Jump to content
Българският форум за музиканти

Усилвателче от радио Селена


Recommended Posts

Ей пичове мисля да си направя един 5ватов усилвател или колкото дойде там от радио Селена (на снимките долу). Искам да ви питам възможно ли е да стане ? Радиото си има една колонка май е 5вата и има усилвателче ..трябва да се смени входа само и да се опрай щото е изгоряло :) . И понеже неразбирам много бихте ли ме насочили към някой сайт за начинаещи жичкажии . Няма да е зле да дадете предложения и съвети . Както вече споменах целта е некво малко усилвателче и използването на наличното от радиото ,ако изобщи може да стане . Ето и за к'во говорим :

 

http://www.picvalley.net/v.php?p=u/41/10034_972.JPG

 

http://www.picvalley.net/v.php?p=u/41/10035_979.JPG

 

http://www.picvalley.net/v.php?p=u/41/10036_985.JPG

 

http://www.picvalley.net/v.php?p=u/41/10038_994.JPG

 

http://www.picvalley.net/v.php?p=u/41/10039_006.JPG

 

http://www.picvalley.net/v.php?p=u/41/10040_007.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5w друг път - не повече от 1вт е :music336:

от радио става яко като изкормиш всичко преди волуме потенциометъра и преди тва направиш прост преамп (ако има нужда от гейн) накрая звука става нещо като фузз :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От тва радио силно ме съмнява да стане нещо свястно.По-добре си купи едни колонки компютърни за 5 лв и си пускай китарата в компа.Ще свири много по-добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От тва радио силно ме съмнява да стане нещо свястно.По-добре си купи едни колонки компютърни за 5 лв и си пускай китарата в компа.Ще свири много по-добре.

 

 

Тука сигурно иска да го разнася и да кара на батерии в някои подлез с шапка отпреде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщтност кое смяташ да ползваш от тоя веф?

Кутия, говорител, платките, това, че е на батерии?

 

Ето ти една проста схема за мини усилвател който можеш да монтираш на мястото на карантията на това радио.

 

Ако питаш мен спокойно можеш да хвърлиш радиото в кофата без да си създаваш излишни проблеми :metalist:

 

 

Едит: виж тук за една подобна глупост.

Редактирано от Nikifena
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе аз от немай-къде и в аудио входа на телевизора съм си връзвал китарата, за чисто се е утрепало :secret: Едно време начинаещите китаристи и във ВЕФ-ове са си включвали китарите (пусни ВЬЕФА да чуйм' Кидика! :surprise: ), ама вече времената са други, няма нужда да правим глупости :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Е за телевизор не се бях сещал :) Иначе и аз съм ръчкал дъската в к`во ли не и... не си заслужава :oops: Даже в момента свиря с една измислена пищялка също правена, че нещо не са в изправност свестните усилватели, и направо ми убива всякакво желание за свирене... Ако просто искаш да се занимаваш с нещо... go on. Ама иначе няма хляб в тая работа :D

 

п.п. За чиста китара горе-долу изкарват някакъв звук в рамките на приличното, но с кривоч... направо ми идва да захвъля всичко :)

 

:recourse: п.п.2 Сега се сетих че едно лампово радио с грамофон "Респром" извади много як звук. На село свиря на него и ме изпълва всеки път :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвал съм, моднах на дядо ми скъпоценната Селена, но не става за нищо. Е, възпроизвежда някакъв звук, но само това! Не се хаби, няма сми!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не го хвърляй.

Някъде из тоя форум прочетох,че захранването на VEF-овете било в отделна кутийка изправено,филтрирано и стабилизирано на 9V.Или иначе казано идеално е за захранване на ефекти.

Ако информацията ми е грешна някой ме е подвел. :metalist:

 

Едит: Намери си лампово радио. :P

Редактирано от bratmito
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е ВЕФ,а СЕЛЕНА-нямат нищо общо!ВЕФ-а е класа отгоре,само да му бяха направили дървена кутията!А захранването ,за което говориш,е правено на времето в завода във В.Търново и не се отличава с нищо,ама с нищо!Вземаш трафче 10-12V,изправяш напрежението с 4 диода и слагаш след тях една схема 7809-за 9V-със съответните кондензатори-например 2 броя 1000uF/12V и си готов.И това нещо е в пъти по-добро от ВЕФ-офското,за което стана дума.а има и къде по-класни схемички,които се правят и пускат доста по-лесно от оня допотопен стабилизатор!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята ми беше,че ако реално е в кутия направо го изкормваш и му запояваш едно жакче за захрванване.Все пак не всеки може да си направи въпросната схема траф>изправител>стабилизатор>филтър.Вместо да го хвърля спокойно може да се сдобие с безплатно захранване.

Аз на всички таквиа радиота има викам VEF-ове.Схематично не знам как са изградени,но предположих че Селената е копие(или не съвсем) на ВЕФ-а,съдейки по външния вид.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дитроникс, все пак е стабилизирано захранване, нали :) Като го има човек, защо да не го ползва, ами да дава луди пари за захранване или за части да си прави малко по-сложно подобно? Аз не съм много запознат, ама какво друго има по великите стабилизирани захранвания освен траф, грец, стабилизатор и филтър? Аз лично като виден лаик не виждам нищо друго необходимо за захранване на чейн :punk_guitar::rocker:

 

Поздрави,

Влад

Редактирано от vlex
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.