Jump to content
Българският форум за музиканти

Maрки Струни


RichieSambora

Recommended Posts

  • Отговори 76
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

не знам, ама голяма спекула става с Хендрикс и някой големи имена като него - лепнат на някой ефект "джими хендрикс сигначър", моднат му 2 резистора (да не е съвсем като нормалния) и го продават 2 пъти по скъпо, така че и от струните не очаквам нещо по-различно :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно си прав. На мен самата идея за signature струни ми се струва малко налудничева...Все едно този, на който са кръстени тия струни е ползвал 50 различни модела струни от всякакви дебелини и материали, за акустични и електрически китари и бас... Jimi Hendrix струните са около 20тина вида, ако правилно си спомням от малката листовка-каталог, която ми дадоха в един магазин, а и идват в много странни размери, освен класическите - нещо от сорта на 0.010-0.038 :hysterical: Пък и май са доста скъпички тия струни...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз сега съм с такива миналата седмица си взех (0.09-0.46) Даже днес май точно правят седмица от както ги сложих. И за сега се държат прилично. Имат петна тук там, но сравнително малко. Ще ги видим колко ще издържат.

 

п.п. и аз сега гледам каталогчето и найстина има 0.10-0.38, което според мен е някаква печетна грешка...или пък не...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Една седмица? Че дори и две-три да са. И вече с петна и дефекти? Блааа...

Друго си е 3-4 месеца+... :)

 

E няма го първоначалният блясък, но се крепят. Не всички сме на Еlixir какво да правим :)

 

п.п. аз ги взех за 15 лв ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да Дариото са чудесни струни. За последните 10 години свиря само с такива 9-42, като имам едно чекмедже с над 30 опаковки :) Обаче интересното е, че 10-46 на Д`Адарио не ми харесват колкото предишните. Последният път пробвах 9-46 на Дънлоп, доста съм доволен при настройка Ми бемол - ми бемол, Обаче пуснах още полутон и първите три струни малко увиснаха... Затова днес минавам на 10-46 обмислям дали на са пак Дънлоп /досегашните един месец яко и никакви грижи/ или някоя друга марка. Дайте идеи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Аз пък преди 1-2 дни сложих струни YAMAHA, ама някъв много странен комплект, което ме и накара да си ги купя де - 0.011 - 0.015 - 0.018 - 0.028 - 0.038 - 0.052, на цена 9,50 лв. Аз май за пръв път се натъквам на такава комбинация, а се оказа, че така ми допада най-много от всички струни които съм пробвал за моята китара и моята настройка - стандартна Ре. Иначе са и много звънливи и меки, ще ги видим след някоя и друга седмица :drummer:

Редактирано от SomeoneElse
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

(леко офтопик)

В България срещат ли се струни с размер на първа 10.5? Или въобще, някой ползвал ли е такива?

Че сега съм в положението "10 е малко, 11 е много".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От много години съм върл фен на D'Addario .9-.42, страхотни струни!

 

И аз така.

 

На акустичната най-често слагам Guild. Fender-ките за нищо не стават. :offtopic-001:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.