Jump to content
Българският форум за музиканти

Vintage 30 W/ Diff. Mic Placement


bigjav

Recommended Posts

Vintage 30 samples - както обикновено, набирате парола bigjav и файлът за Vintage 30 излиза.

 

Траковете са 4, записани един след друг с кратка пауза между тях. Третият е малко по-дълъг. Китара-кабел-амп-микрофон-обикновена саундкарта

 

Идеята е проба на различни положения на микрофона (Shure PG57) пред говорителя.

 

Ще се радвам да споделите кой от четирите най ви допада?

 

Сус здраве!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.3

2.4

3.2

4.1

мойта класация

На мене също. На 4 микрофона май е в края на говорителя и басите са в повечко. 3 звучи най-уравновесено спред мен ... поне на моите HiFi колони

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.3

2.4

3.2

4.1

мойта класация

На мене също. На 4 микрофона май е в края на говорителя и басите са в повечко. 3 звучи най-уравновесено спред мен ... поне на моите HiFi колони

 

Много интересно, на мен пък, 4 ми звучи с по-малко баси от 3 и по-остро.

 

Още впечатления, молим и после ще споделя кое как! :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като чета мненията се чувствам някак си бъгав, щото първия семпъл на мен лично доста ми допадна. Най-много ми харесва третият, след това първият, после вторият и накрая четвъртият.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами то си е въпрос на търсен стил на звучене. Първите 3 звучат по-винтидж, 4-тия е по-модерн..

 

Лично на мен 2 и 3 ми звучат най-добре за само китара, но предполагам че в микс 4 би звучал най-добре. Разбира се зависи и от звученето на другите инструменти в микса...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми допадат 3 и 4,а 1 и 2 не.Не мога да кажа дали харесвам 3 или 4 повече.Но като цяло саунда дава много възможностти за постобработка в микса,защото си има всичко като честоти

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма ли вече да разкриеш позициите на микрофона? Интересно ми е как точно се променя звука с различните позиции, а тук разликата ще е, смятам, доста нагледна :offtopic-001:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Vintage 30 samples - както обикновено, набирате парола bigjav и файлът за Vintage 30 излиза.

 

Траковете са 4, записани един след друг с кратка пауза между тях. Третият е малко по-дълъг. Китара-кабел-амп-микрофон-обикновена саундкарта

 

Идеята е проба на различни положения на микрофона (Shure PG57) пред говорителя.

 

Ок, сорка за забавянето!

Ето положението на микрофона по тракове, както следва:

Трак 1 - в долния ръб на центъра на говорителя

Трак 2 - съ6тата височина, но леко вляво от центъра

Трак 3 - пó към основата на говорителя, в центъра на основата.

Трак 4 - микрофона е по-скоро в успоредно стоене спрямо говорителя (а не сре6ту него) така, че цели леко горе вдясно от центъра му. Тук микрофонът е на по-голямо разстояние от самия говорител, докато на другите 3 е почти долепен.

 

Добре, че поне аз си разбирам на писанията, брато! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.