Jump to content
Българският форум за музиканти

Усилвателче от радио Селена


Recommended Posts

Все пак не всеки може да си направи въпросната схема траф>изправител>стабилизатор>филтър.

Всъщтност схемата е траф>изправител>филтър>стабилизатор>филтър. като първият филтър трябва да включва кондензатори с по-голям капацитет от втория.

 

дитроникс, все пак е стабилизирано захранване, нали :punk_guitar:

Влад

 

В интерес на истината ми беше попаднало едно "стабилизирано" оригинално захранване на boss. Оказа се, че освен че изглежда добре и струва маса пари не е нищо особено. Захранване със стабилизатор от рода 7809 вадеше по-стабилизирано напрежение когато го гледах на осцилоскоп :rocker: От тук може да си вадим извода, че между стабилизирано и стабилизирано има адски огромна разлика!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...ами да дава луди пари за захранване или за части да си прави малко по-сложно подобно...

Можеш да се сместиш в интервала 6-8 лева и да имаш не по-лошо захранване от тия скъпите като цитирания Босс или други сходни ужасно и ненужно завишени като цена адаптери. Проверено от мен, също лаик.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата се изметна, но като е така, искам да споделя конкретно скорошно събитие, свързано със захранване на една педалиера. Та захранването беше BOSS, мини серия (не адаптерче). Прекрасно си вършеше работата, докато при поставяне на допълнително входно устройство за съгласуване с китарата се появиха неприятни шумове, свистения и т.н. Като се захрани устройството с отделно захранване, всичко заспа, както се казва на 6. И тук искам да се повторя или потретя - не е добро решение да се хранят много устройства от едно общо захранване ! Когато са елементарни и средна ръка, кой ти слуша... Но когато системата се "наточи" излизат тези малки камъчета, които пречат на качеството. Затова - всяко устройство трябва да се захранва от отделно галваническо развързано захранване !

Бях пуснал тема за подобно захранване , прочетена само от 221 човека -

http://forum.muzikant.org/index.php?s=&amp...st&p=212766

Е, да не отговаря на изискването "за без пари"; то е за музиканти, чийто слух се дразни от несъвършенството.

 

Знам, че съвсем се отклоних от идеята да се направи от пр...я - боя, за което моля да ме извини автора на поста.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никифена прави едно такова захранване сега за до 10 ефекта. Галванично разделени, елементи на платка, с отделен стабилизатор (мисля ЛМ317) за всеки "канал" и т.н. Много изпипано и много готино. Освен цената предполагам, защото при това качество няма как да е 20 или 30 лева. То е от класа на ония DC Bricks, които нови в нета са по 200$ някъде. За повече инфо - Никифена.

 

С моето китайско подобрено PSU съм хранил по няколко камиончета без проблем. Тъй като всички без дилея работят и на батерии съм тествал чрез изваждане на куплунга на захранването и няма никаква разлика откъм шум или каквото и да било като вреден ефект. Но не знам при повече от 3-4 как стои въпроса...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като електрониката е силната ми страна (колко-отделен въпрос :) ),пояснявам за колегите че има най-различни видове стабилизатори.И най-лесно и евтино излиза моето предложение.Пример:трафче-около 5 лева ( а има и за 3 кинта добри),4 диода са 20 ст.,7809 в най-лошия случай ще струва 60-70 ст. и два кондензатора-50 ст.Т.е. сметката става около 6.50.Но-голямото НО-7809 е интегрален прецизен стабилизатор със защита от късо на изхода (1),има много добри шумови характеристики (2) и със същите капацитети на вход и изход дава несравнимо по-добра филтрация от обикновен стабилизатор,изграден с няколко транзистора (3).Тези три предимства му дават огромна преднина!Колкото до взаимното влияние на няколко ефекта,захранени от общ източник-сигурен съм,че ако се ползват няколко такива стабилизатора,свързани към общ траф и грец проблемът ще бъде решен.Наистина вече цената става друга,но колко ще се повиши-при цените,цитирани от мен това ще е левче на всеки допълнителен изход.Мисля,че трите аргумента,които изложих по-горе са от изключително значение.А има и четвърти-всеки що-годе грамотен и сръчен човек,който знае от коя страна се хваща поялника и има начални познания по електроника би могъл да сглоби стабилизатора със 7809.а има и една много тарикатска схема на Род Елиът,която дава възможност от траф с една вторична намотка да се направи двуполярно захранване.Това също съм го правил и работи перфектно!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да помоля ditronix да не заблуждава младежта с цени от 6,60 лева защото тва нещо трябва да се сложи в хубава дуракоустойчива кутия , след тва да се изолира добре високото напрежение - трябват кабеле и термошлаух и т н .

Има си консумативи като припой примерно - една ролка е 20 кинта все пак .

 

Всяко нещо се заплаща и такива сметки на части подвеждат значително хората.

Торба с части нито свири нито захранва - ела да ти нагреба торби с части купувани периодично от мене от магазините и седящи в кашоните на гардероба.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

metalhammer,не ме разбирай криво!Бсеки би трябвало да е наясно че е необходима кутия и т.н.За количеството тинол няма да коментирам,понеже през ръцете ми е минал доста!Това,което съм написал е коментар по темата за изправителчето от ВЕФ и неговите качества!Кутийки бол-и скъпи,и евтини!Ако някой търси нещо избарано,няма да пише в тази тема,а в КУПУВАМ-ПРОДАВАМ.Не съм в бизнеса и нямам намерение (поне засега) да влизам там.Изобщо тази тема пое доста встрани и като че ли се изчерпа!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.