Jump to content
Българският форум за музиканти

Китарен звук с Line6


edgecrusher

Recommended Posts

В момента записвам китари и бас за един проект и реших да се посъветвам с други участници във форума относно китарния ми звук. Колкото повече мнения - толкова по-добре, предполагам :hysterical:

Използвам китара Line6 Variax 500 & Line6 Toneport UX2.

 

Rhythm Guitars Sample

 

А тук на този линк има откъс от парче с китари, бас и барабани. Моля да не обръщате голямо внимание на микса, защото е смесено грубо само като за проба. Истинското миксиране ще е на по-късен етап, когато запиша всички инструменти и вокали. В момента само се интересувам от мнението ви за звука на отделните инструменти. Благодаря предварително за което!

 

Drums + Bass + Guitars

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... брей най после ... откога чакам някой да каже че си е купил подобно нещо за да мога да черпя инфо от извора ..

....edgecrusher приятелю , на първо слушане ритъма не звучи никак зле , между другото предполагам че си го правил с кубетата които са в основния пакет - по точно с тези които имитират Меса , казвам това щото знам че Лайн 6 продават и допълнителни пакети с кубета по 50 долара от сайта им , но нямам представа дали са оставили най добрите в платения пакет , затова ми е много интересно дали в основния софт който предполагам върви с Toneport UX2 има достатъчно добри и твърди кубета и симулации на говорители .... бих те помолил , ако разбира се имаш време и желание да врътнеш няколко по стандартни семпъла на хеви ритми - да речем от по 20-30 секунди , може и рифчета от типа на металика от 80-те с ралзичните варианти на кубета които имаш в пакета - имам предвид тези които са за твърде музика .... това което си предложил е добър вариант но е много характерен в стилистично отношение и за жалост не мога да добия представа за начина по който би звучал в други варианти на аратжимент на изпълнението .... даже нямам нищо напротив да ти запища няколко семпъла с ударни и бас - примерно стандартен прав такт в темпо около 120-125 с бас в ми да речем и ти да врътнеш отгоре малко рифове ... но разбира се това ще стане ако имаш време и желание разбира се .. желая успех . Цеко :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... брей най после ... откога чакам някой да каже че си е купил подобно нещо за да мога да черпя инфо от извора ..

....edgecrusher приятелю , на първо слушане ритъма не звучи никак зле , между другото предполагам че си го правил с кубетата които са в основния пакет - по точно с тези които имитират Меса , казвам това щото знам че Лайн 6 продават и допълнителни пакети с кубета по 50 долара от сайта им , но нямам представа дали са оставили най добрите в платения пакет , затова ми е много интересно дали в основния софт който предполагам върви с Toneport UX2 има достатъчно добри и твърди кубета и симулации на говорители .... бих те помолил , ако разбира се имаш време и желание да врътнеш няколко по стандартни семпъла на хеви ритми - да речем от по 20-30 секунди , може и рифчета от типа на металика от 80-те с ралзичните варианти на кубета които имаш в пакета - имам предвид тези които са за твърде музика .... това което си предложил е добър вариант но е много характерен в стилистично отношение и за жалост не мога да добия представа за начина по който би звучал в други варианти на аратжимент на изпълнението .... даже нямам нищо напротив да ти запища няколко семпъла с ударни и бас - примерно стандартен прав такт в темпо около 120-125 с бас в ми да речем и ти да врътнеш отгоре малко рифове ... но разбира се това ще стане ако имаш време и желание разбира се .. желая успех . Цеко :hysterical:

 

