Jump to content
Българският форум за музиканти

Почистване на ел.китара


zeratuL_x

Recommended Posts

прав си - аз затова както казах НЕ ЧИСТЯ моята китара - само я забърсвам ако има прах и това е - ако имам ибанез jem по-може но и там не бих я пазил много - много по яко е една китара като стане на 20 години да има следи от употреба и състаряване отколкото да е лъскана и полирана

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз моята китара я чистя само с парцалче :).Мислил съм си за разни мазила,но... може пък да пробвам някога това от аптеката ;) лимоново масло

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе хора, луди ли сте...кво се занимавате да чистите некви скуаери за по 200-300 кинта...разбирам да сте дали космическата сума е така, да е уникална по рода си китара, да си струва месечно да даваш няква сериозна цифра за да се грижиш за нея! За некви китари дето сте дали макс 500 кинта и да давате после още 500 и повече годишно за да я поддържате е малко смешно...Ако толкоз искате да се грижите за инструмента като начало се въоражете с невероятното откритие на човечвството-ПАРЦАЛ!!! добива се след продължителна обработка на използвани гащи, стари тениски и чорапи :) Тааа като се сдобиете с оръжието на труда си, започвате внимателни движения по повърхността на вашата любима китара и...О ЧУДО!!! За без пари китарката е чиста и вие сте доволни :) иначе ако толкоз ви се ще да се мажете с боклуци-лимоново масло от аптеката и мааалко памук :)!

Поздрави!!!

 

... колега, аз има два инструмента (китари :hysterical: ) а скоро ще имам трети и най-йефтиния ще ми е Скуаера, който дотук ли е излязъл над 500лв... козметиката която закупих за 30лв. съм използвал вече 2 пъти през последните няколко дни, но средно статистически ще чистя инструментите не повече от веднъж на седмица което прави 52-53 седмици на година +/- 5 чистения ... за първите 2 чистения флаконите дори не си личи да са ползвани като количество - могат да се използват поне 50 пъти по мое скромно мнение с моя темп на чистене на 2 китари, което прави по 1лв. на чистене или 0,50ст. на китара на седмица ... е аз това мисля че ще го използвам поне година и не е някаква ужасно голяма сума ...

Редактирано от allex_max
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имайте предвид, че маслата, когато са изтински, обикновеко гранясват след време.

 

Това по-горе за парцала си е напълно вярно!

Единствено фингърборта има нужда от третиране от време на време.

Бадемовото масло от аптеката е около 2 лв.

 

Иначе не виждам разни там специални препарату за тялото какво толкова правят.

Ако лака е нитроцелулозен, а китарата - акустична - се получават микропукнатини, които се виждат.

За тях си има специални пълнители.

Но иначе ел. китара с твърд лак, който вече е полимеризирал, какво да и помогне препарата.

Ако ми изчезне блясъка - ще я разглобя, и ще я полирам наново.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз моята китара я чистя само с парцалче :).Мислил съм си за разни мазила,но... може пък да пробвам някога това от аптеката :hysterical: лимоново масло

:) , както казваше един дърт музикантин-китара от чистота не свири..

Но,това не пречи да лъснем Инструмента за кеф! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Ако толкоз искате да се грижите за инструмента като начало се въоражете с невероятното откритие на човечвството-ПАРЦАЛ!!! добива се след продължителна обработка на използвани гащи, стари тениски и чорапи :) Тааа като се сдобиете с оръжието на труда си, започвате внимателни движения по повърхността на вашата любима китара и...О ЧУДО!!! За без пари китарката е чиста и вие сте доволни :) иначе ако толкоз ви се ще да се мажете с боклуци-лимоново масло от аптеката и мааалко памук ;) !

Рядко съм се смял от сърце в този форум, но това посвещаване в тайнството на ПАРЦАЛА ми изби бушоните :) !

 

Аз също ползвам единствено сух парцал за почистването на цялата китара. Наслояванията по фингърборда отстранявам, търкайки по-настойчиво с ... познахте, парцала :) .

 

Преди известно време ми подариха някакви препарати на Фендър, придружени от уникално безполезно упътване, от което така и не разбрах дали са за акустична или електрическа и за кои точно части на китарата. Гледах ги, гледах ги, и така и не се престраших да ги използвам ... може да звучи примитивно, ама ме беше страх да не ми развалят китарата :hysterical: .

Редактирано от sevenstring
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.