Jump to content
Българският форум за музиканти

Запис на вокали


funkyto

Recommended Posts

Здравейте много се радвам на вашия форум защото има много събрана полезна информация и наистина повечето хора са готови да помогнат със съвети и търпеливо да обясняват дори и на хора задаващи глупави въпроси(като мен примерно :thumbs_up: ) таа въпроса е следния вкъщи си правя некви демо записи от бая време използвам shure pg 58 само за вокали и съм доволен горе долу но сега си мисля че някакъв дори и евтин кондензаторен микрофон би ми свършил по-добра работа обаче не ми се дават много пари в общи линии нещо от сорта до 150 макс 200 лева за микрофон плюс предусилвател въпроса е има ли нещо което би ми свършило по-добра работа от сегашния ми микрофон за тези пари и да може да се намери в бг де засега съм си нябелязъл микрофон беринджър ц-1 и предусилвател на беринджър ако имате някакви други съвети казвайте 10х предварително :)

Редактирано от funkyto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не би ти свършил <_ shure-a a src="%7B___base_url___%7D/uploads/emoticons/default_smile.png" alt=":)">

А кондензаторния ще го използваш за записи @вкъщи ли само?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мда само вкъщи мерси за отговора :) не е въпроса само в парите защото нали се сещаш че първо няма възвращаемост второ и 2 000 да дам пак не бих могъл да направя и полу-полу-професионално студио, добре а ти какъв съвет би ми дал за читав предусилвател и микрофон откъм микрофони имам някаква представа в бг от два модела съм се заинтересувал единия който мисля че е по-добрия е акг персепшън 100 но пък във фактор е 250 лева тоест надценка от 100 и кусур лева хмм, другия вариант е студио проджектс с-1 който е по-евтин около 180 лева и за него чувам добри отзиви но пък и за двата трябва що годе добър предусилвател който едва ли ще струва по-малко от 200 лева защото предполагам с някакъв по-гаден преамп микрофона няма да звучи толкова добре или греша

п.с. бих бил благодарен и на други мнения <_<

Редактирано от funkyto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дайте още мнения деее :) след дълъг размисъл (от половин час тва за мен е много време за мислене) реших да дам малко повече пара и да купя въпросния студио проджектс с1 който го споменах по-горе и един предусилвател tube ultragain mic200 или mic100 и мисля че ще върши добра работа за вокали ако имате други предложения плийс пишетеее :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би е по-добре да си вземеш StudioProjects VTB-1 вместо Ultragain Mic200. Последният звучи приятно, но е сравнително шумничък, особено в режимите, в които работи лампата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Добра идея ;)

А още по-добра идея е да пишеш едно лично съобщение на nikifena от форума, за да разбереш какви опции има той да ти направи предусилвател.

Студио Проджект микрофоните са добри за кинтите си - лично мнение - отиди в някой магазин и пробвай всички кондензаторни микрофони, които имат на разположение и тогава прецени. На всеки глас отива различен микрофон (съответно предусилвател - но тъй като тук нямаш много опции, говори с Nikifena).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би е по-добре да си вземеш StudioProjects VTB-1 вместо Ultragain Mic200. Последният звучи приятно, но е сравнително шумничък, особено в режимите, в които работи лампата.

ами всъщност имам познат що годе който е именно със студио проджектс с1 и въпросния преамп който си споменал ама хмм той е към 250-300 лева ;) а пък толкова бе не ми се дават на берингера е двойно по-малко пари

 

^Добра идея :)

А още по-добра идея е да пишеш едно лично съобщение на nikifena от форума, за да разбереш какви опции има той да ти направи предусилвател.

Студио Проджект микрофоните са добри за кинтите си - лично мнение - отиди в някой магазин и пробвай всички кондензаторни микрофони, които имат на разположение и тогава прецени. На всеки глас отива различен микрофон (съответно предусилвател - но тъй като тук нямаш много опции, говори с Nikifena).

ами аз питах един човек който преди продаваше такъв предусилвател направен от въпросния никифена и ми казва че бил много тих са ще го потърся и този ники да го питам 10х за съветите ;) ако някой се сети още нещо да казва

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ама и аз къв съм заплес :slap: имах предвид студио проджектс б1 не с1 пуу ама тъкмо в този пост да честитя на ники123бг рождения ден пич да си жив и здрав ;)

п.с. и по твойта тема за оня поп-филтър си направих мой е той изглежда доста по-гротескно щот е зеленобяложълт :coolp: ама си върши работа B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам точно StudioProjects B1 (както и synchu и още доста хора от форума). Не е лошо като микрофонче, аз съм доволен, но си е евтинджос. Sound On Sound също се изкават положително: http://www.soundonsound.com/sos/jun05/arti...oprojectsb1.htm Освен това тук бяхме направили една тема по въпроса и в крайна сметка се стигна до извода, че като за тези пари си е добра сделка.

 

пс. Мерси за пожеланията! ;) Радвам се, че DIY статийката е помогнала - важно е каква работа върши, а не толкова как изглежда :coolp:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз съм точно с Б1 и преамп от никифена, но май по-добре да ти го продам, защото няма да ми стигнат парите за новия интерфейс иначе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ахахаха значи правилно съм се ориентирал бе знаех си че има нещо музикантско в мене :virtuoz: макар че всъщност съм и леко учуден предполагах че повечето хора ще препоръчат акг персепшън 100 защото за него съм чел много добри отзиви а са квото и да си говорим акг си е акг доста известна фирма щом и аз съм я чувал ;) пък студио проджектс хмм бе не са някаква популярна марка

п.с. суичд ти си преценяваш но аз съм съгласен ако го решиш прати п.м. да се разберем :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приятел, доста време прекарвам в гледане на музикантски джаджи в онлайн магазини, та съвета ми е да посетиш thomann.de , там в ценовия клас около 100 евро има доста неща- Akg Perception 100, Audiotehnika и още други марки, за дота от тях могат да се намерят семпли, както има и някои доста добри оферти за поръчка на преамп+микрофон, което излиза по-ефтино, отколкото ако ги взимаш отделно. Успех с избирането!

Редактирано от Stoyko Lisichkov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

посещавал съм и томан.де и мюзикстор.де и още много други места и верно има много хубави неща амаа въпреки че сме в евросъюза все още си оставаме далеееч назад и не мисля че е особено изгодно :unsure: освен ако не искаш да вземеш нещо дет го няма тука или тук е с прекалено голяма надценка

10х фор адвайс :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.