Хех, разбира се че може. Сега тъкмо съм в етап на всевъзможни проби на звука. Всъщност аз изпозвам LIne6 от 2004 насам, горепосочения Toneport го имам от година и досега всички поствано в Авторска музика от мен е записвано с него. Още не съм ъпгрейдвал с допълнителните пакети, но и базовите симулации ми харесват. Все пак аз съм променил доста настройките и не може да се каже че това , което се чува е точно готовия пресет на Line 6.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.... супер , тогава ще взема да врътна нещо и ще ти го пратя - надявам е да стане до утре вечер - може и на лично съобщение , може и тук , ще преценя , а иначе то ясно че както обикновено присетите ще трябва да се пипат , но важното е че си ползвал това което е в основния пакет , който в щатите е 200 долара , а тук в Европа около 200 евро доколкото знам ... както и да е .... ако се окаже че става за твърди ритъм китари , много ще взема да се замисля като се има на предвид че има и бас симулации и за вокал .... Цеко :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.... утре се очертава натоварен ден , затова отделих време сега . Направих нещо като парче - 40 сек. , с три подтеми в него , като съм се стремил да ги изчистя максимално от излишни волности - целта е ясна - да можеш без усилие и губене на време да врътнеш нещо подобно , е ако решиш може и да извадиш това което съм свирил , но не е задължително , може и нещо подобно да е или пък квото си решиш .. поствам и два варианта с китара , която съм записвал с Гитар Риг 2 , за да може да сравним резултата , ще е добре ако направиш няколко варианта на едно и също нещо с различен саунд на китара - предполагам че имаш поне 2-3 кубета които стават за тежка музика ..... но както казах ти ще прецениш какво да поснеш .

... ето и парчето - първо поствам двата варианта с ритъм китари

.... 1 . http://media.putfile.com/Sample-for-Line-6-with-ritam-1

....2. http://media.putfile.com/Sample-for-Line-6-with-ritam-2

... и това е варинта само с бас и ударни върху който да запишеш твоите китари - http://media.putfile.com/Sample-for-Line-6-no-guitar-

..... това е засега , надявам се да се забавляваш и да се получат интересни резултати . Цеко :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.... утре се очертава натоварен ден , затова отделих време сега . Направих нещо като парче - 40 сек. , с три подтеми в него , като съм се стремил да ги изчистя максимално от излишни волности - целта е ясна - да можеш без усилие и губене на време да врътнеш нещо подобно , е ако решиш може и да извадиш това което съм свирил , но не е задължително , може и нещо подобно да е или пък квото си решиш .. поствам и два варианта с китара , която съм записвал с Гитар Риг 2 , за да може да сравним резултата , ще е добре ако направиш няколко варианта на едно и също нещо с различен саунд на китара - предполагам че имаш поне 2-3 кубета които стават за тежка музика ..... но както казах ти ще прецениш какво да поснеш .

... ето и парчето - първо поствам двата варианта с ритъм китари

.... 1 . http://media.putfile.com/Sample-for-Line-6-with-ritam-1

....2. http://media.putfile.com/Sample-for-Line-6-with-ritam-2

... и това е варинта само с бас и ударни върху който да запишеш твоите китари - http://media.putfile.com/Sample-for-Line-6-no-guitar-

..... това е засега , надявам се да се забавляваш и да се получат интересни резултати . Цеко :punk_guitar:

 

Ще чуя нещата довечера , след като се прибера от работа. Само исках да кажа едно нещо, аз не знам да има друг софтуерно базиран звук звук за метал, който да е дори и близо до Line 6. Line 6 не е само симулации на други ампове, това е другото нещо ,което искам да се разбере. Аз лично използвам амп симулация, която си е разработка на Line6. По-късно ще опиша как точно е получен самия китарен звук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Zanev приятелю, не съм те забравил, но тия дни използвам всяка свободна минута да работя по моите записи и честно няма да мога да запиша нещо по твоите семпли. Ако все пак все още имаш съмнения относно дали с Line 6 се вади приличен тежък звук - чуй това <<Парче>>. Това е груб микс само, в момента съм се концентрирал само върху записване на инструментала. Когато съм готов със всичко, тогава ще слагам вокали и ще смесваме с един колега от форума, чиято работа ценя извънаредно много.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.