Jump to content
Българският форум за музиканти

Sentenced - Where Waters Fall Frozen


musicman

Recommended Posts

Записах това кратко парче с цел да видя дали софтуерните плъгини са по-добри от моя BOSS GT8.

Та това е версията с GT8. След няколко дена ще сложа и версия с плъгините. Кажете какво мислите за звука?

 

Ето първата версия:

Where Waters Fall Frozen - GT8

 

Има едно GO дето не ми звучи никак добре и в следващата версия ще го пооправя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Мерси !!!!

 

Ето втора версия на микса:

Версия 2

 

 

 

А това е версията изцяло записана със софтуерни плъгини:

Софтуерен вариант

 

така и немога да изкарам вокала напред ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ти кажа чесно със плъгините ми звучи по добре поне лично на мен, с боса някакси ми звучът по тънко ;)

А под вокала имаш предвид изгрухтяването ли ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, има едно изгрухряване, дето немога да го докарам...

 

А иначе китарите записани с BOSS GT8 след това са компресирани. Докато тея със софтуерните плъгини имат само максимайзър и нищо друго.

 

Да ти кажа чесно със плъгините ми звучи по добре поне лично на мен, с боса някакси ми звучът по тънко :hysterical:

А под вокала имаш предвид изгрухтяването ли ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай следното , като разбира се това е един от многото варианти...

Дублирай го като дублираният глас му сложи на вкус хорусче и дилей с къс фийдбек, сложи му фазово оцветяващ EQ балансирай го

спрямо основнияти компресия примерно 2към 1 или 3 към 1, пробвай да компресираш също основният с плъгина от уейвс RVOX и така мисля че "грухтенето" ще се получи доста стегната

и масивно , ако не стане ще ти кажа друг вариянт :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Софта (който и да е той) е очевидно по-добър.

Основно разликата идва обаче от каб симулацията, която при хардуерните процесори е на доста примитивно ниво по принцип.

Ако искаш честно сравнение най-добре прекарай и боса и софта през един и същ добре записан импулс респонс на китарен кабинет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Dylan_101

мисля, че си прав... трябва да махна симулациите на босс-а и да видя през импулсните симулатори как ще е... а и да махна компресията на първата версия.

Софруерните плъгини са доста разнообразни... примерно 2 китари са с Ревелвер, баса е с Ампег а има и една китара дето е с Траш...

 

@sa6tiat

В петък на форумната сбирка ще ми кажеш :crying:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.