Jump to content
Българският форум за музиканти

Sound Card


manowarec

Recommended Posts

малко предистория :) на китара свиря не много добре...ходих 1 година на уроци но после нямах време и сега съм мисля да се захвана сериозно затова реших да си взема ел китара :) вдъхнових се щото взех от един приятел ел китарата която беше в окаяно състояние както и да е като и сложих струни (старите от акустичната) пробвахме на неговия компютър и си бачкаше с guitar rig с буксата на мястото на микрофона и имаше съвсем лек шум...обаче на моя компютър бучи супер гадно и се чува някво "тах тах тах тах таххххх" адски дразнещо! ;) ако я сложа в лайн-ин също...та чудя се дали това е от саунд картата ?! моята е вградена Realtek AC97 а неговата незнам каква е но пак е от евтините... имам около 100 лв които мога да дам за саунд карта според вас възможно ли е за тези пари да вади що годе приличен звук и ще се радвам ако ми предложите някакви модели ...гаранция ли е че ще бачка всичко както трябва?? или проблема не е в саунд картата? :oops: айде чакам мнения като имайте предвид че не разбирам много от техника... :):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вградената ти карта че е крайно неподходяща е вярно, но може да опиташ нещо което според мен ще намали гадния шум до поносим. На гитар рига горе над рекордера отдясни има един потенциометър threshold, а до него едно квадратно бутонче learn. Цъкни го туй бутонче да видим кво ще стане ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нали китарите са високоомни а входовете на картата му - нискоомни...

аз съм с реалтек7.1 вградена но като ползвам нещо (например дисторшън с-амп на никифена) между китарата и компа и няма такива шумове.

 

друго което е,сещам се че на запаметените бленди им е нужно да им добавиш НОЙЗ ГЕЙТ преди всички ефекти и съответно да го настроиш...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да пробвах го това с learn ...таистина намаля бученето до известна степен но това не го прави по поносимо и противния звук "т-т-т-тъх тах тах тах таххх тхах тхаах тъхъ тъххххххх" !!!!!!!!! все още си го има! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...имам около 100 лв които мога да дам за саунд карта...

Според мен за тези пари не можеш да си купиш нищо, което да си заслужава 100-те лева. Ако имаш малко повече може да си вземеш нещо сносно 2-ра ръка. Аз така направих и не съжалявам изобщо! Говоря за М-аудио/Ему в диапазона 150-200 лева...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаше на бехингер усб карти с 1 стерео вход и 1 стеро изход.Мисля че беше UCA200 и нещо.И цената не е много висока.Но не знам с какво съотношение на шума са.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичага, като чух израза "старите струни от акустичната китара", и веднага ми стана ясно колко сериозно си се захванал да свириш. Една сносна звукова карта струва горе-долу колкото една сносна китара от ниския клас. Ако ще свириш сериозно, и искаш да използваш компютъра за това, то е най удачно да си вземеш и китара, на която все пак може да се свири, и да НЕ И слагаш струните от акустичната(понеже те са бронзови, а не никелови, и не звучат добре на електрическа китара). Също така е добре поне веднъж на два месеца да сменяш струните. Докато не събереш някакви пари за целта, най-добре продължавай да свириш на акустичната китара. Мнението ми е малко извън основния ти въпрос, но ако се вслушаш в него, няма да сбъркаш.

 

Поздрави,

Евтим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Или пък може да си купиш едно кубенце за около 150лв. (примерно Берингер V-Tone GM108) и да си жулиш на него, без да се занимаваш със звукови карти. Сега, че нямало да може да му сложиш дилей или фейзър примерно -чудо голямо, важното е да се научиш да свириш добре, като му дойде времето ще си вземеш ефекти или процесор.

Освен това е по-удобно - цъкаш копчето на кубето и свириш, иначе ще трябва по сто часа да се занимаваш да пускаш програми, пък да ги настройваш и т.н. и накрая хоп - времето отлетяло. :)

Редактирано от fluti
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен също кубето е по-добрия вариант. И аз като тебе имах големи мъки с тоя софтуер, но като си взех кубето се родих. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е добре де тва кубе нали пак го вързвате с картата и пак сигнала ще е гаден :recourse: .Поправете ме ако греша нямам китара :music:

Редактирано от MDMACORP
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е добре де тва кубе нали пак го вързвате с картата и пак сигнала ще е гаден :thumbs_up: .Поправете ме ако греша нямам китара :)

 

Нищо общо - кубето си има усилвател и говорител . Бучваш китарата и свириш . Няма нужда от компютър , софтуер , хардуер ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е добре де тва кубе нали пак го вързвате с картата и пак сигнала ще е гаден :) .Поправете ме ако греша нямам китара :lol:

 

Нищо общо - кубето си има усилвател и говорител . Бучваш китарата и свириш . Няма нужда от компютър , софтуер , хардуер ...

Че свириш свириш никой не е казал обратното.Ама нали идва момента в който трябва да го запишеш :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

ми вземи си тогава най тънката усб-китара, тя върви със софтуер, хакваш се в усб-то на компютъра, и ако не си съвсем начинаещ може да изкараш звук, и да решиш да продължиш...:punk_guitar: oколо 160 евра (без лаптопа естествено)

 

iAXE_laptop2.jpg

Редактирано от VSTi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.