Jump to content
Българският форум за музиканти

Това видео на Стив Вай


the_gorer

Recommended Posts

Не знам дали е коментирано това видео за влиянието на Иво Папазов (Ибряма) върху Вай.

Ако има такава тема, изтрийте тази.

 

http://www.youtube.com/watch?v=9FV51itmcuA

 

PS:

За незнаещите: Иво Папазов е циганин, но много як джазмен и свирджия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че е напълно логично някой чужденец все пак да оцени това, което минава покрай нашите уши всеки ден и ни е през гъза за него. Битови реализми някви.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали е коментирано това видео за влиянието на Иво Папазов (Ибряма) върху Вай.

Ако има такава тема, изтрийте тази.

 

http://www.youtube.com/watch?v=9FV51itmcuA

 

PS:

За незнаещите: Иво Папазов е циганин, но много як джазмен и свирджия.

 

Наистина свири жестоко народна музика,няма две мнения по въпроса,при това е един най популярните зад граница български музиканти.По принцип джаз не е свирил никога по негови собствени думи(а и по мое мнение де)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За незнаещите: Иво Папазов е циганин, но много як джазмен и свирджия.

 

Турчин!

 

А колкото до Фрийк Шоу Ексес- на мен въобще не ми хареса. Много по-добре се беше справил в Инкантейшън.

Редактирано от Toshirando
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали е коментирано това видео за влиянието на Иво Папазов (Ибряма) върху Вай.

Ако има такава тема, изтрийте тази.

 

http://www.youtube.com/watch?v=9FV51itmcuA

 

PS:

За незнаещите: Иво Папазов е циганин, но много як джазмен и свирджия.

 

Наистина свири жестоко народна музика,няма две мнения по въпроса,при това е един най популярните зад граница български музиканти.По принцип джаз не е свирил никога по негови собствени думи(а и по мое мнение де)

На много места го водят джаз - може би защото не могат да разберат каква е тази народна музика с толкова много завъртулки в нея... :)

А че свири циганско-турско-българска сватбарска музика и не е джаз е ясно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе,май си е Българин...Даже се беше обидил на някакав журналист,че го нарекъл циганин...

 

А иначе за темата...Да има я! Даже беше кота собствена тема после отиде при линковете :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колкото Софка и Бони са българки. То не е срамно да си циганин, при положение, че са зверски музикални и им идва отвътре. Срамно е да си прост крадлив циганин, каквито при нас с лопата да ги ринеш. Така, че ако е циганин, не виждам от какво се притеснява.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Беше коментирана тази композиция на Вай и показаните влияния на "региона" в нея.

 

П.П. Иво Папазов - Ибряма е български турчин и наистина се беше засегнал,че е поставен в някаква класация на заслужилите роми у нас. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според моето скромно мнение,Ваи подхожда доста туристически кьм нашата народна , сватбарска ,или както искате- музика.ушевидно не е успял да си нагоди 4альмите кьм нашия филм.то се иска малко повече от общи познания по вьпроса.не 4е ти трябва много акьл за чалга,ама тия нишани стават с бая свирене.аиде да ме простят безброините ваи фенове,ама ....то са коми ,украшения,ритьм ...не става еи така

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано, знаех историята на Freak Show Excess и се колебаех между това да напиша скептичен коментар в духа на "хубаво, че сме впечатлили Стив Вай, ама той тая музика не я разбира" и т.н. и това да не пиша никакъв коментар (което по принцип винаги е по-доброто решение :) ).

 

После ми стана интересно все пак да видя клипчето. След като го изгледах, видях сред другите листнати на страницата в youtube Tender Surrender и си го пуснах и слушах сигурно за хиляден път. И осъзнах, че, ако има нещо общо между Стив Вай и Иво Папазов, то не е в българската сватбарска музика, а в това, че и двамата могат да накарат инструментите си да говорят.

 

Евала!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за влиянието на Иво Папазов (Ибряма) върху Вай.

PS:

За незнаещите: Иво Папазов е циганин, но много як джазмен и свирджия.

Да така е, оказва влияние върху Стив Вай. И ако всички цигани (ако е такъв въобще), бяха, като Иво Папазов, щеше да е супер!!! Но тук няма значение, човекът какъв е, по етническа принадлежност. Той е невероятен музикант!!! И колкото да не обичам циганите, много от тях са невероятни таланти. Доколкото съм чувал и Бисер Рачев е такъв!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако може да се вярва на българската Уикипидия: ЦЪК

Демек , не турчин, не циганин, а турски циганин.

 

Ми явно не може,семеен приятел на китариста ми е и предполагам,че сам по-добре знае какъв е. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.