Jump to content
Българският форум за музиканти

Саморазвинтващ се болт на горния рог


Recommended Posts

Здравейте. С течение на времето установих, че имам някакъв бъг в горния рог на тялото на китарата, където се закача колана. Преди няколко дни си сложих Dunlop Straplocks, които идват със собствени доста яки болтове, обаче разлика почти няма - пак се саморазвива. Болтът на "дупето" на китарата, както и двата, които инсталирах на баса, нямат грижи и всичко е 6! Обаче тоя на предния рог е яко куц явно... ;)

Та преди да го натъпча с клечки за зъби, лепило, дъфка и какви ли още не глупости, които ми хрумват, ще се радвам да кажете някой трик за оправянето на такъв проблем без селски интервенции. Все пак някой ден може да реша да махна Страплока и това прави идеите свързани с лепила не особено примамливи.

Китарата е Ibanez JS1000BP, ако това има значение за проблема...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен просто е разбито гнездото и изрязаната резба в дървото (доколкото резба може да се изреже в дърво)... ако беше нещо друго, а не китара, бих пробил дупка ф8, бих набил един дибел от бук или някое друго твърдо дърво, после бих направил малка дупчица да речем ф2 и бих навил отново страп лок болта :) Но тъй като това Е китара и ако дупчиш наляво надясно ще тъковаш мамата на боята и лака наистина може би е най-добре да уплътниш по селския начин с големи стърготини от някое по-плътно и твърдо дърво, а в краен случай с клечки за зъби :thumbs_up:

 

Ако някой има други идеи да казва, аз просто не се сещам за нищо друго :/

 

Успех!

 

Поздрави,

Влад

Редактирано от vlex
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1 клечки за зъби или от кибрит - но добре се мери дължината на клечката

Моя скромен лес пол горе е със кибритена клечка и не е мръднал - дървото на кибритените клечки е много меко и ако нещо се разбива това е то а не китарата.

По твърди дървета не се препоръчват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.