Jump to content
Българският форум за музиканти

Моята китара


Recommended Posts

  • Отговори 300
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

:surprise: Шок??? Екшън ли имш предвид :unsure:

omg леле колко съм зле дам моя грешка :thumbs_up:

(при при 13 учебни часа на ден мога да ви кажа че комунистите са империалисти)

Редактирано от icohohi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Майната им на тях :thumbs_up: кажете дали 3 мм на 1 и 6 струна последно прагче е добре. И ако дам горе на първо прагче колко трябва да е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето един полезен сайт за сетъп-ване на китара http://www.icepoint.com/guitar/Setting%20u...ctric%20guitar/

УУУУ 10х. (английски... а така ме мързи) ма цигането и на малко се радва :hysterical: . Нем сериозно мерси много!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аве хора понеже днес си гледах пак китарката и си я държах и си фантазирах ако я завърша къв кеф ще падне. И осъзнах че не знам колко трябва да тежи една китарка. Ако имате някакви идеи споделяйте. Друго: още си търся железца за прагчетата. Цени, магазини, качество? такива ми ти работи :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма стандарти за това колкот рябва да тежи.

Например махагоновите китари на Гибсън тежат повече от липовите на Ибанец.

Теглото не е чак толкова важно, но китарата трябва да е добре балансирана за свиене прав.

 

Цени на прагове - има едни насипни ментета, на които пише "Fender". При тях има сравнитвлно добър избор от размери и мисля, че тия са най-евтините на пазара. Струват около 25 кинта.

Може и да има други, по-евтини, ма аз лично не съм засичал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цени на прагове - има едни насипни ментета, на които пише "Fender". При тях има сравнитвлно добър избор от размери и мисля, че тия са най-евтините на пазара. Струват около 25 кинта.

Може и да има други, по-евтини, ма аз лично не съм засичал.

25 кинта на метър .... :) баси м*а*й*к*а*т*а. Хммм това по-скъпо от моста ми ве. Ок явно ще търся същият продукт в някой железничарски магазин където не знаят, че и затова ще се ползва. Пък знае ли човек може и от по-твърда сплав да намеря.

ПП: И все някой да каже колко му тежи да кажем фендера, стратокастер нещо ала бала. Някой друг Джаксън

Редактирано от icohohi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде видя да съм писал, че ги продават на метър? :metalist:

Тия са нарязани - 24 прага в насипно състояние в едно найлонче.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

25 кинта на метър .... :metalist: баси м*а*й*к*а*т*а. Хммм това по-скъпо от моста ми ве. Ок явно ще търся същият продукт в някой железничарски магазин където не знаят, че и затова ще се ползва. Пък знае ли човек може и от по-твърда сплав да намеря.

 

Къде видя да съм писал, че ги продават на метър? :surprise:

Тия са нарязани - 24 прага в насипно състояние в едно найлонче.

 

Същият "продукт" го няма в железариите.

Няма и от какво да се направят прагове.

Виждам, че си оптимист, но те съветвам да не се мъчиш да си правиш сам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми то като пресметнеш 24 прага са ти към метър. А то ако ми е по-широк грифа тея прагчета по кво са ги уразмерили. Или ти ги дават по дългички и ти натам си режи.

ПП: тегло тегло...

Редактирано от icohohi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Eми глупости говориш: 24 прага са много повече от метър! За моя проект съм взел две пръчки, които са 1,20 метра ОБЩО и ще ми стигнат с много точно премерване и без никакъв скрап, а тия на фендер са всяко парче по 7-8см демек ще стане на всякакъв гриф ако ще и 11струнна китара да правиш... Сметни 24*8 колко излиза и после сравни кое е по-голямо 2 или 1!

 

Иначе едната ми китара е от махагон и тежи към 3,5 кила. Имам един чамов бас - към 2,5. Една орфендерска талпа - и тя там, но не знам от какво дърво е... Както каза горер - важното е да е балансирана добре, а дали тежи 50 грама или 50 кила е все тая - стига естествено да имаш физиката да не те скърши :metalist:

 

Поздрави,

Влад

 

П.П. Пробвай да търсиш ако искаш тел за прагове в железниЧАРСКИ магазин, но в железария е абсурд да намериш такава :surprise:

Редактирано от vlex
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Н съм съгласен с теб, респективно и с Горер. Никой път няма да ме убедите, че тежестта на китарата няма значение, което от своя страна значи , че и дървото няма значение. Вярно баланса на една китара е от изклиучителна важност, мисля че всички се сещаме защо, но и звучението и е важно, състеина(не се сещам на Български как е думата) по конкретно. А колкото е по масивна една китара, толкова по дълиг състеин има. Тоест колкото е по плътна китарата => толкова по-тежка => по дълъг състейн.

Редактирано от IgniteAll
Нарушение на правилото за цитат на предишен коментар.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.