Jump to content
Българският форум за музиканти

Ех това перце...или кой с какво перце свири?


mimstudio

Recommended Posts

Dunlop Jazz II според мен оптималната комбинация между перо за соло и ритъм пък и не се хлъзга много.Другото ми предпочитание е Dunlop Stubby 1.0mm малко по-остро и повече се хлъзга :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Dunlop Glow Nylon

 

откакто попаднах на тях за други перца не искам и да чувам. имам 2 - 0.80 и 1.14 които се равняват съответно на 0.70 и 1.00 и всеки път като мина през магазина питам за тях ама все няма за да си напазарувам за години напред.(което ще е 10ина бройки макс - адски издържливи са! )

 

другото е е тоя убавец:

 

SN852444.jpg

SN852445.jpg

 

правено е от мед, дебело е 0.50 и е остро като ножче :greenangel:

 

сега само остава да си купя накрайници за бормашина за полиране и някой безцветен лак (че сега потъмнява за минути направо) и ще го направя на огледалце :topicsux:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Едно време ползвах един такъв Глоу Найлън обаче го забутах някъде... Иначе наистина са добри перца. Твойте от къде ги взе?(не помня много, онова, което имах от къде е...)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия триъгълните на Planet Waves ги имаше в Динакорд по лев-лев и нещо. Не знам дали още ги имат, щото аз тогава (преди 2 години) си накупих 10 броя и още си карам с първото :hysterical: Много държеливи се оказаха.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

честно казано не съм попадал все още на перце което да не правя за 2 дни на кръгче (не че свиря много и не че свиря качествено :greenangel: ) освен тези глоу найлон. тях откакто ги имам не съм си купувал перце.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз свиря с 1,5 мм на Dunlop, стандартна форма са си, само дето са...светло лилави :D

 

 

А на мен ми се струва, че са си направо розови :) И аз имам..... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе хора вие сте луди бе!!! Как за 2 дни правите перце на кръгче, аз свиря с някои вече 1 година и нищо им няма иначе по-неиздръжливите отиват за 3 месеца (а не свиря 1 път в месеца)

 

Аз ползвам: :music336:

Dunlop Big Stubby 2mm

Dunlop Tortex 1.5mm (точно тея розовите :hysterical: )

Fender Heavy

Vinci 1mm (което се оказа страшно добро и ми е любимото перце за акустична)

Dunlop Ultex 1.14mm (уникално добро)

Stagg 1.21 (най-обикновено перце, но много издръжливо)

Dunlop Big Stubby 3mm (...все по рядко)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Някой може ли да ми кажа къде мога да намеря в София Jim Dunlop Tortex 1.14 ( и ултекс ще е хубаво да има )... защото от 2 седмици свиря с едно изтъркано перце и обиколих всички магазини в София дето знам и все нямат хубави... Тея пък в Динакорд никакви нямат... Ще съм ви много благодарен.

Редактирано от Steve
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак ли криза за Тортекси в София? Кмета какво се мотка, а не е обявил извънредно положение?!?!? :thumbs_up:

 

Пазарувайте перца от нета, особено ако знаете какви модели искате. "Щипинга" за такива малки и леки джаджи е супер неоскъпяващ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е работата е там че не знам какво точно искам... Знам че е дънлоп и е 1.14 само че материята на 500 нещо не ми е съвсем удобна а съм чувал само хубави работи за тортекс и ултекс, така че някой ако знае къде ги продават много моля да сподели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.