват много мнения, каква по-друга китара да си вземеш. И така от китарка за 400, съветниците могат да те насочат до китара за 2000 - 4000 лв.

 

Щом те кефи - взимай. Предполагам е серия бронз - напълно адекватна е цената и.

БС Рич, предлагат тази форма и в по-висок клас серии. Например Уорлок серия платинум е по-висока.

NJ - още по- тя вече отива някъде 1200-1400 лв.

Но както сам казваш, нямаш сериозни намерения и мераци, значи бронза би трябвало да ти върши работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.